Προς το περιεχόμενο

Δειτε αυτο το βιντεο πριν το εξαφανισουν...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειπα εγω οτι για ολα φταινε οι Αμερικανοι,ρε παιδια?

Μην τρελλαθουμε τελειως.Η πρωην μου η Λιτσα φταιει. :lol: :lol:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πως να μη μελαγχολησεις αγορι μου..αφου σιγα-σιγα συνειδητοποιεις και εσυ (οπως ολοι οι νοημονες συμπατριωτες σου) οτι δυστυχως ζεις στην τελευταια ....κουμουνιστικη χωρα της ΕΟΚ... :cry:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μου λες το ζωον την Κουρτοβικ τι την εχεις??? :lol: :lol: :lol:

 

Θα πρεπε να την ξερω την κυρια?...

8) 8) Αυτη με ξερει?Μπορει να ναι καμια θεια απ τα Ολυμπια.Α,ρε πατριδα! :lol: :lol: :lol:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πάλι στο πολιτικό το πήγατε...

Πάντως απο τη μία έχεις δίκιο sf, απο την άλλη, όλος ο ανεπτυγμένος κόσμος έχει αυξημένες ευθύνες πως να το κάνουμε... Πρέπει προφανως να κοιτάξει πρώτα την πάρτη του, αλλά με τρόπο που να δίνει όσο το δυνατόν περισσότερα περιθώρια ανάπτυξης και ειρήνης στον υπόλοιπο κόσμο. Υπο αυτό το πρίσμα, δεν είναι περίεργο να κριτικάρεις την εξωτερική πολιτική του οποιουδήποτε. Υπάρχει και σοβαρή κριτική, δεν γίνεται να την αφορίζουμε και να τη βάζουμε στο ίδιο τσουβάλι με το ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο, ή ο πόλεμος στο Ιρακ έγινε για να πάρουν οι εβραίοι πόσιμο νερό απο τη Βαγδάτη(η τελευταία κουφο-θεωρία).... Προφανώς και έχει κάνει λάθη και η Αμερική. Ψηφίστε Ομπάμα λοιπόν :D

 

 

--

I'm never wrong. I once thought I was wrong, turns out, I was mistaken.

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Ρε παιδιά πάλι στο πολιτικό το πήγατε...

Πάντως απο τη μία έχεις δίκιο sf' date=' απο την άλλη, όλος ο ανεπτυγμένος κόσμος έχει αυξημένες ευθύνες πως να το κάνουμε... Πρέπει προφανως να κοιτάξει πρώτα την πάρτη του, αλλά με τρόπο που να δίνει όσο το δυνατόν περισσότερα περιθώρια ανάπτυξης και ειρήνης στον υπόλοιπο κόσμο. Υπο αυτό το πρίσμα, δεν είναι περίεργο να κριτικάρεις την εξωτερική πολιτική του οποιουδήποτε. Υπάρχει και σοβαρή κριτική, δεν γίνεται να την αφορίζουμε και να τη βάζουμε στο ίδιο τσουβάλι με το ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο, ή ο πόλεμος στο Ιρακ έγινε για να πάρουν οι εβραίοι πόσιμο νερό απο τη Βαγδάτη(η τελευταία κουφο-θεωρία).... Προφανώς και έχει κάνει λάθη και η Αμερική. Ψηφίστε Ομπάμα λοιπόν :D

[/quote']

+1.

 

Καλά τα λέει ο arpegios όπως και ΟΛΟΙ στο παρόν thread. Νομίζω ότι όλοι συμφωνούν με όλους εν προκειμένω, απλώς εκφράζονται διαφορετικές οπτικές γωνίες. Δεν είναι ακριβώς πολιτικό το θέμα, είναι -τρόπον τινά- κριτική κατά των "Ελληναράδων". Εκεί το πάει και ο SF -πιστεύω-. Χρειαζόμαστε κριτική σκέψη και όχι στείρο αντι-αμερικανισμό, αντι-ελληνισμό.... στείρο αντι-οτιδήποτε. Όπως το είπε -ωραία- και ο Nemoos, από κάθε χώρα πρέπει να κρατάμε τα καλύτερα και επίσης να θυμόμαστε ότι κανείς δεν είναι τέλειος.

Κυρίως να θυμόμαστε ότι η τιμημένη μας πατρίδα, και αυτή δεν είναι τέλεια. :wink: :wink: :wink:

 

Οι άνθρωποι -πια- χωρίζονται περισσότερο από το μορφωτικό τους επίπεδο και την παγκόσμια συνείδησή τους παρά από τη μητρική τους γλώσσα και τον τόπο κατοικίας τους.

 

Pastelius: Η Κούρτοβικ είναι δικηγόρος και "Ρομπέν των δασών" 2 σε 1.

 

Αλήθεια ή μύθος?:

"Οι Αμερικάνοι κατέστεψαν την Ελληνική μουσική σκηνή επειδή ανακάλυψαν το Λα μινόρε στην ακουστική." :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε' date='βεβαια αφου για ΟΛΑ φταινε οι Αμερικανοι.... :roll: ετσι δεν ειναι?? :lol: :lol:

 

δε μου λες το ζωον την Κουρτοβικ τι την εχεις??? :lol: :lol: :lol:[/quote']

 

Ακόμα ένα unfair. Ωραίους κανονισμούς του φόρουμ τηρείτε ρε. Το 2004 δε σας δίδαξε τίποτα. Και ο άλλος δεν έχασε από κάτω. Μη χ@#ω...

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε' date='βεβαια αφου για ΟΛΑ φταινε οι Αμερικανοι.... :roll: ετσι δεν ειναι?? :lol: :lol:

 

δε μου λες το ζωον την Κουρτοβικ τι την εχεις??? :lol: :lol: :lol:[/quote']

 

Ακόμα ένα unfair. Ωραίους κανονισμούς του φόρουμ τηρείτε ρε. Το 2004 δε σας δίδαξε τίποτα. Και ο άλλος δεν έχασε από κάτω. Μη χ@#ω...

 

 

Συμφωνείτε να μην αναρτείτε μηνύματα με συκοφαντικό, υβριστικό, άσεμνο, πρόστυχο, χυδαίο, απεχθές, απειλητικό, με πορνογραφικό προσανατολισμό ή οποιοδήποτε άλλο περιεχόμενο που υπόκειται στην νομοθετική αρχή, καθώς και πολιτικού, θρησκευτικού, ή φυλετικού χαρακτήρα.

 

Αν ρίξεις μια ματιά στο παραπάνω, θα δεις ότι δεν υπάρχει ΜΙΑ κατηγορία απ'αυτές που αναφέρονται, που να μην γίνεται αναφορά ΣΥΧΝΟΤΑΤΑ.

 

Ποιος κρίνει τι είναι υβριστικό;

 

Πρόστυχο;

 

Απειλητικό;

 

Θρησκευτικού χαρακτήρα;

 

Τίποτα δεν είναι αυτονόητο. Δεν υπάρχει μέσος όρος. Ούτε τίποτα 'κοινά παραδεκτό'.

 

¶ρα, αν ακολουθούσαμε κατά γράμμα τους όρους, αμφιβάλλω αν θα γινόταν 10-15 post την ημέρα. :roll:

 

Θα μπορούσα να συνεχίσω αλλά προτιμώ να το κάνω σε ένα άλλο thread, ειδικά γι'αυτό το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα ένα unfair. Ωραίους κανονισμούς του φόρουμ τηρείτε ρε. Το 2004 δε σας δίδαξε τίποτα. Και ο άλλος δεν έχασε από κάτω. Μη χ@#ω...

 

Το ότι σαρκάσαμε ένα δημόσιο πρόσωπο το οποίο κατά φαντασίαν του έχει σχέση με την πολιτική, δεν συνιστά πραγματικά παραβίαση των κανονισμών του φόρουμ. Σου θυμίζω (πρίν μας χέσεις όλους) πόσες φορές έχει γίνει πλάκα εδώ μέσα για τον Λεβέντη, όχι με την πολιτική του ιδιότητα (για την οποία δεν γνωρίζω τίποτε) αλλά εξαιτίας του ότι είναι γραφικός ο άνθρωπος.

 

Κάτι αντίστοιχο ισχύει και για την εν' λόγω κυρία, της οποίας οι πολιτικές πεποιθήσεις μου είναι άγνωστες για να είμαι ειλικρινής.

 

Τι να μας διδάξει δηλαδή το 2004;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα το συνεχίσω, απλά Abraxas δεν είναι αυτό που λες.

Αυτή η λασπολογία εναντίον υπαρκτών κοινωνικών συσπειρώσεων και πεποιθήσεων είναι από μόνη της πολιτική και μάλιστα βρώμικη. Επίσης και οι δυο φορείς της είναι μεγάλα παιδιά με κάποια πείρα και καταλαβαίνουν πολύ καλά τι κάνουν αυτή τη στιγμή. Λυπάμαι να διαβάζω κάτι τέτοια στο αγαπημένο φόρουμ. Δε θα το συνεχίσω όμως σε καμιά περίπτωση για να μη θεωρηθεί ότι τρολλάρω.

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου