Προς το περιεχόμενο

Broken windows-cigaret13


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγραφα διαφορα μπουρου μπουρου,κρασσαρισε το πσ και τελος.

  Έ "χάλασε" και λίγα απ'την προίκα που πήρες για ένα καινούριο ή έστω μεταχειρισμένο..., λάπτοπ!  ;D 

σου πανε τα πληκτρα να τα βαζεις.

 

  Ναι καλά.... ::) :-[ :-X  Το επόμενο κομμάτι μου με πλήκτρα θα είναι όταν πάρω midi clavier......Δεν ξανακάθομαι να γράψω midi.... >:(
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τώρα το άκουσα το άσμα γιατί τώρα βρήκα ευκαιρία.

 

Βρίσκω πως έκανες καλή δουλειά και στα πλήκτρα, αναστέναξε ο editor :-)

Mπράβο, ωραία ενορχήστρωση, όλα ωραία όπως πάντα στις δημιουργίες σου, εμπνευσμένη δουλειά.

 

Άξιες και οι δύο βέρζιον!!!! Απολαυστικές!!!!!!

Άξιος, άξιος!!!!!

Πάντα τέτοια!!!!!!!!

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν υπερβάλλω, ξέρω όμως ότι μου άρεσε πάρα πολύ, και είναι ο τρόπος μου να το εκφράσω. :)

Δεκτόν!  :-* 

Τώρα το άκουσα το άσμα γιατί τώρα βρήκα ευκαιρία.

 

Βρίσκω πως έκανες καλή δουλειά και στα πλήκτρα, αναστέναξε ο editor :-)

Mπράβο, ωραία ενορχήστρωση, όλα ωραία όπως πάντα στις δημιουργίες σου, εμπνευσμένη δουλειά.

 

Άξιες και οι δύο βέρζιον!!!! Απολαυστικές!!!!!!

Άξιος, άξιος!!!!!

Πάντα τέτοια!!!!!!!!

 

  Thank you καλλιτέχνη!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  1. το πρώτο σόλο ξεκινάει και πιό σιγά από το σύνολο, αλλά και πιό δειλό. Θα ήθελα ξέσπασμα...

2. το δεύτερο είναι πιό δυνατό και κολλάει καλά στο πρώτο, αλλά πάλι δεν έχει την αντίδραση που θελεις κανονικά να δώσεις...

3. Προσωπικά θα το ξεκινούσα 4-5 δλ πριν το τέλος της απαγγελίας με ένα ανέβασμα και ακριβώς στο τέλος θα γκάζωνα και θα γκάζωνα.

 

  Έκανα σχεδόν αυτό που έγραψε ο Dimsonic εκτός από το "γκάζωμα" και μου φάνηκε καλύτερο το αποτέλεσμα...... τι σου είναι η πείρα.... :D      Έβγαλα το 1ο σόλο, έκανα και κάποιες άλλες μικροαλλαγές και....τέλος!  Νομίζω ότι τώρα είναι καλύτερο. 

  Το τελικό αποτέλεσμα υπάρχει στο πρώτο ποστ αλλά κι εδώ.  [soundcloud]

[/soundcloud] 

  Το ξέρω ότι το παράκανα και σας έπρηξα..... με τα bumps μου και το ξεχείλωμα του thread, αλλά επειδή το κομμάτι αυτό μου άρεσε, είπα (μετά από τις συμβουλές σας) να το κάνω όσο γίνεται καλύτερο......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλυτερο σου τελικα μου φαινεται.

Στα του ηχου δεν ξερω να πω-δε θυμαμαι ακριβως και τα προηγουμενα δυο-αλλα

οπως ειναι τωρα,ως δομη,παιξιμο κλπ ειναι σουπερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν γυρίσω σπίτι θα δω τι ειδους παραγωγή απο μακριά έκανα. ...

 

για κοίτα που θα σε κάνουμε superstar και μεις τελικά θα μείνουμε στον άσσο... ;D

 

λοιπόν

1. το σόλο μπαίνει ωραία  στη θέση του, αλλά είναι ψοφίμι. Είναι πιό σιγά από τα άλλα όργανα. Είπαμε ξεκίνα το σιγά, αλλά πρέπει μετά να κυριαρχήσει.

2. είναι δεξιά (σε μένα). Κανονικά θα έπρεπε να ξεκινήσει από μια μεριά και να παναριστεί στη μέση με ενδεχομένως το delay του ή το reverb σε ένα άλλο κανάλι και να δυναμώνει και να φτάνει σε κάποια κορύφωση στο τέλος.

3. Επίσης καλό θα ήταν κάτι αντίστοιχο με fade out στο τέλος, αλλά θα μπορούσε να μείνει κι αυτό που είναι τώρα...

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλυτερο σου τελικα μου φαινεται.

Στα του ηχου δεν ξερω να πω-δε θυμαμαι ακριβως και τα προηγουμενα δυο-αλλα

οπως ειναι τωρα,ως δομη,παιξιμο κλπ ειναι σουπερ.

  Τανκ γιου Γεώργιε κι εγώ πλέον αυτό πιστεύω....όχι ότι είναι σούπερ, αλλά ότι είναι καλύτερο απ'τα προηγούμενα....   

  για κοίτα που θα σε κάνουμε superstar και μεις τελικά θα μείνουμε στον άσσο... ;D

  Μα είμαι superstar...!  Αν δεν με πιστεύεις ρώτα τον otto## aka Όθωνα και τα άλλα παιδιά...... 8) ;D
  το σόλο μπαίνει ωραία  στη θέση του, αλλά είναι ψοφίμι. Είναι πιό σιγά από τα άλλα όργανα. Είπαμε ξεκίνα το σιγά, αλλά πρέπει μετά να κυριαρχήσει.

Μέχρι εδώ όλα καλά.. Αυτό ξέρω να το κάνω! .
  Κανονικά θα έπρεπε να ξεκινήσει από μια μεριά και να παναριστεί στη μέση με ενδεχομένως το delay του ή το reverb σε ένα άλλο κανάλι

  Εδώ όμως τα χαλάμε....Γίνεται αυτό που λες;  Εγώ πάντως ιδέα δεν έχω!  :P 

  Επίσης καλό θα ήταν κάτι αντίστοιχο με fade out στο τέλος, αλλά θα μπορούσε να μείνει κι αυτό που είναι τώρα...

  ::) ::) ::)                                                                                                                                                                   

  Δημήτρη, πέρα από την πλάκα....υποχρεωμένος!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ τι δεν μπορείς να κάνεις ....?

 

πης οφ κεηκ....

 

Περιμένω το βράδυ τη νέα έκδοση,

 

αλλιώς βρές άλλο παραγωγό....

;D

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ τι δεν μπορείς να κάνεις ....?

πης οφ κεηκ....

  Αυτό...

  είναι δεξιά (σε μένα). Κανονικά θα έπρεπε να ξεκινήσει από μια μεριά και να παναριστεί στη μέση με ενδεχομένως το delay του ή το reverb σε ένα άλλο κανάλι και να δυναμώνει και να φτάνει σε κάποια κορύφωση στο τέλος.

  Εκτός εάν εννοείς να ντουμπλάρω το σόλο σε 2 κανάλια και να "παίξω" με το πανάρισμα και την εντασή τους. 

  Εάν όμως εννοείς όλα αυτά να τα κάνω σε ένα κανάλι και σε άλλο να βάλω τα reverb και delay, δεν δύναμαι με τις μέχρι τώρα γνώσεις μου στα Daw....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου