Προς το περιεχόμενο

Το φαινόμενο Μαρίνα Σάττι και οι αντιδράσεις


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Όχι βρε, την γλύτωσα με παρατήρηση αυτή τη φορά για τα υποτιμητικά (  :laugh:  ) και αστήριχτα (  :laugh:  :laugh:  :laugh: ) σχόλιά μου. Σε ευχαριστώ για το (ανειλικρινές) ενδιαφέρον. Την επόμενη φορά απλά θα ποστάρω έναν οχετό ύβρεων για συγκεκριμένο μέλος που με εκνεύρισε, μιας και αυτή είναι η αποδεκτή και αρμόζουσα συμπεριφορά σ'αυτό το forum.

 

Δεν ποστάρει κανείς αδιακρίτως έναν οχετό ύβρεων, όπως ξέρεις. Ορισμένοι τρέφουμε αμοιβαία αντιπάθεια και έχουμε (υποθέτω) την ωριμότητα να δεχτούμε πυρά, όπως ακριβώς εξαπολύουμε. Δεν υπάρχει ενδιαφέρον (τι ενδιαφέρον να υπάρχει βρε Έκτορα, ούτε καν γνωριζόμαστε), απλώς υπάρχει υπενθύμιση ότι το χιούμορ (ακόμη και το κακό, εννίοτε) βοηθά στην εκτόνωση παρεξηγήσεων.

 

Πιο σοβαρά : το νόιζ ΔΕΝ είναι για κλωτσιές, και ΔΕΝ πιστεύεις ότι είναι για κλωτσιές (αλλιώς δε θα συμμετείχες). Αντιθέτως είναι το μακροβιότερο και το σοβαρότερο φόρουμ εκτόνωσης / ενημέρωσης / κατάρτισης της ιντερνετικώς διάγουσας ελληνικής μουσικής κοινότητας. Για να είναι αυτό που είναι, έχει αποδειχθεί ότι χρειάζονται όλοι (ναι, ακόμη και εγώ, ακόμη και ο Ταμταμ λαίμαι). Αλλά δεν χρειάζεται κανένας που να παριστάνει τον από άμβωνος κριτή, το οποίο έχει καταλήξει να είναι χόμπυ γενικώς στη νεο-ελληνική κοινωνία.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 258
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

είναι το μακροβιότερο και το σοβαρότερο φόρουμ εκτόνωσης / ενημέρωσης / κατάρτισης της ιντερνετικώς διάγουσας ελληνικής μουσικής κοινότητας.

 

μ αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι ! ;D

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To whom it may concern: αφού δε σας ενδιαφέρει η μουσική αλλά τα βυζιά, ίσως θα ήταν καλύτερα να το συνεχίσετε σε ένα forum με βυζιά (υπάρχει άραγε?).

Δεν παρακολουθώ τα σύγχρονα λαϊκά και τις πίστες, αλλά απ' ότι παίρνει το μάτι και το αυτί μου σίγουρα έχουμε καλύτερα βυζιά ως λαός. Αφήστε να δούμε μπας τυχόν έχουμε και καλύτερη μουσική απ' την Παραλιακή, κι ας μην είναι ακόμα στο επίπεδο του Court of the Crimson King ή του Sticky Fingers.

 

Αγαπητέ φίλε ή Αγαπητή φίλη

 

Αν νομίζετε ότι εξαντλείτε τη δυναμική γνώσεων και κατάρτισης των επιφανέστερων μελών μας, με την επιφανειακή και πιασμένη από "την τριχιά του γαϊδάρου" ανάλυσή σας, κάνετε μεγάλο λάθος.

 

Εγώ, είμαι ο ελάχιστος εκ' των μουσικαράδων που συχνάζουν εδώ, αλλά παρ' όλα αυτά να είστε βέβαιος ότι έχω απόλυτη επίγνωση της αποστάσεως ανάμεσα στην κα. Σάττι και τους Stiff Little Fingers (καλά, τους Crimson θεωρώ ότι τους αναφέρατε για να μειδιάσουμε).

 

Κάντε - αν θέλετε - τον κόπο να μελετήσετε βαθύτερα.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σίγουρα έχουμε καλύτερα βυζιά ως λαός.

 

Οι άντρηδες, σίγουρα...

(Αχ, αυτός ο εθνικισμός... και ο σωβινισμός...)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι μουσικαρας και μου αρέσει προσπάθεια της Σαττι,  δεν τρελαίνομαι αλλά γι αυτό που είναι κάτι λέει και την πηδαγα χαλαρά.  Αυτό βέβαια αυτή θα το αποφασιζε,  άμα την πετύχω ποτέ θα της την πέσω και ότι γίνει.

Έτσι γίνεται.  Στις 10 που την πέφτεις στην ξεφτίλα τις 3 τις βγάζεις,  τώρα άμα βγάζεις κάτω από δύο,  κάποιο πρόβλημα υπάρχει,  μάλλον είσαι κουασιμοδος.  Χαμηλωσε τα στάνταρ κι άλλο σε αυτή την περίπτωση αναγκαστικά και αν πάλι δεν τα καταφέρεις............  Τι να πω.  Γκαντεμιά.  Είσαι πολύ άσχημος.  Μάθε να ζεις με αυτό και πλήρωσε για να κάνεις σεξ.  Δεν είναι ντροπή χαχαχαχαχα

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι μουσικαρας και μου αρέσει προσπάθεια της Σαττι,  δεν τρελαίνομαι αλλά γι αυτό που είναι κάτι λέει και την πηδαγα χαλαρά.  Αυτό βέβαια αυτή θα το αποφασιζε,  άμα την πετύχω ποτέ θα της την πέσω και ότι γίνει.

Έτσι γίνεται.  Στις 10 που την πέφτεις στην ξεφτίλα τις 3 τις βγάζεις,  τώρα άμα βγάζεις κάτω από δύο,  κάποιο πρόβλημα υπάρχει,  μάλλον είσαι κουασιμοδος.  Χαμηλωσε τα στάνταρ κι άλλο σε αυτή την περίπτωση αναγκαστικά και αν πάλι δεν τα καταφέρεις............  Τι να πω.  Γκαντεμιά.  Είσαι πολύ άσχημος.  Μάθε να ζεις με αυτό και πλήρωσε για να κάνεις σεξ.  Δεν είναι ντροπή χαχαχαχαχα

 

Άμα την πέφτεις σε 3, αλλά βγάζεις 10, σημαίνει ότι είσαι ο Κηθ Ρίτσαρντς, όμως.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ φίλε ή Αγαπητή φίλη

 

Αν νομίζετε ότι εξαντλείτε τη δυναμική γνώσεων και κατάρτισης των επιφανέστερων μελών μας, με την επιφανειακή και πιασμένη από "την τριχιά του γαϊδάρου" ανάλυσή σας, κάνετε μεγάλο λάθος.

 

Εγώ, είμαι ο ελάχιστος εκ' των μουσικαράδων που συχνάζουν εδώ, αλλά παρ' όλα αυτά να είστε βέβαιος ότι έχω απόλυτη επίγνωση της αποστάσεως ανάμεσα στην κα. Σάττι και τους Stiff Little Fingers (καλά, τους Crimson θεωρώ ότι τους αναφέρατε για να μειδιάσουμε).

 

Κάντε - αν θέλετε - τον κόπο να μελετήσετε βαθύτερα.

 

Προσπαθώ αγαπητέ φίλε (αγαπητός φίλος κι εγώ παρεμπιπτόντως), ανεξαρτήτως της υποδείξεως.

Νομίζω-και μάλλον δεν είμαι ο μόνος-ότι αυτή εδώ η νύξη ήταν εντελώς εκτός τόπου και χρόνου:

Επί του καλλιτεχνικού τώρα, θα πω ότι με ενοχλεί μία τόσο νέα γυναίκα να έχει πεσμένο στήθος[...]

 

Πώς είναι "επί του καλλιτεχνικού" ένα ανατομικό σχόλιο, διατυπωμένο λίγο καλύτερα απ' ότι θα το ακούγαμε σε καφενείο στην Αμφιάλη;

Γιατί ενοχλεί αυτό αρκετά ώστε να μας το κοινοποιήσετε; Ένας έμμεσος τρόπος να διατυμπανίσετε ότι σε αντίθεση με τους περισσότερους από εμάς είστε σε θέση να ψωνίσετε καλόγουστα γυναικεία εσώρουχα, ή ένας έμμεσος τρόπος να μας πείτε ότι κατά τη γνώμη σας κάθε καλλιτέχνης θα έπρεπε να έχει είτε άμεμπτο γούστο είτε κάποιον έμπιστο που να λύνει τέτοια θέματα εν τη γενέσει τους; Ακόμα και ένα απ' τα δύο να ισχύει, δε θα έπρεπε να μας ενδιαφέρει. Σίγουρα η κουβέντα δεν άνοιξε σε αυτό το επίπεδο, και μάλλον σίγουρα δε θα πήγαινε στα βυζιά χωρίς εσάς.

 

Αυτά και συγνώμη για την πολυλογία αλλά πάλι πού ξέρεις, λίγα ακόμα τέτοια και μπορεί να γίνουμε και του λόγου μας "επιφανέστεροι".

 

Φιλικά

The astounding eyes of Rita

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε cos_dr, για πες μου τώρα, Σάττι ή Στικούδη?

 

Ποιά είναι πιο ποιοτική?

 

Και τις δύο τις πηδαγα.

Είναι άλλο στυλ ρε φίλε.

 

Αλλά η Σαττι είναι πιο ποιοτική στο στυλ της από ότι η στικουδη στο δικό της.

 

Αυτά που έχουν γράψει για τη στικουδη,  η Σαττι θα τα έλεγε καλύτερα,  αλλά φαντάσου τη στα βιντεοκλίπ της Στικουδη.

 

  Τι να πω.

Τον κιθ Ρίτσαρντσ δεν τον ξέρω.  Ούτε την Σαττι την ήξερα πριν διαβάσω το thread.

Την Στικουδη την ήξερα πάντως.

Τέλος άλλοι ξέρουν τα πάντα για τον Κιθ Ρίτσαρντς και άλλους αλλά εγώ είμαι καλύτερος μουσικός από αυτούς,  παίζω τα πάντα. 

 

Δεν βγαίνει άκρη με αυτά

Περί ορέξεως κολοκυθοπιτα.

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τις δύο τις πηδαγα.

Τον κιθ Ρίτσαρντσ δεν τον ξέρω.

Δηλαδή αν τον ήξερες, τον πήδαγες κι αυτόν? ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου