Προς το περιεχόμενο

Broken windows-cigaret13


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Ένα καινούριο τραγουδάκι με απαγγελία μου (τι άλλο...). Οι στίχοι είναι αποσπάσματα από το ποίημα του Charles Bukowski "Οι δεινόσαυροι εμείς", εδώ:  http://tinyurl.com/m9fnnzh                               

  Τα πλήκτρα είναι midi....πήρα μερικά patterns σαν μπούσουλα και τα άλλαξα ριζικά, πολύ όμως ριζικά! Μιλάμε για νότα νότα, αξία αξία, velocity κ.τ.λ κ.τ.λ...Μ'άρεσε το αποτέλεσμα, σαν πρώτη φορά που ασχολήθηκα, αλλά μου βγήκε η πίστη! Πολύ μπελάς και δεν ξέρω εάν αξίζει τόσο κόπο και χρόνο....  Το midi με "μολυβάκι" είναι κάτι σχεδόν καινούριο για μένα, γι αυτό θα σας παρακαλούσα να είστε επιεικείς....ως γνωστόν είμαι ευαίσθητο παιδί!  :-\ ::) ;D

         

  Για τους στίχους του Bukowski δεν έχω να πω πολλά, τα αποσπάσματα του ποιήματός του που απαγγέλλω, λες και γράφτηκαν για την Ελλάδα του 2009-2017....   

  [soundcloud]

[/soundcloud]

                                                                                                                                       

                                                                                                                                         

    Υ.Γ. Εκεί κάπου στην μέση του κομματιού κι εγώ δεν ξέρω πως συγκρατήθηκα και δεν έβαλα ένα "άγριο" σόλο με distortion σαν κορύφωση........!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Guru
Υ.Γ. Εκεί κάπου στην μέση του κομματιού κι εγώ δεν ξέρω πως συγκρατήθηκα και δεν έβαλα ένα "άγριο" σόλο με distortion σαν κορύφωση........!

 

καααααααΚΩΣ δεν...  :-*;D

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίος Φώτη, εγώ τ άκουσα μόλις βγήκε απ το φούρνο.

Καυτό.

 

 

δε με λες....

αυτούς τους ήξερες?

250959_1560814800635_1212881_n.jpg.504f6130d7cc905129a5a08fbcc3016b.jpg

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε Φώτη, το σόλο έπρεπε να το παίξεις προς το τέλος, εκεί που παίζεις τα ωραία ρυθμικά σου. :)

 

Αν πάρεις το midi κουκίδα κουκίδα .... μαμίσι άσχημο (το έχω κάνω πολλές φορές και ξέρω).

 

Μόνο ένα μέρος κουκίδα κουκίδα, και μετά copy paste, μετά αλλάζεις πράγματα σε κάθε ένα από αυτά τα copy paste, έχοντας όμως την βάση.

 

Ωραίο το αποτέλεσμα πάντως.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καααααααΚΩΣ δεν...  :-*;D

 
το σόλο έπρεπε να το παίξεις προς το τέλος

  Δεν μου πήγαινε, ρε γαμώτο, να το "αγριέψω" ...μ'άρεσε έτσι ήσυχο με μια υποβόσκουσα απειλή... 8) 

μόλις βγήκε απ το φούρνο.

Καυτό.

  Τι να σου πω....αφού κάποιες στιγμές δεν μπορούσα να πιάσω την Στράτο....έκαιγε! 

δε με λες....

αυτούς τους ήξερες?

  Τον καιρό της συναυλίας ήμουν 12 χρονών...και όχι δεν τους έχω ακουστά! 

Ωραίος!

  Το ξέρω.... :D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάρεις το midi κουκίδα κουκίδα .... μαμίσι άσχημο (το έχω κάνω πολλές φορές και ξέρω.

 

Μόνο ένα μέρος κουκίδα κουκίδα, και μετά copy paste, μετά αλλάζεις πράγματα σε κάθε ένα από αυτά τα copy paste, έχοντας όμως την βάση.

  Άσε Στράτε, μαμήθηκα..... :-[
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικο ειναι.

Να σου πω την αληθεια θα μ'αρεσε στο τελος επανω στα ρυθμικα-μια και το λεμε,τι ωραια που ειναι-να εχει τιποτα φαντασιες στο πιανο..

Θα πεις "πως",ελα ντε,λεμε καμια μλκια.

Ευγετε που λεει κι ο Σερ κι ας εισαι ενας. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αληθεια θα μ'αρεσε στο τελος επανω στα ρυθμικα-μια και το λεμε,τι ωραια που ειναι-να εχει τιποτα φαντασιες στο πιανο..

Κουκίδα κουκίδα? :o :o :o :o :o

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου