Προς το περιεχόμενο

FENDER Custom Shop founders design Project


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά αυτο διορθώνεται όμως με το truss rod.

Λες να έχει πάρει το μπράτσο?

Τι custom shop και αηδίες ... ::)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Λες να έχει πάρει το μπράτσο?

Τι custom shop και αηδίες ... ::)

Τι φταίει όμως και είναι τοσο ψηλό το action ;Γιατι ουτε και εμενα μ'αρεσει το ψηλό.Θέλει πειραγμα το nut η το saddle ;Πωπω βγαινουμε και off topic τώρα.

 

Edit:Dimsonic τι προτείνεις ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω βγαινουμε και off topic τώρα.

 

όχι ρε συ...μη σου περνάνε τέτοιες ιδέες...

πες...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

 

Τι ψηλο action που το είδατε βρε? (mini quiz: πόσο είναι το action στην κιθάρα της φωτό κάτω?)

 

Κατά τα άλλα, αυτή είναι μακράν η πιο εντυπωσιακή καστομιά από όλες, με μπόλικο γούστο, θεματολογία ( martin ακουστικές ) και όμορφο αποτέλεσμα. Ωραίο -ημιδιάφανο- tortoise guard, ωραία πινελιά οι μαγνήτες σε matching tortoise tops, purfling ψαροκόκκαλο, zipper backstrip, snowflake markers. Εξαιρετικό καπάκι (πριν δω τα specs το πέρασα για birdseye, που ενώ στα μανίκια δεν με τρελαίνει, στα σκάφη μου αρέσει πολύ), ωραίο μαόνι στο μανίκι. Αντί για αυτό το rosewood στην πλάτη και στο headplate νιώθω πως θα ταίριαζε καλύτερα-στο θέμα-ένα απλό Indian χωρίς πολλά νερά, αλλά και έτσι πάλι ξεχωρίζει. Εξαιρετική επιλογή τα butterbean tuner buttons. Kέρδισε κατά κράτος, ως custom.

 

Μου άρεσε και η Strat με τον tele μαγνήτη και controls, αλλά βρε παιδί μου, "stelecaster"? Πόσες πια παραφράσεις του "caster" χωράει ο κόσμος?

DSCF0098.thumb.JPG.0ee7cdc6386830cdf24b444e8150ae3a.JPG

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ψηλο action που το είδατε βρε? (mini quiz: πόσο είναι το action στην κιθάρα της φωτό κάτω?)

 

 

Στο 12ο ταστο στη μι μπαχο 7 χιλιοστά θα ελεγα εγώ...Πες αν θα το χαμηλώσεις και πως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτο διορθώνεται όμως με το truss rod.Άμα είναι και πολύ χαμηλό ταστάρει.Όλα θέλουν το μάστορα τους πάντως.Έτσι κι'αλλιώς η fender πάντα εχει λιγο μεγαλυτερο action.Ας ειναι το μόνο πρόβλημα.

 

Μερικές φορές είναι καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές φορές είναι καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς.

 

Ήμουνα σιγουρος ότι θα σχολίαζες για τη fender.Έχοντας όμως τόση εμπειρία(εσύ)θα περίμενα να ελεγες κάτι που θα ήταν on topic.Οπως εκανα και εγω ακόμα και αν εκανα λαθος δεν είναι αυτος ο τροπος για να διορθωθεί.Θα προτιμούσα να μάθω τη γνωμη σου πανω σε αυτα τα οργανα που παρεθεσε ο BlackCrow81.Τώρα οσο για το καλυτερα να μασάω νομίζω τα υπεράριθμα posts σου δίνουν την απάντηση από μόνα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουνα σιγουρος ότι θα σχολίαζε για τη fender.Έχοντας όμως τόση εμπειρία θα περίμενα να ελεγες κάτι που θα ήταν on topic.Οπως εκανα και εγω ακόμα και αν εκανα λαθος δεν είναι αυτος ο τροπος για να διορθωθεί.Θα προτιμούσα να μάθω τη γνωμη σου πανω σε αυτα τα οργανα που παρεθεσε ο BlackCrow81.Τώρα οσο για το καλυτερα να μασάω νομίζω τα υπεράριθμα posts σου δίνουν την απάντηση από μόνα τους.

 

ΟΛΑ όσα έγραψες είναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ λάθος.

Δηλαδή δεν έπιασες ούτε ένα στα τρία :)

 

Αν βρεις ΤΙ έγραψες λάθος κερδίζεις δύο βαθμούς.

 

:)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΛΑ όσα έγραψες είναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ λάθος.

Δηλαδή δεν έπιασες ούτε ένα στα τρία :)

 

Αν βρεις ΤΙ έγραψες λάθος κερδίζεις δύο βαθμούς.

Ξέρω τι έκανα λάθος καθώς μου το επισήμαναν και άλλα μέλη με τα posts σου και με τον ωραίο τους τρόπο.Δεν μας είπες ομως την αποψη για αυτες τις κιθαρες custom shop,και πως σου φαίνεται το setup τους ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος πάντων ίσως ήμουν σκληρός μαζί σου :)

Λοιπόν έχουμε και λέμε:

 

1.το action δεν ρυθμίζεται με το truss rod (θα μας διαβάσει κάβας νιουμπης και θα καταστρέψει την κιθάρα του και θα μας κυνηγάει) :)

2 .χαμηλό actiοn δεν σημαίνει απαραίτητα τασταρισμα

3.οχι οι Fender δεν έχουν υψηλότερο action

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου