Προς το περιεχόμενο

Broken windows-cigaret13


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κουκίδα κουκίδα? :o :o :o :o :o

 

Πα πα πα,για τα ρυθμικα κατι γινεται,αλλα να παιζεις φαντασιες με κουκιδες,πικρα.

Καλυτερα να μαθει πληκτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Να σου πω την αληθεια θα μ'αρεσε στο τελος επανω στα ρυθμικα-μια και το λεμε,τι ωραια που ειναι-να εχει τιποτα φαντασιες στο πιανο..

 

  Να σου πω την αλήθεια, φίλτατε φίλε μου στο facebook, σκέφτηκα να προτείνω μια κάποια "συνεργασία" με τον Cos-dr,  αλλά τον λυπήθηκα τον άνθρωπο..... ::) :-X   

Ευγετε που λεει κι ο Σερ κι ας εισαι ενας......

......μουσικά. Το αιώνιο παραπονό μου!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουκίδα κουκίδα? :o :o :o :o :o

Πα πα πα,για τα ρυθμικα κατι γινεται,αλλα να παιζεις φαντασιες με κουκιδες,πικρα.

Καλυτερα να μαθει πληκτρα.

+
images%2Bapiro.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πα πα πα,για τα ρυθμικα κατι γινεται,αλλα να παιζεις φαντασιες με κουκιδες,πικρα.

Λοιπόν, το έχω κάνει και αυτό.

Δεν άντεξα άλλο, και πήρα το Axon-ax50, και τον GK3 μαγνήτη, και ησύχασα.

Ούτε πλήκτρα, ούτε τίποτα, μόνο κιθάρα.

Και να σου πω και κάτι?

Καλό μου έκανε, γιατί όταν παίζεις πχ πνευστό με την κιθάρα, πρέπει να σκέφτεσαι όπως ο πνευστός.

Δεν μπορείς να παίζεις παρλαπίπες χωρίς αναπνοή.

Άλλη αίσθηση. :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Ένα καινούριο τραγουδάκι με απαγγελία μου (τι άλλο...). Οι στίχοι είναι αποσπάσματα από το ποίημα του Charles Bukowski "Οι δεινόσαυροι εμείς", εδώ:  http://tinyurl.com/m9fnnzh                               

  Τα πλήκτρα είναι midi....πήρα μερικά patterns σαν μπούσουλα και τα άλλαξα ριζικά, πολύ όμως ριζικά! Μιλάμε για νότα νότα, αξία αξία, velocity κ.τ.λ κ.τ.λ...Μ'άρεσε το αποτέλεσμα, σαν πρώτη φορά που ασχολήθηκα, αλλά μου βγήκε η πίστη! Πολύ μπελάς και δεν ξέρω εάν αξίζει τόσο κόπο και χρόνο....  Το midi με "μολυβάκι" είναι κάτι σχεδόν καινούριο για μένα, γι αυτό θα σας παρακαλούσα να είστε επιεικείς....ως γνωστόν είμαι ευαίσθητο παιδί!  :-\ ::) ;D

         

  Για τους στίχους του Bukowski δεν έχω να πω πολλά, τα αποσπάσματα του ποιήματός του που απαγγέλλω, λες και γράφτηκαν για την Ελλάδα του 2009-2017....   

  [soundcloud]

[/soundcloud]

                                                                                                                                       

                                                                                                                                         

    Υ.Γ. Εκεί κάπου στην μέση του κομματιού κι εγώ δεν ξέρω πως συγκρατήθηκα και δεν έβαλα ένα "άγριο" σόλο με distortion σαν κορύφωση........!

 

Αψογος. Μπραβο Φωτη, σε απολαυσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Να σου πω την αλήθεια, φίλτατε φίλε μου στο facebook, σκέφτηκα να προτείνω μια κάποια "συνεργασία" με τον Cos-dr,  αλλά τον λυπήθηκα τον άνθρωπο..... ::)

Παψε μωρε,μια χαρα θα ηταν.

 

Ο ενας σου γιος δεν επαιζε κατι πληκτρα η τα εχω χασει εντελως(το πιθανοτερο)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αψογος. Μπραβο Φωτη, σε απολαυσα.

  Το ευχαριστώ σου, Όθων, όλα τα λεφτά.... ;D

Ο ενας σου γιος δεν επαιζε κατι πληκτρα η τα εχω χασει εντελως(το πιθανοτερο)?

  Όχι δεν το έχεις χάσει Γεώργιε (ακόμα.... :-* ;D ), που και που κάθεται μπροστά στο αρμόνιο, αλλά δεν τον βλέπω και πολύ "ζεστό" με το άθλημα..... ::) :-[
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου