Προς το περιεχόμενο

Thomann και gibson 2015


otto##

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγχωρήστε μου το link, και αν παραβαίνει κανόνες αφαιρέστε το post μου, αλλά δεν μπορώ να το "αντιγράψω" αυτούσιο.

 

Πριν λίγο καιρό είχα κάνει ένα εκτεταμένο review σε μια traditional του '15, για όποιον ενδιαφέρεται.

 

https://www.facebook.com/notes/pnoi-kai-nyksi/gibson-2015-t%CF%8C%CF%83%CE%BF-%CF%87%CE%AC%CE%BB%CE%B9%CE%B1-%CE%AD%CE%BD%CE%B1-%CE%B5%CE%BA%CF%84%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF-review/1219500101435357

Εισαι μερακλης σε ολα σου, ακομα και στα ριβιου σου.

 

Να σου πω την αμαρτια μου, οταν ξεκινησα να διαβαζω ηλπιζα να την βγαλεις σκαρτη και ετσι να καταλλαγιασεις την πρεμουρα μου. Ομως τωρα μας αναβεις φωτιες.

 

Αχ αυτη η goldtop με εχει τρελανει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αχ αυτη η goldtop με εχει τρελανει.

Παίζεις με τον πόνο μου?

Έχει και mini humbuckers που σπλιτάρουν κιόλας και boost κουμπί.

Αλλά πάνω απ' όλα είναι καρακουκλάρα η ρουφιάνα.

 

Το μόνο που με "χαλάει" είναι το ένα tone (αντί για δύο), και το "τρύπιο" σώμα.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζεις με τον πόνο μου?

Έχει και mini humbuckers που σπλιτάρουν κιόλας και boost κουμπί.

Αλλά πάνω απ' όλα είναι καρακουκλάρα η ρουφιάνα.

 

Το μόνο που με "χαλάει" είναι το ένα tone (αντί για δύο), και το "τρύπιο" σώμα.

 

Με βλέπω να βάζω πωλητήριο άλλη κιθάρα. Μ'άρεσει που ξεκίνησα αποστασιοποιημενα και χαλαρά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Mε χαλαει και εμενα η ελλειψη του 2ου tone pot (διορθωνεται ευκολα) αλλα κυριως οι mini humbucker. Αραγε ειναι routed  για mini humbuckers ή η cavity ειναι ετοιμη και για κανονικους διπλους χωρις να χρειαζεται "σκαψιμο"?

 

Καλα, για το logo Les Paul τι να πει κανεις...

 

EDIT τωρα που το βλεπω θελει routing για να βαλεις "κανονικους" μαγνητες.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gibson του 2015, όσο και να την λατρεύω σαν μάρκα, δεν αγόραζα. Από που να ξεκινήσω και πού να τελειώσω; Από το εμετικό logo, το ολόγραμμα-αυτοκόλλητο πίσω από το headstock, την πιο πλατιά ταστιέρα (που αλλοιώνει ξεκάθαρα την ταυτότητα του οργάνου);

 

Και δεν βάζω καν στα αρνητικά τα αυτόματα κλειδιά κουρδίσματος, τα οποία είναι μια ουσιαστική καινοτομία που έχει ξεκάθαρα προτερήματα και που, στην τελική, είναι κάτι που αν δεν αρέσει στον ιδιοκτήτη "διορθώνεται" πανεύκολα.

 

Είτε πιο παλιά χρονιά για εμένα, είτε μεταγενέστερη. Η αγορά τους το έδωσε το μήνυμα. Με χαρά θα πλήρωνα / πληρώσω και περισσότερα, αλλά για τη "σωστή" Gibson. "Σωστή" για εμένα, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα που το βλεπω θελει routing για να βαλεις "κανονικους" μαγνητες.

Έχω την εντύπωση ότι αν ακούσεις τους συγκεκριμένους mini hums, δεν θα θέλεις άλλους μαγνήτες. :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Κηθ εχει να κουρδισει κιθαρα απο το 1968...τωρα ο roadie του δεν κΣερω αν θα γουσταρει...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου