Προς το περιεχόμενο

Broken windows-cigaret13


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

να πάω πρώτα το σκύλο βόλτα, ή πρώτα το άσμα?

  Πρώτα ο σκύλος...... ::)  μην το κάνει χάλια το σπίτι με τα κακά και τα κατουρλιά του....... ;D ;D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μου άρεσαν πολύ και τα 2, ιδιαίτερα όμως το 2ο, το πιο rock. Ίσως το καλύτερό σου, πολύ ωραίο concept, πολύ ωραίες συνθετικές ιδέες.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανα την καρδιά μου πέτρα.... :P

 

Λοιπόν

1. το πρώτο σόλο ξεκινάει και πιό σιγά από το σύνολο, αλλά και πιό δειλό. Θα ήθελα ξέσπασμα...

2. το δεύτερο είναι πιό δυνατό και κολλάει καλά στο πρώτο, αλλά πάλι δεν έχει την αντίδραση που θελεις κανονικά να δώσεις...

3. Προσωπικά θα το ξεκινούσα 4-5 δλ πριν το τέλος της απαγγελίας με ένα ανέβασμα και ακριβώς στο τέλος θα γκάζωνα και θα γκάζωνα.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω βρε Βασίλη, αλλά εγώ μάλλον γέρνω προς το πρώτο, που εδώ που τα λέμε κάτι τέτοιο είχα στο μυαλό μου όταν το έγραφα!  Το 2ο προέκυψε έτσι, σαν πειραματισμός....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο οι παλιές χορδές, λίγο το χαλασμένο κουρδιστήρι, λίγο τα πονεμένα μου δάχτυλα.... ::)

Οι χορδές παλιές, το κουρδιστήρι χαλασμένο, τα δάχτυλα πονεμένα, το κομμάτι ...

... το 'σκισες.

 

Το καλύτερο σόλο που έχω ακούσει από σένα (μελωδίες που σπέρνουν).

Η καλύτερη χρήση της έντασης του κομματιού, το καλύτερο φραζάρισμα, τα καλύτερα σηκώματα (και λέγε ότι θέλεις).

Δεν με νοιάζει αν είναι κάποια μόρια πιο έτσι ή πιο αλλιώς, αλλά αν "σκίζουν τον ίδιο τον διάολο", όταν πρέπει.

 

Και τον σκίζουν φίλε.

 

ΕΥΓΕ. :)

 

EDIT: Εσύ γύρε όπου θέλεις. ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα ξέσπασμα...

2. το δεύτερο είναι πιό δυνατό και κολλάει καλά στο πρώτο, αλλά πάλι δεν έχει την αντίδραση που θελεις κανονικά να δώσεις...

3. Προσωπικά θα το ξεκινούσα 4-5 δλ πριν το τέλος της απαγγελίας με ένα ανέβασμα και ακριβώς στο τέλος θα γκάζωνα και θα γκάζωνα.

 

  Είπα να γράψω τις κιθάρες με άγρια διάθεση στην μέση και στο τέλος του, αλλά δεν είναι του χαρακτήρα μου..... :-X   

  Dim, δοκίμασα και "ξέσπασμα" στα σόλο, αλλά δεν μου κολλούσαν καλά στο κομμάτι.....Δεν το ήθελα έτσι! Οπότε έγραψα αυτά που, για μένα, ταίριαζαν... ::)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι χορδές παλιές, το κουρδιστήρι χαλασμένο, τα δάχτυλα πονεμένα, το κομμάτι ...

... το 'σκισες.  Δεν με νοιάζει αν είναι κάποια μόρια πιο έτσι ή πιο αλλιώς, αλλά αν "σκίζουν τον ίδιο τον διάολο", όταν πρέπει.

  Το σόλο αυτό, Στράτε, ήταν το πρώτο που έγραψα, κατευθείαν που έπιασα την κιθάρα (πριν την καλοκουρδίσω....). Λόγω των ατασθαλιών του το είχα στον πάγκο. Μετά όμως από καμιά 15ριά προσπάθειες (φυσικά αυτοσχεδιασμών  :D ;D ) το προτίμησα.... :D  Πάντως υπερβάλλεις.... :-*
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγραφα διαφορα μπουρου μπουρου,κρασσαρισε το πσ και τελος.

 

Τεσπα.

Πρωτον,σου πανε τα πληκτρα να τα βαζεις.

Δυο,μου φαινεται ακομα πιο καλο ετσι,πιο ζωντανο.

Τριτο

  Σε μερικά bends που είμαι λίιιιιγο έξω δεν φταίω εγώ.... :-\  ::) :P :P :P  Λίγο οι παλιές χορδές, λίγο το χαλασμένο κουρδιστήρι, λίγο τα πονεμένα μου δάχτυλα.... ::) 

Ποιος ασχολειται με τετοια ρε φιλε,ΤΚ9. ;D

 

Οντως,απο τα πιο καλα σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Το σόλο αυτό, Στράτε, ήταν το πρώτο που έγραψα, κατευθείαν που έπιασα την κιθάρα (πριν την καλοκουρδίσω....). Λόγω των ατασθαλιών του το είχα στον πάγκο. Μετά όμως από καμιά 15ριά προσπάθειες (φυσικά αυτοσχεδιασμών  :D ;D ) το προτίμησα.... :D  Πάντως υπερβάλλεις.... :-*

Πολλές φορές τα πρώτα είναι και τα καλύτερα, γιατί είναι πιο χύμα (με την έννοια ότι ξέρεις ότι αν δεν πάει καλά, έχεις κι άλλη προσπάθεια, δεν είναι game-over), και λιγότερο επιτηδευμένα.

 

Δεν ξέρω αν υπερβάλλω, ξέρω όμως ότι μου άρεσε πάρα πολύ, και είναι ο τρόπος μου να το εκφράσω. :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου