Προς το περιεχόμενο

Ο Θανάσης κι ο Θανάσης.


Haris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καμία σχέση. Μα καμία λέμε!  :)

 

Του λογου μου αν θελετε φιλτατε Χαρηmod,μπορω να βοηθησω να διαγραφει αυτος ο φουζιος,αποτελει πληγη μεγαλη.Και ΝΑΙ αυτον εννοουμε,μην το κρυβομε.

Αν τον διωξετε παντως θα εξελθω και του λογου μου ως ενδειξη διαμαρτυριας,θα κανω ηρωικη εξοδο λαιμαι(στα π#%^^%^ρια μας θα πεις ;D ;D ;D)-που τετοια τυχη.

 

  Χάρη απλώς προσπάθησα να διακωμωδήσω (ανεπιτυχώς μάλλον...) ένα θέμα που, τώρα τελευταία (και όχι μόνο), με "ενοχλεί" στο Νόιζ.... Ευτυχώς δεν είναι πολλά αυτά τα άτομα.... :-X   

 

Εσυ με φωτογραφησες στεγνα και δεν το περιμενα,ντροπη. :P ;D

 

Oσο για το θεμα,ποιος Θανασης?

 

Καλο μηνα να εχομε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Νομίζω ότι οφείλω μια απάντηση σε όλους, γιατί ίσως δεν έγινα κατανοητός.

 

"Για όλα αυτά που ευαγγελίζεται ο Χάρης, πρέπει πρώτα να ορίσει το είδος της αναιρετικής γραμματολογίας του φωνοκεντρισμού και το πεδίο του κρίνειν, αυτού που δεν μπορεί να κριθεί με τον τρόπο που ξέρουμε, αφού οι κανόνες του κρίνειν σ’αυτό το πεδίο, συνεχώς ανατρέπονται. Είναι-μη Όντας καταλύονται-συντιθέμενοι, γιατί αυτό το παίγνιο είναι Ένα Συνεχές Ανολοκλήρωτο που δεν τελειώνει ποτέ, για να έχει Μετά, για να έχει Μετα-γραφή ή ακόμα Μεταφυσική.

 

Ο αντιφατικός Λόγος, ως διαλεκτική σκέψη, δεν επιδιώκει το ταξίδι μέσα στο άκριτο, αλλά μιαν αυτοαναιρούμενη ανώτατη κριτική σκέψη και γλώσσα, που θα μπορεί να μιλήσει το ανολοκλήρωτο κείμενο. Ένα κείμενο ζέον, που είναι πάντα άλλο μα συγχρόνως ταυτό με τον εαυτό του, και συντίθεται από στοιχεία αντιφατικά που Είναι-Μη Όντας, φεύγουν-επιστρέφοντας, και καταλύονται-συντιθέμενα."

 

Καταλάβατε τώρα?

 

Καλό μήνα.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα κείμενο ζέον, που είναι πάντα άλλο μα συγχρόνως ταυτό με τον εαυτό του, και συντίθεται από στοιχεία αντιφατικά που Είναι-Μη Όντας, φεύγουν-επιστρέφοντας, και καταλύονται-συντιθέμενα."

Μεσ'το μυαλο μου εισαι ωρε Φιουζιε...lollypop.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα εγώ θα φανώ ο περίεργος της υπόθεσης. Ίσως να μην κατάλαβα και κάτι από το θρεντ. Αλλά εμένα τα δύο κείμενα μου φάνηκαν και καλογραμμένα και όχι τόσο επιτηδευμένα όσο εννοούν κάποιοι. Και τα δύο πραγματεύονται με επάρκεια τις θέσεις  τους χωρίς μεγάλες υπερβολές.

Αλλά ίσως να είμαι κι εγώ κάποιο από εκείνα τα άτομα στο noiz.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά ίσως να είμαι κι εγώ κάποιο από εκείνα τα άτομα στο noiz.

  Επειδή εγώ το ξεκίνησα , θέλω να πω (προς αποφυγή λανθασμένων παρεξηγήσεων), όχι εσυ δεν είσαι.....!

Εσυ με φωτογραφησες στεγνα και δεν το περιμενα,ντροπη. :P ;D

  Για τον Gvour όμως δεν μπορώ να πω το ίδιο.... ::) ;D ;D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή εγώ το ξεκίνησα ,

Εσύ φίλως από την μια μας λες γύφτους (ρομά) και από την άλλη μας κατηγορείς για κουλτουριάρηδες. ;D ;D ;D

 

Εξού και το παράδειγμα του αντιφατικού λόγου που ως μη όντας στο παρόν από την στιγμή που είναι ταύτος ο ίδιος, ανολοκλήρωτος και συνεχώς μεταλλασσόμενος, αναιρεί τα κριτήρια του κρίνειν, που δεν έχουν ακόμα τεθεί επαρκώς ορισμένα ως αυτοαναιρούμενα.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να πω (προς αποφυγή λανθασμένων παρεξηγήσεων), όχι εσυ δεν είσαι.....!

Γμτ...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Επειδή εγώ το ξεκίνησα , θέλω να πω (προς αποφυγή λανθασμένων παρεξηγήσεων), όχι εσυ δεν είσαι.....!  Για τον Gvour όμως δεν μπορώ να πω το ίδιο.... ::) ;D ;D ;D

 

Παυλε παραδεξου.Σε κερδισα!! ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου