Προς το περιεχόμενο

Το φαινόμενο Μαρίνα Σάττι και οι αντιδράσεις


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτά και συγνώμη για την πολυλογία αλλά πάλι πού ξέρεις, λίγα ακόμα τέτοια και μπορεί να γίνουμε και του λόγου μας "επιφανέστεροι".

 

Είναι πολύ εύκολο, είμεθα εξόχως φιλόξενοι.

 

Επί της τοποθέτησής σου, η απάντηση είναι απλή και την έχω ήδη γράψει : πως ότι βλέπω σε ένα βίντεο κλιπ, θεωρώ ότι είναι εκεί επίτηδες ως επιλογή κάποιου. Άρα λοιπόν, μπορώ να σχολιάσω οτιδήποτε, ειδικά μάλιστα όταν το ίδιο το τραγούδι μου είναι ολότελα αδιάφορο.

 

Αδιάφορα μου είναι και τα τραγούδια της Taylor Swift, οπότε υποθέτω πως μου αναγνωρίζεις το δικαίωμα να σχολιάζω την αμερικανο-πλατινέ εμφάνισή της.

 

Η πραγματική μας διαφωνία είναι α) ότι εσένα η μουσική της σε ενδιαφέρει και συνεπώς σπάζεσαι που εγώ αδιαφορώ, β) νομίζεις ότι υπάρχει χώρος να με πεις "σεξιστή" (και μάλιστα επιπέδου καφενείου Αμφιάλης), παρ' ότι έκανα τον κόπο να εξηγήσω ακόμη και τι είναι σεξισμός για όποιον δεν ξέρει (δηλαδή, μάλλον το 99% των ελλήνων).

 

Ε, τι να κάνουμε, αν θες κράτα το μου... Αμφιαλιώτικο και μπες να πεις μία κακή κουβέντα για κάποιον μουσικό που να μου αρέσει*, αλλά μη με λες κάτι που δεν είμαι και επίσης μην είσαι τόσο σίγουρος για το ότι αδικείται η πρωταγωνίστρια του βίντεο-κλιπ από το ότι την είδαμε σα γυναίκα και τη σκεφτήκαμε σαν τέτοια.

 

Είναι φυσιολογικό, άντρες είμεθα και - κατάλαβέ το - δεν υπάρχει τίποτε από αυτά που έγραψα που θα με πείραζε να το δει και να το σχολιάσει.

 

* μου αρέσει ο Πρινς π.χ., για να στο κάνω εύκολο.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 258
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

η απάντηση είναι απλή και την έχω ήδη γράψει : πως ότι βλέπω σε ένα βίντεο κλιπ, θεωρώ ότι είναι εκεί επίτηδες ως επιλογή κάποιου.

Όχι πάντα

 

Με τα κορίτσια κάναμε κανα δυο πρόβες για να βρούμε ποια θα είναι ακριβώς η διαδρομή και πόσο διαρκεί και το μόνο “take” που κάναμε ολόκληρο είναι αυτό που κρατήσαμε. Υποτίθεται ότι ήταν η πρόβα - για αυτό είμαστε και χύμα με τα ρούχα που φοράμε. Όταν το είδα είπα εμένα μου κάνει και το αφήσαμε έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι πάντα

 

Έχω απαντήσει ΚΑΙ σε αυτό φίλε Μαυροκόρακε.

Έγραψα πως όταν δεν είναι, τότε τόσο λιγότερο με ενδιαφέρει.

 

Ιδού γιατί : διότι υπάρχει διαφορά ανάμεσα στο ντοκυμανταιρ, από τα άλλα είδη κινηματογράφου (στα οποία ανήκει το βίντεο-κλιπ). Οι προσπάθειες για ακροβασία ανάμεσα στα διάφορα είδη, συνήθως αποτυγχάνουν, με ελάχιστες εξαιρέσεις να βρίσκονται στο βιογραφικό ανθρώπων που υπερβαίνουν το νήμα (και εμένα).

 

Όμως, παιδιά στάζετε καχυποψία προς τη λάθος κατεύθυνση : σήμερα έβλεπα στο Facebook ρεκλάμα για τα "παπούτσια που φόραγε η Σάττι στο Ράδιο Αρβύλα" - τα πράγματα δεν είναι τόσο αθώα όσο νομίζετε. Υποθέτω πως αν έγραφα "τι μαλακία παπούτσια", όποιος δεν έχει δει τη ρεκλάμα θα έλεγε "κοίτα που κόλησε ο βλάκας, η κοπέλλα απλώς έβαλε ότι βρήκε μπροστά της"...

 

Τσ, τσ, τσ....

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

"κοίτα που κόλησε ο βλάκας, η κοπέλλα απλώς έβαλε ότι βρήκε μπροστά της"...

 

Τσ, τσ, τσ....

 

Γιατί άλλος ψωνίζει για λογαριασμό της; ;D

Ακόμα και μπροστά της να τα βρήκε, κάποια στιγμή....θα τα διάλεξε και αγόρασε  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βίβα βάιραλ το Μαρινάκι, μέχρι και τον Νικ Τρικ κατατρόπωσε, ψεύτη κι άτιμε ντουνιά.

Εγώ σας το είπα, δεν τον ζμπρώξαμε σωστά. ;)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν υπάρχει κορίτσι (άνω των 13ων) –έφηβη – δεσποινίς- γυναίκα, στον πλανήτη ΓΗ (ή έστω στον δυτικό κόσμο), που να μην ενδιαφέρεται για το ντύσιμό της.

 

Ό,τι υπάρχει στην καρδαρόμπα της, είτε το φοράει στις πρόβες, είτε τις Κυριακές στην εκκλησία, είτε για ποτό με τις φίλες της ….είτε στα βάπτισα της κουμπάρας…… το έχει διαλέξει- επιλέξει ή ίδια προσωπικά.

 

Οι γυναίκες ΔΕΝ ντύνονται στην τύχη (σε αντίθεση με την συντριπτικη πλειοψηφία των αντρων  ;D) .

Απλά πολλές φορές ντύνονται επιτυχημένα και πολλές αποτυχημένα.  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι υπάρχει στην καρδαρόμπα της, είτε το φοράει στις πρόβες, είτε τις Κυριακές στην εκκλησία, είτε για ποτό με τις φίλες της ….είτε στα βάπτισα της κουμπάρας…… το έχει διαλέξει- επιλέξει ή ίδια προσωπικά.

Δεν διαφωνώ, το θέμα όμως εδώ είναι και η επιλογή του κατάλληλου ρούχου ανά περίσταση.

Αν δηλαδή φόρεσε κατά λάθος τα ρούχα της φασίνας, στην βάπτιση της κουμπάρας.

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν διαφωνώ, το θέμα όμως εδώ είναι και η επιλογή του κατάλληλου ρούχου ανά περίσταση.

Αν δηλαδή φόρεσε κατά λάθος τα ρούχα της φασίνας, στην βάπτιση της κουμπάρας.

 

 

Εννεοείς να βαφτίζεται ή να βαφτίζει η κουμπάρα;  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου