Προς το περιεχόμενο

Καλό ταξίδι Λουκιανέ.....


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς σήμερα 7/2/17 τα ξημερώματα, "έφυγε" ο μεγάλος, αγαπημένος Έλληνας μουσικός-συνθέτης..... :'( 

 

    Είχα την τύχη να τον δω-ακούσω δύο φορές, εδώ στην επαρχία της Β. Ελλάδας, πριν πολλά χρόνια και μόνο καλά λόγια μπορώ να πω γιά την σεμνότητα και την απλότητά του....πέρα από το μουσικό του ταλέντο :o    Ίσως το πιο αγαπημένο κομμάτι του... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα την τύχη να τον δω στη Λάρισα, στη θητεία ακόμα. Το 83

 

https://www.youtube.com/watch?v=Tb-CHmky2K8

 

το αγαπημένο μου....(και του πατέρα μου)

 

ωραίος τύπος

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεράστια απώλεια.

 

 

 

Δεν είναι το γιατί και πώς χάνονται τέτοιοι καλλιτέχνες, γιατί αυτό είναι κατανοητό. Είναι το γιατί δεν υπάρχουν νέοι να πάρουν τη θέση τους, με το έργο τους, που με τρώει... Μεγάλη κουβέντα, ξέρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι το γιατί και πώς χάνονται τέτοιοι καλλιτέχνες, γιατί αυτό είναι κατανοητό. Είναι το γιατί δεν υπάρχουν νέοι να πάρουν τη θέση τους, με το έργο τους, που με τρώει...

  Έμπειρίες..., Παιδεία...., Ωχαδερφισμός.....Όλα στο πιάτο, εύκολα χωρίς ψάξιμο-κούραση....  Ζούμε σε βαρετές εποχές Έκτορα!  Δυστυχώς ή ευτυχώς ::)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα την χαρά να τον απολαύσω στον Λυκαβητό με τους preservation hall να παίζουν τα κομμάτια του κι εκείνον να τραγουδά. Μέχρι τότε δεν είχα καταλάβει πόσο ταίριαζαν απίστευτα με το στυλ της Νέας Ορλεάνης...

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ιδιαίτερος και απλός και όχι "ιδιαίτερα απλός" όπως τον θεώρησαν (υποτιμητικά) κάποιοι...

σου άρεσε ή όχι του άξιζε(ι) ο σεβασμός που αρμόζει στον αγνό καλλιτέχνη...

 

καλό ταξίδι Λούκυ...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου