Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; VII


Holystone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και μιας και είδα τον Ιάκωβο στο προηγούμενο βίντεο ας βάλω και μια άλλη μπάντα στην οποία πέρασε από τις τάξεις της. Αν και δεν παίζει σε αυτό το δίσκο.

Ωραία διασκευή.Αναρωτιέμαι ποιος να έκανε την παραγωγή

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Με πήρε τηλέφωνο ο Παράγκας και μου λέει: Βάλτους ένα που θα σου πω, να μάθουν πως παίζεται το punk...

Και πως το λένε ρε μάστορα;

Η οδός της σήψης, μου απαντά.  ;D

 

Οπότε, για όποιον ενδιαφέρεται, ένα punk σεμινάριο από τον αγνό και πρωτόλειο καλλιτέχνη, ο οποίος βασανίζει μια stratocaster. Το έτος είναι 1983.

Listen at your own risk...

 

 

ΥΓ: Μιλάμε για πολύ punk ο βρωμοπάνκης, ιδιαίτερα στο part III της σύνθεσης  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρεις εκπληκτικοί μουσικοί, ο Brett Garsed στην κιθάρα, ο Ric Fierabracci στο μπάσο (εκπληκτικός μπασίστας και με ηχάρα), και ο φοβερός Joel Taylor στα τύμπανα σε μια power trio εμφάνιση που σκοτώνει.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=dbMsOglkdYM

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ανακάλυψα πρόσφατα. Ναι, ντρέπομαι λίγο αλλά δεν χάνω και τον ύπνο μου. Είναι ωραίο να ανακαλύπτεις new old stock διαμάντια.

 

Εδώ αν δεν ήξερα, θα ορκιζόμουν ότι είναι η Grace Slick η οποία το είπε (φυσικά) κι αυτή μετά από μερικά χρόνια:

 

Ξεκινάει στο 4:47:

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου