Προς το περιεχόμενο

Αγορα μικτη-ΜACKIE ή Τ.ΜΙΧ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γειαα σε ολους..

Ηταν να παρω απο Θωμα εναν μικτη της Soundcraft αλλα απ'οτι ειδα μαλλον θα αργησει κι ετσι αλλαξα γνωμη.[

 

Ηθελα να ρωτησω ποια απ' τις εταιρειες T.MIX και MACKIE θεωρειται

καλυτερη στους μικρους μεικτες?[<90ευρα]. (παντως αν ισχυει το "sales rank" τους που εχει στο Θωμα η T.MIX φαινεται πιο ανεβασμενη.

 

Χρειαζομε ενα μικρο μικτη [προς το παρον] μονο κ μονο για να συνδεσω το stage και το synthi με την καρτα ηχου-sb audigy 2zs.Δε με χαλαει να εχει κανα δυο λειτουργειες παραπανω μηπως μου χρειαστουν αργοτερα,απλα προς το παρον τα χαρακτηριστικα που εχει ο καθενας δεν καταλαβαινω σε τι χρησιμευουν.

Οσο το δυνατο best value for money γιατι αγοραζω και monitors-ακουστικα και u know... :)

[ασχετο:δεν εχω ενισχυτη].

 

Αν μπορει καποιος να μου προτεινει καποιον απ' αυτους ..

Product Comparison Mixers in Small Scale

 

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Tapco είναι θυγατρική της Mackie και οι κονσολίτσες για τα λεφτά τους είναι μια χαρά. Τα Τ.ΧΧΧΧ (ΜΙΧ, ΒΟΝΕ, AMP κλπ) προϊόντα του Thomann είναι αγνώστης προέλευσης και ποιότητας για εμένα προσωπικά, καθώς μόνο εκεί τα έχω δει να πωλούνται (τώρα τελευταία και σε κάποια άλλα μαγαζιά), οπότε και δεν έχω γνώμη για αυτά.

 

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε, ρίξε μια ματιά και σε αυτήν εδώ την κονσολίτσα:

 

http://www.thomann.de/gr/yamaha_mg102_8kanal_mischpult.htm

 

 

111 ευρώ, ίσως λίγο παραπάνω από όσα θέλεις να διαθέσεις, αλλά έχω ακούσει καλά λόγια για την συγκεκριμένη σειρά της yamaha.

 

 

Εγώ θέλω κάποια στιγμή να πάρω μια μικρή κονσολίτσα με βασικά εφέ, και είμαι μεταξύ των (όταν βέβαια μαζέψω λεφτά, γιατί προς το παρόν....):

 

http://www.thomann.de/gr/yamaha_mg_12_4_fx.htm

 

και

 

http://www.thomann.de/gr/mackie_dfx_12.htm

 

 

Η δεύτερη είναι πιο παλιό μοντέλο ... Πάντως και οι δυο εταιρείες είναι γνωστά ονόματα στο χώρο, και αποτελεί κάποια εγγύηση αυτό ...

 

 

ΚΑλή τύχη στην αγορά σου :) ..

 

 

θ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

belalik καλοι ακουγονται αυτοι που προτεινεις αλλα θα παρω κατι ποιο φτηνο..

Μαλλον εναν Tapco..

Αυριο-μεθαυριο θα κανω την παραγγελια μαζι με αλλα πραγματακια

 

θενκς ε λοτ 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τις κονσόλες που έχεις διαλέξει θα σου πρότεινα την TAPCO MIX 120.

 

Έχει 4 XLR, 4 στερεοφωνικά (ή 8 μονοφωνικά) και Phantom Power +48V. Το κακό είναι ότι δεν αναφέρει τίποτα για AUX αλλά έχει κάτι παραπανίσια βίσματα που δεν γράφει τι είναι, ούτε φαίνονται στην φωτογραφία. Αν πράγματι δεν έχει AUX θα προτημούσα την Yamaha που προτείνει ο belalik.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου