Προς το περιεχόμενο

Δειτε αυτο το βιντεο πριν το εξαφανισουν...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
Stanley' date=' P90's έχει το ...σαντούρι στη φωτό? :lol: :lol: :lol:

[/quote']

...σαντούρι ε? :evil: :evil: τόσα ξέρεις τόσα λες :D :D :D

 

Ναι μωρέ....είδα τα ξυλάκια....ξέρεις.... :wink: :wink: :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δε μου λες το ζωον την Κουρτοβικ τι την εχεις???

εδώ τώρα μας τα χαλάς... πώς σχετίζεται η Κούρτοβικ με την όλη κουβέντα περί αντιαμερικανισμού' date=' και γιατί τέτοια επίθεση στο πρόσωπό της; καλό θα ήταν να τεκμηριώνουμε τις απόψεις μας και να αποφεύγονται τέτοιοι χαρακτηρισμοί, γιατί αλλιώς δημιουργούνται εντυπώσεις... πολλώ δε μάλλον όταν δεν ξέρουμε το ποιον και τη συνεισφορά του ατόμου στο οποίο αναφερόμαστε. αυτά.[/quote']

 

ελεος..... :lol:

 

δηλ. δεν την ειδες χθες που εξισωνε την προσφορα του Νικηφορου Βρεττακου & του .....Μακρυγιαννη με αυτη του....Κουφοντινα.. 8O

 

την αντιαμερικανικη "κασσετα" που καθε φορα παιζει δεν την εχεις ακουσει ποτε...?? 8O

 

απλα επειδη ειναι ΓΡΑΦΙΚΗ για αυτο την αναφερω ,οπως αλλωστε αναφερουμε για πλακα και αλλους σαν και αυτη (Λεβεντη,Λιακοπουλο κοκ)...δεν χαλασε και ο κοσμος ρε παιδι μου....

 

 

αληθεια ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΔΕΝ ΜΑΘΑΜΕ ΤΟ 2004??? :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλ. δεν την ειδες χθες που εξισωνε την προσφορα του Νικηφορου Βρεττακου & του .....Μακρυγιαννη με αυτη του....Κουφοντινα..

Αυτά ήταν λόγια και απόψεις του πελάτη της τα οποία αυτή μετέφερε' date=' απορώ πού την είδες αυτή την "εξίσωση", την οποία όπως λες μάλιστα την έκανε η ίδια (!).

 

την αντιαμερικανικη "κασσετα" που καθε φορα παιζει δεν την εχεις ακουσει ποτε...??

Όχι δεν την έχω ακούσει. Αν θες φέρε μου κάποιο συγκεκριμένο παράδειγμα. Νομίζω ότι έχουμε φτάσει σε ένα σημείο να συγχέουμε δύο διαφορετικά πράγματα... Από τη μία υπάρχει ο τυφλός, γενικός και αόριστος αντιαμερικανισμός, τον οποίο όντως υιοθετεί αβίαστα μεγάλο μέρος της ελληνικής κοινωνίας, και ο οποίος βάζει στο ίδιο τσουβάλι την αμερικάνικη κουλτούρα, τους ανθρώπους, τις ηγεσίες τους, και ό,τι άλλο ακούει στο όνομα "αμερικάνικο". Σε αυτόν εγώ είμαι κάθετα αντίθετος. Από την άλλη όμως υπάρχει μια σαφής εναντίωση απέναντι στη σύγχρονη πραγματικότητα που αφορά τις πρακτικές του αμερικανικού κράτους, ιδιαίτερα για ζητήματα που δε σχετίζονται με τα εντός των συνόρων τους (βλέπε πόλεμοι, επεμβάσεις στην άλλη άκρη της γης, δράση των μυστικών υπηρεσιών, μυστικές φυλακές για κράτηση "εν δυνάμει" τρομοκρατών", κ.ο.κ). Απορώ γιατί να χαρακτηριστεί κάποιος "αντιαμερικανός" αν εναντιώνεται σε τέτοιες καταστάσεις. Αυτό κι αν είναι τσουβάλιασμα! Προσωπικά, την ίδια εναντίωση θα είχα αν αυτά τα κάνανε γάλλοι, ιταλοί ή έλληνες...

 

απλα επειδη ειναι ΓΡΑΦΙΚΗ για αυτο την αναφερω ' date='οπως αλλωστε αναφερουμε για πλακα και αλλους σαν και αυτη (Λεβεντη,Λιακοπουλο κοκ)...δεν χαλασε και ο κοσμος ρε παιδι μου....

[/quote']

E όχι και γραφική σε συ Superfunk. Εξάλλου πόσες φορές έχει βγει στην tv? Εδώ έχει δώσει τόσους αγώνες (πολλές φορές αμισθί) για την υπεράσπιση μεταναστών, μειονοτήτων, θυμάτων μαστροπίας, αστυνομικής βίας, κ.ο.κ., και για την υπεράσπιση των κοινωνικών δικαιωμάτων γενικότερα. Να μην αρχίσω να τα απαριθμώ εδώ, γιατί δε θα τελειώσει γρήγορα αυτή η κουβέντα. Υπάρχει και άλλη πραγματικότητα πέρα από αυτή των "δελτίων των 8", και την οποία δεν πρέπει να αγνοούμε μόνο και μόνο επειδή δεν "έπαιξε" στα κανάλια. Νομίζω λοιπόν ότι είσαι πέρα για πέρα άδικος, και κλείνω το θέμα κάπου εδώ αν δεν έχεις αντίρρηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαμμια αντιρρηση το θεμα κλεινει εδω, αλλα η αποψη μου για την κυρια δεν αλλαζει... :wink:

 

Εννοειται οτι δεν εχω κανενα προβλημα μαζι σου & καλα κανεις και λες τη γνωμη σου :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως να μη μελαγχολησεις αγορι μου..αφου σιγα-σιγα συνειδητοποιεις και εσυ (οπως ολοι οι νοημονες συμπατριωτες σου) οτι δυστυχως ζεις στην τελευταια ....κουμουνιστικη χωρα της ΕΟΚ... :cry:

 

Ρε supefunk! Μη τα λές έτσι...έχουμε και μια πίεση' date=' θα πάθουμε τίποτα... :D

 

 

Α, και είνα κΟμουνιστικη εκ του communism, από το common φαντάζομαι. Δεν έχω καμία σχέση με την συγκεκριμένη ιδεολογία, btw.

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω πολυ καλα πως λεγεται ...(η μεταπτυχιακη μου εργασια στις ΗΠΑ τον Μαρξισμο ειχε σαν θεμα.... :wink: ) απλα μου αρεσει να το λεω ...λαΪκα.. :lol:

 

σορυ, αλλα κατα τη ταπεινη μου γνωμη μια χωρα στην οποια τα παντα παραλυουν επειδη το αποφασιζουν καθε τρεις και λιγο δεκα εργατοπατερες ....κομουνιστικη ειναι... :roll:

 

(& το χειροτερο απο ολα τιποτα δεν αλλαζει για τους αμοιρους τους εργαζομενους......οποτε συν ενα για το "κομουνιστικη" :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω πολυ καλα πως λεγεται ...(η μεταπτυχιακη μου εργασια στις ΗΠΑ τον Μαρξισμο ειχε σαν θεμα.... :wink: ) απλα μου αρεσει να το λεω ...λαΪκα.. :lol:

 

σορυ' date=' αλλα κατα τη ταπεινη μου γνωμη μια χωρα στην οποια τα παντα παραλυουν επειδη το αποφασιζουν καθε τρεις και λιγο δεκα εργατοπατερες ....κομουνιστικη ειναι... :roll:

 

(& το χειροτερο απο ολα τιποτα δεν αλλαζει για τους αμοιρους τους εργαζομενους......οποτε συν ενα για το "κομουνιστικη" :lol: )[/quote']

 

Εγώ για συνδικαληστική 8) την βλέπω και όχι κομμουνιστική.

 

Σιγά μην είχαμε και σοσιαλισμό επειδή μας κυβερνούσε το ΠΑνελλήνιοΣΟσιαλιστικόΚίνημα, δηλαδή... :lol:

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω πολυ καλα πως λεγεται ...(η μεταπτυχιακη μου εργασια στις ΗΠΑ τον Μαρξισμο ειχε σαν θεμα.... :wink: ) απλα μου αρεσει να το λεω ...λαΪκα.. :lol:

 

σορυ' date=' αλλα κατα τη ταπεινη μου γνωμη μια χωρα στην οποια τα παντα παραλυουν επειδη το αποφασιζουν καθε τρεις και λιγο δεκα εργατοπατερες ....κομουνιστικη ειναι... :roll:

 

(& το χειροτερο απο ολα τιποτα δεν αλλαζει για τους αμοιρους τους εργαζομενους......οποτε συν ενα για το "κομουνιστικη" :lol: )[/quote']

 

Ούτε κομμουνιστικό ούτε τίποτα.

 

Κατά τη γνώμη μου η Ελλάδα είναι το τελευταίο θεοκρατικό καθεστώς της Ευρώπης...

 

Κάποια στιγμή θα πρέπει να καταλάβουμε πόσο γελάνε μαζί μας με τα χάλια μας... πιθανώς μόνο σε καθεστώτα τύπου Ιράν είναι σε χειρότερη μοίρα.... :roll: :roll: :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εκτός από αυτά, η Ελλάδα είναι η τελευταία χώρα της Ευρώπης όπου είναι ΙΕΡΟΣ ο αγώνας των μετρίων, για το δικαίωμα στην ανικανότητα (και την αχρηστία). Που είναι μαγκιά και εξυπνάδα η ασχετοσύνη και η καβάτζα. Που είναι παρακατιανός όποιος δεν έχει ένα κουμπάρο βουλευτή να βάλει το παιδί του στην Αεροπορία να μην ταλαιπωρείται....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ για συνδικαληστική την βλέπω και όχι κομμουνιστική.

 

+1000000

 

αυτο εννοουσα και εγω (& εννοειται οτι την εννοια "κομουνιστισμος" την χρησιμοποιω οχι σαν αυτο που πραγματικα ειναι,η τελος παντων θα επρεπε να ειναι,αλλα σαν αυτο που εχει καταντησει οπουδηποτε εχει εφαρμοσθει...) :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου