Προς το περιεχόμενο

Αγορα καρτας ηχου pci


animae

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποιος είπε οτι δεν υπάρχουν "αγορασμένα" τα protools le' date='mpowered? :lol: [/quote']

 

Τα LE υπάρχουν, τα M-Powered 7 δεν υπάρχουν.

 

ασχετο:ρε eye τι κάνεις με τα pro tools που δεν μπορείς να το κάνεις με το tracktion και το sonar?

 

Διδάσκεσαι την οικονομία πόρων και την αναγκαιότητα να παραμένεις εστιασμένος σε αυτό που κάνεις, χωρίς να επιτρέπεις σε λαμπάκια και καμπανάκια να σε παρασέρνουν σε άσχετες κατευθύνσεις. Εγώ το βρίσκω πάντα πολύ χρήσιμο, αν και (ασφαλώς) υπάρχουν άλλοι τρόποι για να διδαχθείς το ίδιο πράγμα.

 

Όταν είσαι σε μία μπάντα, κάθε μέλος επιβάλλει φυσικούς περιορισμούς στα υπόλοιπα μέλη. Όταν είσαι μπροστά από την οθόνη μόνος σου έχεις μία ψευδεπίγραφη αίσθηση παντοδυναμίας η οποία ενισχύεται ακόμη περισσότερο από το ότι (και καλά) έχεις 70 συνθς να διαλέξεις. Γι' αυτό, όπως θα έχεις προσέξει, όσο πιο άσχετος είναι κάποιος τόσο πιο πολύ software μαζεύει.

 

Τα ProTools είναι της άλλης όχθης.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Wow!, pro tools σπασμενα υπαρχουν και λειτουργουν μια χαρα(m powered κυριως).

 

Ας πουμε με cubase πιο προγραμματακι προτεινεται για να εχω καποιο ικανοποιητικο εως πολυ καλο ηχο στα drums. Συγνωμη που γινομαι λιγο σπαστικος με το θεμα, απλα θελω να δω τι επιλογες εχω μπροστα μου για να δω τι να αποφασισω. Το πιο σωστο θα ηταν να δοκιμασω και τα 2 προγραμματα να τα ψαξω και να δω τι μου αρεσει περισσοτερο, αλλα λογω ελλειψης hardware και χρονου, για αυτο πριζω εσας που εχετε καποια γνωμη και "ετοιμες λυσεις" στα θεματα που θετω!

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα LE τί να τα κάνεις "αγορασμένα" ρε παιδιά αφού ούτως η άλλως για να πάρεις έστω το mbox (πιο οικονομική λύση) θα τα σκάσεις και πακέτο θα σου έρθουν και αυτά!!!!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρώτα απ'όλα forensick sorry για το offtopic.

 

Για πες μερικούς!!!Και να μην μιλάμε για samples της πλάκας τα οποία δεν μπορούν να σταθούν σε 1 μείξη σωστά

 

ποιος μίλησε μόνο για samples?

πακέτα όπως το logic pro7,το digital performer 5,το cubase 4,το sonar producer 6,μέχρι το ableton live6,flstudio 7 κλπ έχουν πληθώρα sampler,synth,plug ins κλπ.

 

καταλαβαίνω τι ήθελες να πεις,απλά δεν το έθεσες σωστά (και μάλιστα ήσουν απόλυτος) γι αυτό και απάντησα έτσι. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα LE τί να τα κάνεις "αγορασμένα" ρε παιδιά αφού ούτως η άλλως για να πάρεις έστω το mbox (πιο οικονομική λύση) θα τα σκάσεις και πακέτο θα σου έρθουν και αυτά!!!!

 

Στα "αγορασμενα" LE το μονο προβλημα ειναι να εχεις digi hardware.

 

πρώτα απ'όλα forensick sorry για το offtopic.

 

Προφανως δεν παιζει προβλημα, αφου και απο αυτα μπορω και βλεπω καποια πραγματα!

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρώτα απ'όλα forensick sorry για το offtopic.

 

Για πες μερικούς!!!Και να μην μιλάμε για samples της πλάκας τα οποία δεν μπορούν να σταθούν σε 1 μείξη σωστά

 

ποιος μίλησε μόνο για samples?

πακέτα όπως το logic pro7' date='το digital performer 5,το cubase 4,το sonar producer 6,μέχρι το ableton live6,flstudio 7 κλπ έχουν πληθώρα sampler,synth,plug ins κλπ.

 

καταλαβαίνω τι ήθελες να πεις,απλά δεν το έθεσες σωστά (και μάλιστα ήσουν απόλυτος) γι αυτό και απάντησα έτσι. :D[/quote']

 

Α καλά μάλλον έχεις δίκιο! Πάντως αν εξαιρέσεις τα 2 πρώτα που αναφέρεις στα υπόλοιπα τα plugins δεν πολυλένε πάντως (Για το cubase 4 δεν ξέρω καθώς δεν το έχω δει ακόμα!)

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα "αγορασμενα" LE το μονο προβλημα ειναι να εχεις digi hardware.

 

Μα αυτό λέω ότι αφού θα τα σκάσεις για το hardware στο οποίο περιέχονται και τα protools ως δώρο γιατί να το πάρεις "αγορασμένο"; :roll:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι' αυτό, όπως θα έχεις προσέξει, όσο πιο άσχετος είναι κάποιος τόσο πιο πολύ software μαζεύει.

 

συμφωνώ απόλυτα. στο μόνο που δεν συμφωνώ είναι

 

Τα ProTools είναι της άλλης όχθης

 

κατα τη γνώμη μου δεν είναι θέμα προγράμματος αλλά θέμα χαρακτήρα.

και με το cubase μια χαρα ολιγαρκής μπορείς να είσαι και να ασχολείσαι με αυτά που είναι πραγματικά σημαντικά (...τη μουσική δλδ!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτό λέω ότι αφού θα τα σκάσεις για το hardware στο οποίο περιέχονται και τα protools ως δώρο γιατί να το πάρεις "αγορασμένο";

 

γιατί η digi είναι πολύ πιασοκ$λικη εταιρία,ειδικά στα updates της όπου βγάζει απο την μύγα ξύγκι...

 

forensick :δοκίμασε το ezdrummer,είναι ότι πρέπει για αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός spirou. Ας μην ξεχνάμε ότι όλα αυτά είναι απλώς εργαλία που βοηθούν τον μέσο μουσικό να δημιουργήσει μουσική!

 

Πάντως αυτό ότι τα pt ( για τα "μικρά" μιλάμε πάντα έτσι; ) είναι της άλλης όχθης πλέον σωστό είναι μόνο ιστορικά.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου