Προς το περιεχόμενο

Stratocaster - telecaster 0-2


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ματς ειχε ως εξης:

Στο 10'  1-0 υπερ της strat

Στο 44'  ισοφαριση και 1-1

Στο 70' ειχαμε ακυρωση του πρωτου γκολ, λογω διαμαρτυριας, και κατοχυρωση του στον αντιπαλο. Σκορ 0-2.

 

Δεν ξερω εαν ηταν το καρμα ή η θεια τυχη, αλλα η vm stratocaster πηγε απο κει που ηρθε (στην κυριολεξια) και την θεση της πηρε μια πανεμορφη αλμπινα μεξικανα tele.

 

Δεν χωνευα που δεν χωνευα την strat λογω τσιριχτου και λεπτοκαμομενου ηχου στο μπριτζ ποζιχσυιον, εχω πλεον και μια ιδιατερη αδυναμια στις tele για τον αντιθετο λογο (σουπερ ηχος στη γεφυρα για ροκιες). Δεν ηθελα και πολυ...

 

Απο την αλλη, ο καλος μας ο συμφορουμιτης ο Λευτερης ακριβως το αναποδο. Οποτε την επιανε επαιρνε κορτιζονη απο τις φλουμπες που εβγαζε. Φανταστειτε οτι την πηρε λευκο χρωμα για να ειναι το δυνατον αορατη στον τοιχο που την κρεμουσε.

 

Τελος καλο, ολα πηγαν καλα, οι διαπραγματευσεις ητο συντομες, η τιμη φιξαριστηκε, η καθε κατεργαρα πηγε στον παγκο της, και σε μας εφυγε ενα βαρος. Και μπαι δε γουέι, την στρατ την αγορασα απο τον ιδιο μπαγασα περυσι. Την πηρε πισω με δωρο το σεταρισμα και... περασμενες χορδες.

 

Το νεο αμορε το εχω στην αγκαλια μου και του χαιδευω τις χορδες στοργικα.

 

Και το ματς συνεχιζεται....

 

20180610_153145.thumb.jpg.90f5aad7c9a4c78bf9f8120af87583c7.jpg

20180610_153212.thumb.jpg.cab80c316c522c7c94659306cdb7b902.jpg

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλόπαιχτη φίλε. Πήρα κι εγώ μία Tokai Telecaster πρόσφατα και είναι με διαφορά η καλύτερη κιθάρα που είχα ποτέ.

 

Ανέβασε μας κάνα clip όποτε μπορέσεις. Marshall DSL + Tele είναι άχαστος συνδυασμός! ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σαι καλα!

Προς το παρον εχω κολλησει να παιζω στο επισης (σχεδον) καινουργιο mxr custom modified badass overdrive πανω σε clean channel. Δεν εχω ακουσει live καλυτερο, ποο ζεστο και πιο ευελικτο overdrive. Και σε συνδυασμο με την tele ειναι χασιμο ο ηχος...

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστή κίνηση.

 

Η tele (στο στάνταρ σουλούπι) είναι πάντα η goto κιθάρα από τότε που την πήρα.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αλλες κιθαρες εχω παρει, και ακριβοτερες, αλλα δεν εχω ανοιξει θεμα. Και παροτι προκειται για την δευτερη tele που εχω, τουτη η λευκη ειναι με διαφορα η αγαπημενη μου κιθαρα.

 

Επειτα απο αγορα της πρωτης squier std tele, κατεληξα οτι η telecaster ειναι η ιδανικη κιθαρα για μενα. Με κερδισε η απλοτητα στην κατασκευη της (αρα και η αξιοπιστια της), και η ευκολια που μου βγαζει ο,τι βρωμικο ηχο θελω με μεγαλη καθαροτητα. Κατι που δεν ειναι και οτι πιο ευκολο με μονοπηνιες και ειδικα με strat.

 

Και μου αρεσουν και οι μαγνητες της αρκετα. Στα καθαρα ειναι μετριοι (δεν με πολυνοιαζει), αλλα σε medium και high gain ειναι εξαιρετικοι για τα δεδομενα μου.

 

Τους chopper t και twang king, που περιμενω να ερθουν, να τους βαλω στην fender ή στην squier?? Ιδου η απορια....

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους chopper t και twang king, που περιμενω να ερθουν, να τους βαλω στην fender ή στην squier?? Ιδου η απορια....

 

Κάποτε είχα τρυπήσει και είχα βάλει Tele μαγνήτη σε Strat , ωραία ήταν. Όταν όμως ξαναέβαλα πίσω στην Tele την πρόικα της, θυμήθηκα γιατί μου είχε αρέσει εξ'αρχής.

 

Άρα Chopper + Tele = LFE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Η ρεβανς παιχτηκε σημερα. Σκορ 1-0.

Τελικο σκορ 1-2...

 

Μιας και ειχα μεινει με τους 57/62 στο χερι, ειπα να παρω μια την ιδια (σε αλλο χρωμα) για να τους φορεσω. Να πω και την αληθεια, μου ειχε λειψει ο φλατ σμουθ ηχος της και ειδικα της θεσης neck.

 

Δεν προλαβε να μπει στο σπιτι και την εκανα βιδες. Φορεσα τα νεα μαγνητακια, και εκανα ενα πληρες σεταπ. Κατι λιγοτερο απο 2 ωρες μου πηρε. Και ταυτοχρονα ταιζα και με μπιμπερο...

 

Μου αρεσει παρα πολυ το ηχητικο αποτελεσμα. Αναθεωρω την αποψη που ειχα σχηματισει για την στρατ βασισμενος στην πρωην μου.

 

20180814_195508.thumb.jpg.66a419f501cd6207fd09042d0abf0754.jpg

20180814_195441.thumb.jpg.6f1373425f20411a01087c2070ee87eb.jpg

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου