Προς το περιεχόμενο

Αν δεν κάνει η Αλεξάνδρα καριέρα ....


fusiongtr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εννοειται....αυτο δεν σημαινει οτι ,οσο περναει απο το χερι μας,δεν θα τους δωσουμε τα ΕΦΟΔΙΑ (common sense,μορφωση,παιδεια,αισθητικη) ωστε να εχουν τουλαχιστον ενα ΜΕΤΡΟ με το οποιο θα μπορουν να "μετρηθουν" απο μονοι τους πριν το οποιοδηποτε εγχειρημα τους .

Φυσικά. Είναι και αυτό στο job description του υπεύθυνου γονέα.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 119
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καλα δεν μιλαω ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΔΙ ,ΠΟΥ ΗΔΗ ΕΧΕΙ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟΝ STEVE GADD!  ;D

 

Για τους ΑΛΛΟΥΣ γονεις τα λεω που ΔΕΝ εχουν παιδια ΥΠΕΡ-ΤΑΛΕΝΤΑ οπως εγω... ;D

drummer_DN.thumb.jpg.bc71a7618327771c55cdefff87359f99.jpg

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σούπερφανκ, πόσο μα πόσο πολύ μου αρέσει εκείνη όλη η μουσική γωνιά που έχεις στο σαλόνι σου... Προσπαθώ να κάνω κάτι παρόμοιο αλλά λόγω έλλειψης χώρου καταλήγω σε κάτι πολύ μικρότερο. Ο γιος σου είναι τρομερά τυχερός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαφνικά, η άδεια, χωρίς νόημα, ρηχή ζωή μου......δεν είναι και τόσο άσχημη τελικά  ;D ;D ;D ;D ;D

 

Καλα....στην ηλικια σου και εγω τα ιδια ελεγα... ;D.....μεγαλη μπουκια φαε,μεγαλο λογο μη λες ελεγε η γιαγια μου..... ;D

 

Σούπερφανκ, πόσο μα πόσο πολύ μου αρέσει εκείνη όλη η μουσική γωνιά που έχεις το σαλόνι σου... Προσπαθώ να κάνω κάτι παρόμοιο αλλά γουσταρω που λόγω έλλειψης χώρου καταλήγω σε κάτι πολύ μικρότερο. το εκανες στουντιο εκμεταλλευόμενος την ανοχη & καλοσυνη της γυναικας σου

 

Ο γιος σου είναι εισαι τρομερά τυχερός που σε ανεχονται η γυναικα σου και ο γιος σου

 

κορεκτεντ

 

;D

 

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα δεν μιλαω ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΔΙ ,ΠΟΥ ΗΔΗ ΕΧΕΙ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟΝ STEVE GADD!  ;D

 

Για τους ΑΛΛΟΥΣ γονεις τα λεω που ΔΕΝ εχουν παιδια ΥΠΕΡ-ΤΑΛΕΝΤΑ οπως εγω... ;D

Καλά, για παιδιά που έχουν ταλέντο στα ντραμς δεν το συζητάω. Αναιρώ τα παραπάνω που έγραψα (τα παιδιά θα κάνουν τελικά ότι γουστάρουν κ.λπ.).

"Θα γίνεις ντράμερ και θα πεις κι ένα τραγούδι!" (κάτι τέτοιο θα πρέπει να είπαν και οι γονείς του Phil Collins!).  ;D

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2-3 σκορπιες σκεψεις χωρις να θελω να διαφωνησω ή συμφωνησω με οσα ελεχθησαν.

 

1. "Η φωνη" δεν υπαρχει. Για καποιους ειναι η 14χρονη, για καποιους η Aretha και για μενα η Μαρια Κάλλας. Οποτε 1+1=2 δε παιζει στα καλλιτεχνικα.

 

2. Καλα ειναι οι σπουδες και τα μαστερ αλλα α. Δε φερνουν την ευτυχία, β. Δεν υποσχονται δουλεια και γ. Δεν σημαινουν καλλιεργεια πνευματος παρα μονο τεχνικη καταρτιση

 

3. Ενα παιδι στην εφηβεια θεωρω οτι πιο συνηδειτα θα επιλέξει μια τεχνη παρα ενα γνωστικο αντικειμενο να σπουδασει. Ακομα και μετα τα 18 ειναι αρκετα τυχαιο το τι επιλεγει καποιος να σπουδασει. Ειναι η φυση των επιστημων τέτοια που κρυβεται πισω απο απλες καθημερινες εφαρμογες.

 

4. Λεμε για το τι απεγιναν οι "πτυχιουχοι" reality αλλα διαβαζοντας συνηδειτοποιησα οτι απο πολυ παλια υπηρχαν. Απο τετοια ταλεντ σοους ξεπηδησαν γνωστοι λαικοι τραγουδιστές του προηγουμενου αιωνα στην ελλαδα.

 

5. Και περι μετριοτητας: οι βορειοευρωπαικες κοινωνιες (σουηδια, νορβηγια, λιγο πιο κατω ολλανδια) βασιζονται στην "μετριότητα" ως μεσο ευτυχιας των πολιτων. Δεν επιδιωκουν την αριστεια και φανταζομαι κανενας δεν αμφισβητει οτι ειναι προηγμενες σε πολλους τομείς. Αυτες οι κοινωνιες ειναι "θηλυπρεπεις" σε αντιθεση με την αμερικανικη κοινωνια που ειναι "ανδροπρεπης" και επιδιωκει τον ανταγωνισμο σαν μεσο επιτευξης προοδου.

 

Just my 2 cents απο τη μικρη μου εμπειρια στον ματαιο τουτο κοσμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι βορειοευρωπαικες κοινωνιες (σουηδια, νορβηγια, λιγο πιο κατω ολλανδια) βασιζονται στην "μετριότητα" ως μεσο ευτυχιας των πολιτων. Δεν επιδιωκουν την αριστεια και φανταζομαι κανενας δεν αμφισβητει οτι ειναι προηγμενες σε πολλους τομείς.

 

ειδικα αφιερωμενο  ;D

 

 

εξω απο την πλακα...τα εχεις μπερδεψει...αλλα τα εχει μπερδεψει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ μιλαμε.... ;)

 

μη μπερδευεις το κοινωνικο κρατος (βασισμενο βεβαια σε ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΠΛΟΥΤΟΥ και ΥΠΕΡΑΞΙΑΣ απο τον ΙΔΙΩΤΙΚΟ τομεα ο οποιος φυσικα χωρις ανταγωνισμο ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να παραξει πλουτο) με την μετριοτητα.....

 

δεν ειναι ευτυχισμενος αλλωστε αναγκαια καποιος...μετριος  που....ξυνεται και παιρνει επιδομα επιβιωσης...

 

ολες οι χωρες που αναφερεις εχουν την ΑΡΙΣΤΕΙΑ σημαια τους,ειδικα μετα την οικονομικη καταστροφη που επαθαν στα 90s λογω ξεχυλωματος του "σοσιαλιστικου πειραματος", για αυτο και αλλωστε το επιπεδο ζωης των κατοικων τους καθε αλλο παρα μετριο ειναι.

 

Why Nordic Countries Are More Competitive Than Everyone Else - Business Insider

 

Sweden overtakes the US in competitiveness

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλα....στην ηλικια σου και εγω τα ιδια ελεγα... ;D.....μεγαλη μπουκια φαε,μεγαλο λογο μη λες ελεγε η γιαγια μου..... ;D

 

 

 

 

Αν δεν συνεχίσω να λέω τα ίδια στην ηλικία σου, πυροβόλησέ με, και εσύ και......η γιαγιά  ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου