Προς το περιεχόμενο

Valve Junior Extension Cabinet...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

aaa6nw.jpg

 

http://www.epiphone.com/default.asp?ProductID=283&CollectionID=13

 

Eminence Lady Luck 16Ω στα 70W, λεει ο μαστορας... :D

 

Μμμμμ και έψαχνα μια δευτερη 1χ12 καμπινουλα και απο οτι βλεπω το πλατος της είναι ιδιο με την μικροσκοπική bogner μου... :P

 

Τιμή και διαθεσιμότητα δεν βλέπω απο κανέναν ακόμα... :roll:

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάνω στην ώρα... το βγάλανε μιας και σκέφτομαι να διπλασιάσω τους valve junior μου αυτή την φορά με καμπίνα με 12άρι. Ότι πρέπει για το σαλόνι. Ειδικά αν πάω στο πατρικό μου και βρω τα παλιά ραδιοφωνα του παππού μου με λίγο πείραγμα στη διακόσμηση το σπίτι θα δείχνει σαν να είμαστε στη δεκαετία του 50.Αυτό που λείπει είναι οι κιθάρες της εποχής όποιος έχει να μου στείλει δεκτές :D :D :D :D

 

Πέρα από πλάκα από την Bogner είσαι ευχαριστημένος. Σε ρωτάω γιατί το σκέφτομαι να πάρω καμπινούλα. Η σκέψη είναι να την βγάλω με 2 valve junior για κάποιο καιρό και μετά να αλλάξω τις κεφαλές σε matamp και orange tiny tennor(όταν με το καλό ξαναφτιάξουν τα οικονομικά) Οπότε μια καλή καμπινούλα θα μου έμενε.¶λλες ιδέες για καμπίνα 1 Χ 12 για τονσυγκεκριμένο ενισχυτή και τι ηχείο θα ταίριαζε καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από πλάκα από την Bogner είσαι ευχαριστημένος.

 

Σε γενικές γραμμές ναι, είμαι ευχαριστημένος, δεν πιστευω οτι υπαρχουν πολλές καμπίνες 1χ12" που να βγάζουν τόσο ογκο, να είναι τόσο μικρές και τόσο καλοφτιαγμένες... :wink:

 

Δυστυχως δεν ειχα την ευκαιρία να την δοκιμασω με καποιο άλλο μεγάφωνο εκτός απο το V30 που φοράει αυτή την στιγμή... :roll:

 

Το σίγουρο είναι οτι η bogner είναι πλεον ένα απο τα πραγματάκια που δεν νομίζω να δώσω ποτέ... :D

 

Αν είσαι Αθήνα και θελεις να την ακουσεις στείλε pm να ερθεις να βγάλεις τα δικά σου συμπεράσματα να δείς και αν σου αρέσει... :wink:

 

Τωρα για το καμπινέτο του Junior...δεδομένου οτι η Orange PPC112 (ψαχνω για καμπίνα με μεγάφωνο 16Ω κατω απο τα 300 ευρώ) είμαι πλεον σίγουρος οτι είναι καμπίνα-φαντασμα (απο το καλοκαίρι που μας περασε προσπαθώ να παραγγείλω μια απο Ευρώπη αλλά κανενας δεν φαινεται να είχε ποτέ καποια διαθέσιμη), αν το extension του junior βγαίνει κανα 250άρι το πολύ θα τσιμπήσω ένα και θα κρατήσω την bogner για άλλη κεφαλή που "περιμένω"... :P

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την πρόσκληση... αλλά είμαι πολύ μακρυά:( .Θα περιμένω και εγώ τιμές έτσι κι αλλιώς αισθητικά θα ταιριάζει πολύ το κεφάλι με την ίδια καμπίνα. Είδωμεν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή γιατί διαστάσεις μιλάμε;

 

Πάντως είναι ΚΟΥΚΛΙΑ. Ακόμα και κιθάρα να παίζεις, λέει να τα βάλεις στο σαλόνι, όπως λέει και ο analogtreehouse.

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή γιατί διαστάσεις μιλάμε;

 

Το πλάτος το κοβω στα 47 εκατοστά' date=' οσο και της bog... :roll:

 

[img']http://img255.imageshack.us/img255/5204/dsc00427zw2.jpg[/img]

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κεφαλή αν δεν γίνομαι αδιάκριτος?

 

Αν απευθυνόσουν σε μένα... :oops:

 

Δεν εχω καταλήξει ακόμα, εξου και το "περιμένω" σε εισαγωγικά... :oops:

 

Ξέρω ακριβώς τον ήχο που θελω, απλά τωρα προσπαθώ να βρώ εναν ενισχυτή που να τον βγάζει σε οσο το δυνατόν πιο μικρή ένταση... :wink:

 

 

 

(οχι, μετά απο μακροχρόνια ψυχοθεραπεία αποφάσισα οτι μαλλον δεν ειναι καλή επιλογη ένας germino headroom 100, ουτε ένας 1959slp στο δωματιο μου...για τον 1987χ ακόμα κανω θεραπεία...ελπίζω η γιατρειά να είναι ο 2061χ... :roll: )

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το έχω ξαναγράψει σε άλλο post και δεν πήρα απάντηση... :oops: :cry: Τι καμπίνα με 12αρη ηχείο θα μπορούσα να ταιριάξω σε έναν orange tiny terror (σσ δεν έχω ιδέα από καμπίνες και δεν θέλω να πάρω στην τύχη μια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το έχω ξαναγράψει σε άλλο post και δεν πήρα απάντηση... :oops: :cry: Τι καμπίνα με 12αρη ηχείο θα μπορούσα να ταιριάξω σε έναν orange tiny terror (σσ δεν έχω ιδέα από καμπίνες και δεν θέλω να πάρω στην τύχη μια)

 

Μαλλον δεν πηρες απαντηση επειδή πολυ ανοικτή ερώτηση... :wink:

 

Θεωρητικά μπορείς να παρεις οποιαδήποτε καμπίνα μπορεί να τα βγαλει περα με τα W του...αν εχει και εξόδους για 4,8 και 16 Ω εχεις και περισσότερες επιλογες... :P

 

Απο εκει και περα το τι μεγάφωνο/α θα φοράει και τι καμπίνα (σαν κατασκευή) θα παρεις είναι καθαρά προσωπικό σου θεμα αναλογα με το τι θες και πόσα διαθέτεις... :wink:

 

Αν μπορείς, παρε τον ενισχυτάκο σου και βγες παγανια να ακουσεις οσο περισσότερες γινεται για να αποφασίσεις... :roll:

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου