Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτές για μουσική στον δρόμο;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο ενισχυτες μπαταριας εχω τον marshall ms2, τον fly3, τον παλιο micro cube και τον yamaha thr10c.

 

Ο marshall δεν κανει σιγουρα κατ εμε αν και εχω δει εναν κιθαριστα εξω απο το μουσειο της Ακροπολης με εναν ms4 και ειναι οκ. Ενταση εχει μονο παραμορφωμενος. Ο ηχος εχει την πλακα του αλλα οκ δεν αξιζει

 

Ο yamaha ειναι ακριβος ομως εχει απιστευτο ηχο, πολυ καλη παραμετροποιηση αλλα δεν κανει για εξω. Οι μπαταριες δεν κραταν πανω απο 4 ωρες και απο ενταση δεν ειναι καλυτερος απο τον micro cube.

 

Ο fly3 χωραει στην θηκη, κραταν οι μπαταριες του εχει αξιοπρεπη ηχο αλλα για να εχει υποτυπωδη ενταση για εξωτερικο χωρο χωρις φασαρια πρεπει να παιζεις με crunch και πανω. Σε εμενα εχει εναν θορυβο στο σβησιμο της νοτας που μερικους μπορει να τους χαλασει, η μπορει να ειναι και ελαττωματικός μονο ο δικος μου

 

Απο τους δικους μου winner ειναι ο cube γιατι κραταν οι μπαταριες, εχει ενταση για να παιζει καθαρα με ωραιο αναλογικα με το μεγεθος ηχο, εχει εφε και ειναι και σχετικα φθηνος ειδικα μεταχειρισμενος. Το μονο αρνητικο οτι το ηχειακι του καμια φορα περδεται σε μπασες συχνοτητες.

 

Τον pignose τον εχει ενας busker που επαιζε συχνα με μια mustang στην Ερμου και στο Μοναστηρακι και μου αρεσε παρα πολυ. Ο roland street cube που εχω ακουσει απο κοντα μου αρεσε οσο και ο micro, δεν περδεται, εχει ενταση αλλα ειναι πιο ακριβος. O Vox εχει πιο μεγαλο ηχειο επομενως μπορει να τα πηγαινει καλυτερα απο ενταση και μπασες συχνοτητες αλλα τον εχω ακουσει μονο μεσω youtube, που ακουγεται πολυ ωραιος και αυτος, αλλα δεν εχω εμπειρια.

 

Σε specs εντυπωσιακοι ειναι και καποιοι artec  .http://www.artecsound.com/amps/g1.htm αλλα παλι μονο λιγα βιντεακια στο youtube εχω ακουσει.

 

Βεβαια υπαρχουν και ενα σωρο αλλοι με πολλες δυνατοτητες πχ επαναφορτιζομενες μπαταριες αλλα μεχρι εκει ξερω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου