Προς το περιεχόμενο

Slim Neck vs Fat Neck



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Τέλος, να παραθέσω και το μέγεθος του μανικιού ενός από τους αγαπημένους μου (και δεν τον λες και κουλό) κιθαρίστες. Φάρδος nut 46mm, πάχος 1ο τάστο 30mm (1.17"), radius 7.25", scale length 24".

 

Για κάνε μιά νύξη  ;D περί ποίου πρόκειται...ενδιαφέροντα specs.

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά μου αρέσουν περισσότερο τα παχιά μπράτσα.

Βρίσκω πως είναι πιό ξεκούραστα στο παίξιμο (ειδικά σε πολύωρα λάιβ) και ασφαλώς πιό αξιόπιστα. Επίσης μου αρέσουν ιδιαίτερα τα soft V μπράτσα.

Πιό γενικά, εκτός απο το πάχος, σημασία -για μένα- έχει και το πως αγκαλιάζει το χέρι το σχήμα του μπράτσου,

 

είχα την τύχη να παίξω για λίγο με την τέλε του ez και το μόνο, που μπορώ να πω είναι, ότι το παχύ μπράτσο είναι απόλαυση.

 

O0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τριτος νανος απο το γνωστο παραμυθι με τη χιονατη....αυτος ντε...που τελικα επαιξε και σε τσοντα

Έχεις δει το "Η Χιονάτη και οι επτά βαρβάτοι"?

 

Στο θέμα τώρα, πιστεύω ότι το τι βολεύει τον καθένα έχει να κάνει με τον τρόπο που παίζει.

 

Αν παίζει πχ συγχορδίες με μπαρέ, ή με τον αντίχειρα πάνω από το μπράτσο, αν ανοίγει πολύ τα δάχτυλα, κλπ

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Για κάνε μιά νύξη  ;D περί ποίου πρόκειται...ενδιαφέροντα specs.

 

O Brian o May. Πώς  να παίξει με άλλη κιθάρα μετά;... ;)

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω το παχυ λεω οτι μου παει πιο ανετο (της τελε μου δλδ ειναι ολο μια ιντζα)  αλλα σαν το V soft της στρατ μου που ειναι 0.98-1.00" δεν υπαρχει.πολυ βολικο.τοσο που σκέφτομαι  να το παω για reshape

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου