Προς το περιεχόμενο

Αν δεν κάνει η Αλεξάνδρα καριέρα ....


fusiongtr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να τραβήξω τα βυζιά μου?... κάτι άλλο?...

Όχι, όχι, αυτό φτάνει.

Πες μου μόνο πότε, να βάλω να γράφω εικόνα απ' το pc. ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 119
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

είναι απλά όσοι νοιώθουν ανάλογα προς εμένα εδώ μέσα (και εν μέσω αυτού δεν "παρεξηγούν" το όποιο χιούμορ μου εύστοχο ή μη και δεν το κυνηγούν με αδέσποτες μύγες)... αν δεν , δεν σε αφορά έτσι κι αλλιώς (στο όλον)  οπότε τι σκας?... ;) ;D

 

Άκου ΦΙΛΩΣ

 

Μας είπες ΑΛΗΤΕΣ.

Μας είπες ΠΟΥΛΙΑ

Που την πας την πέρδικα;

Ο ΒΟΣΚΟΠΟΥΛΟΣ είσαι;

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το (αγαπητό μου) trolley έγραψε αυτά (με τα οποία συμφώνησαν αρκετοί φίλοι)... η απάντηση μου έχει αυτά ως βάση λοιπόν και είναι κατά την γνώμη μου σαφής ως προς τις δικές μου θέσεις περί δίκης προθέσεων (έστω και ακούσιας) στο θέμα αλλά και ως προς μια πραγματικότητα που ταλαιπωρείται συχνά από μια πιο "στενή" αντίληψη από ότι της αρμόζει (πάντα kate me μη ξεχνιώμαστε ;D)...

τώρα αν αυτή η προσέγγιση δεν σου κάνει τι πρέπει να κάνω... να σου απολογηθώ?... να τραβήξω τα βυζιά μου?... κάτι άλλο?...

Αυτό ήθελα απλώς να καταλάβω. Ότι ημι- (εώς και παντελώς)άσχετης αφορμής δοθείσης, θες να μας πεις πόσο ευτυχισμένος είσαι επειδή πέτυχες να κάνεις αυτό που θες σπάζοντας την στους συντηρητικούς γονείς σου.

Μια χαρά. Μπράβο και σε ζηλεύω.

 

Απλώς δεν είχε καμία σχέση με τα λεχθέντα,

 

Απολογία επίσης δεν θέλω. Όπως φαντάζομαι δεν ήθελες κι εσύ από εμάς τους συντηρητικούς κόκκορες που κόβουμε τα φτερά από κάθε αητό του ροκ και της σόουλ που είναι έτοιμος να κατακτήσει το ελληνικό και παγκόσμιο κοινό.

 

Όσο για τα βυζιά... spare us... πλησιάζει και η ώρα του δείπνου... ;)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ξαναδιαβασε ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ τι εγραψα.

 

Επαναλαμβανω,οταν χαρακτηριζουμε καποιον/α ως ΤΗΝ φωνη.....πρεπει να αναμενουμε να ακουσουμε κατι το  ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΤΑΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΑ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟΤΑΤΟ....αλλοιως λεμε οτι εχει απλα ΠΟΛΥ καλη φωνη.

 

Να στο πω και αλλοιως....ο SF ειναι πολυ καλος τραγουδοποιος ....ο ΖΑΜΠΕΤΑΣ ειναι Ο τραγουδοποιος  ;D...

 

για αυτο και παραθεσα το εξαιρετο αρθρο απο το Protagon....γιατι σε αυτη τη χωρα μπερδευουμε συστηματικα τα ειδικα βαρη και μεγεθη των ανθρωπων,ισως γιατι εδω και δεκαετιες κυριαρχει μια μιζερη ΜΕΤΡΙΟΤΗΤΑ που εχει γινει καθολικα αποδεκτη ως η νορμα των πραγματων....ε...πως να το κανουμε....ΔΕΝ ειναι.....στον ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ κοσμο.

 

το ξαναΔΙΑΒΑΣΑ...

εξακολουθώ να πιστεύω ότι η "υπερβολή" στον καθορισμό του μέτρου δεν βοηθάει τα ψήγματα αντικειμενικότητας καμιάς κρίσης αν δεν υπάρχει προαπαιτούμενα ανάλογο υλικό που να μπορεί να σταθεί σε ορατή απόσταση...

 

το να καθορίζεις το reference point στο "ταβάνι" φυσικά και καταδικάζει όλους τους υπόλοιπους να υποστούν τον υποτιμητικό (και ενίοτε πανεύκολα αποδιδόμενο δυστυχώς και από τους χείριστους ενώ θα πρεπε γι αυτούς να είναι "έπαινος" ως status) χαρακτηρισμό της "μετριότητας"...

 

σέβομαι τον "τρόπο" σου (ή μάλλον τον γνωρίζω καλά τόσα χρόνια και τον αποκωδικοποιώ καλοπροαίρετα) αλλά σε αυτό το "τσουβάλιασμα" που οδηγούν σε συμπεράσματα "άσπρο-μαύρο, τις αποχρώσεις του γκρι τις πηδάμε" δεν θα συνηγορήσω ρε Νίκε τι να κάνουμε... με το συμπάθειο...

 

όσες φορές λοιπόν και αν το ξαναδιαβάσω θα σέβομαι και τον Στράτο που επαίνεσε  (σύμφωνα με τα δικά του κριτήρια που σίγουρα είναι πιο κοντά σε μια Ελληνίδα 14χρονη) το κοριτσάκι...

 

όπως και γω όταν εκφέρω γνώμη για την μουσική σου και δεν έχω ανάγκη ως σημείο αναφοράς τον Ζαμπέτα για να το κάνω...  ;) ;D

μου φτάνει το αισθητήριο μου με σύμβουλο την όποια εμπειρία μου... άμεσες κάθετες συγκρίσεις σου με τους κορυφαίους συνθέτες θα με απομάκρυναν από την ουσία όπως και σένα αν ήθελες να λάβεις υπόψη σου και αυτή την γνώμη...

 

και μια που το πας και παραπάνω (και έξω από την συζήτηση για ένα κοριτσάκι που το λαλάει κι έξω από το μπάνιο του), η επικράτηση της ΜΕΤΡΙΟΤΗΤΑΣ ως νόρμα στα καθ ημάς (που με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο ως διαπίστωση όπως ήδη ξέρεις), ως αιτία έχει την ΑΠΑΞΙΩΣΗ εν τη γενέσει της ΑΡΙΣΤΕΙΑΣ η οποία ναι μπορεί να επιτευχθεί ΚΑΙ μέσω της πρόωρης άστοχης και άδικης ΣΥΓΚΡΙΣΗΣ με τους δόξα τω θεώ πολλούς άριστους σε όλους τους τομείς που στην πορεία των χρόνων αναδείχθηκαν σε αυτόν τον τόπο ...

 

Αυτό ήθελα απλώς να καταλάβω. Ότι ημι- (εώς και παντελώς)άσχετης αφορμής δοθείσης, θες να μας πεις πόσο ευτυχισμένος είσαι επειδή πέτυχες να κάνεις αυτό που θες σπάζοντας την στους συντηρητικούς γονείς σου.

Μια χαρά. Μπράβο και σε ζηλεύω.

 

ρε τεράστιε το κατάλαβες επιτέλους?...

έψαχνα καιρό τώρα να βρω "αφορμή" να με "ζηλέψει" ο RayDTutto... 

τώρα έκλεισα σαν άνδρας και θα μείνουν και τα βυζιά μου στη θέση τους...  ;) 

α re Ray... α re Ray... ::) ::) ::)

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξαναΔΙΑΒΑΣΑ...

εξακολουθώ να πιστεύω ότι η "υπερβολή" στον καθορισμό του μέτρου δεν βοηθάει τα ψήγματα αντικειμενικότητας καμιάς κρίσης αν δεν υπάρχει προαπαιτούμενα ανάλογο υλικό που να μπορεί να σταθεί σε ορατή απόσταση...

 

Αμ δεν το ξαναδιαβασες... ;D

 

Δεν εκανα συγκριση της κοπελιτσας με τα ...τερατα...(μονο ενας τρελλος θα συνεκρινε ενα άπειρο  14χρονο που δεν τραγουδαει καν στη μητρικη του γλωσσα με 2 απο τους μεγαλυτερους τραγουδιστες ολων των εποχων).....

 

Με την τραγουδιαρα των Pink Floyd τους συνεκρινα δραττομενος του χαρακτηρισμου της φωνης της ως "Η" φωνη....ε ΔΕΝ ειναι Η φωνη...πως να το κανουμε....(η ARETHA ομως ΕΙΝΑΙ  ;D)

 

οσο για την κοπελιτσα ΕΙΝΑΙ καλη φωνη,ΠΟΛΥ καλη φωνη....ΛΙΓΟΤΕΡΟ καλη φωνη ομως απο ΑΥΤΗΝ εδω

η οποια ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΜΜΙΑ ΚΑΡΡΙΕΡΑ για τον απλο λογο οτι αν και πολυ καλη φωνη she is nothing to write home about....μια και σαν και αυτην  εχει αλλες 100 στην γειτονια της...ειδικα αν εχει εκκλησια εκει κοντα  :) (στο συγκεκριμενο βιντεο ισα ισα προκρινεται στην πρωτη φαση εχοντας αφησει αδιαφορους ολους τους υπολοιπους κριτες....οι οποιοι btw ΕΙΝΑΙ something to write home about & than some)

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το θέμα ταλέντο-καριέρα δεν συμβαδίζουν πάντα (και δεν θα έπρεπε).

Το ταλέντο είναι απλά μια από τις πολλές παραμέτρους και φυσικά όχι η μοναδική για την καριέρα (σε όλους τους τομείς).

 

Κατά τα λοιπά, αυτη η "δραματική" σκηνοθεσία των Talent shows, που και καλά ακουνε μια ωραία φωνή, και άλλοι κλαίνε, άλλοι εκστασιάζονται και άλλοι ουρλιάζουν.......είναι κωμική. ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνω τις ανησυχίες όσων από εσάς έχετε παιδιά, και είναι φυσικά στο job description του υπεύθυνου γονέα να ανησυχεί, αλλά θα πρέπει να δεχτείτε το - σοβαρό - ενδεχόμενο τα παιδιά σας  να κάνουν τελικά ότι ακριβώς γουστάρουν αγνοώντας τελείως τις όποιες προσδοκίες , παραινέσεις και όνειρά σας. Και ναι, μπορεί και να σπάσουν τα μούτρα τους. Λέγεται ζωή.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καταλαβαίνω τις ανησυχίες όσων από εσάς έχετε παιδιά, και είναι φυσικά στο job description του υπεύθυνου γονέα να ανησυχεί, αλλά θα πρέπει να δεχτείτε το - σοβαρό - ενδεχόμενο τα παιδιά σας  να κάνουν τελικά ότι ακριβώς γουστάρουν αγνοώντας τελείως τις όποιες προσδοκίες , παραινέσεις και όνειρά σας. Και ναι, μπορεί και να σπάσουν τα μούτρα τους. Λέγεται ζωή.

 

Ξαφνικά, η άδεια, χωρίς νόημα, ρηχή ζωή μου......δεν είναι και τόσο άσχημη τελικά  ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνω τις ανησυχίες όσων από εσάς έχετε παιδιά, και είναι φυσικά στο job description του υπεύθυνου γονέα να ανησυχεί, αλλά θα πρέπει να δεχτείτε το - σοβαρό - ενδεχόμενο τα παιδιά σας  να κάνουν τελικά ότι ακριβώς γουστάρουν αγνοώντας τελείως τις όποιες προσδοκίες , παραινέσεις και όνειρά σας. Και ναι, μπορεί και να σπάσουν τα μούτρα τους. Λέγεται ζωή.

 

εννοειται....αυτο δεν σημαινει οτι ,οσο περναει απο το χερι μας,δεν θα τους δωσουμε τα ΕΦΟΔΙΑ (common sense,μορφωση,παιδεια,αισθητικη) ωστε να εχουν τουλαχιστον ενα ΜΕΤΡΟ με το οποιο θα μπορουν να "μετρηθουν" απο μονοι τους πριν το οποιοδηποτε εγχειρημα τους .

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου