Προς το περιεχόμενο

Άλλος ένας διαγωνισμός από την Adam


panorios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

 

μια και έμεινα σαββατιάτικα μέσα, τα παιδία να παίξει λιγουλάκι... με έναυσμα από τα old school του Δημήτρη, γύρισα καμιά 30αριά χρόνια πίσω και με διάθεση (εγώ) να τρολλάρω λίγο τον Γερμανό που είναι υπεύθυνος για τους διαγωνισμούς της ADAM (και ως τώρα οι τελικές επιλογές του πιστεύω ότι έχουν αδικήσει πολλές καλές συμμετοχές), σκάλισα κάτι παλιά αρχεία και βρήκα αυτό το θεματάκι από εισαγωγή κάποιου κομματιού μου από τότε και αφού το κοψα και το ψιλοφούσκωσα, θα του το σερβίρω παρέα με μια φωτό που είχα σκαρώσει για έναν προηγούμενο διαγωνισμό τους ώστε να "ευχαριστηθεί" μια όντως άσχετη με το θέμα μουσική και παραγωγή... :classic_biggrin::classic_biggrin::classic_biggrin:

 

 

 

ΥΓ. επ ευκαιρία βέβαια να το αφιερώσω στον Λάκη μια και είναι full vintage... είχε γίνει στο δωματιάκι μου τότε, με 8καναλο κασσετόφωνο (ναι Λάκη μου, 8 κανάλια σε 1 όγδοο της ίντσας από τους τρελούς γιαπωνέζους της Yamaha), με electret mic με μπαταρία το κλασικό πια shure sm 96 (τι ωραίο μικροφωνάκι που ήταν:classic_rolleyes:) και φυσικά Atari ST με κάποια κυρίως Rolandια μιδάκια... ξερς εσύ...😉

_Adam A7x on Abey Road whith Beatles_.jpg

  • Like 5

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, npap είπε

 

μια και έμεινα σαββατιάτικα μέσα, τα παιδία να παίξει λιγουλάκι... με έναυσμα από τα old school του Δημήτρη, γύρισα καμιά 30αριά χρόνια πίσω και με διάθεση (εγώ) να τρολλάρω λίγο τον Γερμανό που είναι υπεύθυνος για τους διαγωνισμούς της ADAM (και ως τώρα οι τελικές επιλογές του πιστεύω ότι έχουν αδικήσει πολλές καλές συμμετοχές), σκάλισα κάτι παλιά αρχεία και βρήκα αυτό το θεματάκι από εισαγωγή κάποιου κομματιού μου από τότε και αφού το κοψα και το ψιλοφούσκωσα, θα του το σερβίρω παρέα με μια φωτό που είχα σκαρώσει για έναν προηγούμενο διαγωνισμό τους ώστε να "ευχαριστηθεί" μια όντως άσχετη με το θέμα μουσική και παραγωγή... :classic_biggrin::classic_biggrin::classic_biggrin:

 

 

 

ΥΓ. επ ευκαιρία βέβαια να το αφιερώσω στον Λάκη μια και είναι full vintage... είχε γίνει στο δωματιάκι μου τότε, με 8καναλο κασσετόφωνο (ναι Λάκη μου, 8 κανάλια σε 1 όγδοο της ίντσας από τους τρελούς γιαπωνέζους της Yamaha), με electret mic με μπαταρία το κλασικό πια shure sm 96 (τι ωραίο μικροφωνάκι που ήταν:classic_rolleyes:) και φυσικά Atari ST με κάποια κυρίως Rolandια μιδάκια... ξερς εσύ...😉

_Adam A7x on Abey Road whith Beatles_.jpg

 

 Αυτο πέραν απο παραγωγικά που είναι θεσπέσιο και ταιριάζει με την εικόνα του διαγωνισμού κατα την άποψη μου, το βρίσκω εξαιρετικό και ως κίνηση ακτιβισμού πάνω στο σκεπτικό της.

 έτσι, μου αρέσουν οι καλλιτέχνες που τολμούν τα πάντα και μέσα σε αυτά και την αμφισβήτηση, την ανατροπή, την περιφρόνηση και την πίεση για έναν κόσμο πιο δίκαιο, πιο αντικειμενικό. Εναν κόσμο αλληλέγγυο και αλτουϊστικό που ΄σεβεται την διαφορετικότητα και προσαρμόζεται και στις ανάγκες αυτών που δεν μπορούν να ακολουθήσουν την απόλυτη αριστεία, οπως το αδηφάγο κεφάλαιο ορίζει δυστυχώς κατά το δοκούν. 

 

 I love it!!!!!!

 Εγώ ως ψευτοεπαναστάτης, πειθάρχησα στους κανόνες με την ελπίδα να πάρω μια θέση ως Γιώργης στο τραπέζι των πλουσίων.

 

 

 Εγώ λεω πάντως να το κόψεις σωστα και να το στείλεις σωστά.

 Να τηρήσουμε τις δεσμεύσεις μας γιατι με τον επαναστατικό δρόμο δεν θα βγούμε στις αγορές.

 Το παιχνίδι των αγορών ειναι συγκεκριμένο και δεν υπάρχει άλλος δρόμος.

 

 χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 Καλό!!!!!!

  • Ευχαριστώ 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ευχαριστώ φίλοι... με εκπλήσσετε αμφότεροι... πάντως αν έγραφα κάτι γι αυτήν την φωτό θα το πήγαινα σε στυλ 70s αστυνομικής σειράς...

π.χ.:

 

 

ή

 

 

ή

 

 

😎

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκουσα διάφορες όμορφες ιδέες από τις συμμετοχές παραπάνω και ζήλεψα ομολογώ. Κι επειδή το thread συνέπεσε με ένα καινούριο instrumental που ηχογράφησα, είπα κι εγώ να βάλω τα πρώτα 30 δευτερόλεπτα της εισαγωγής. Οπότε ιδού και το δικό μου.

 

 

  • Like 7

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@JJ

 

Οτι πιο κοντα ισως σε αυτο που μου βγαζει η εικονα.

Αν ειχε κι ενα "κανονικο" κλεισιμο θα ηταν ακομα πιο σουπερ.

Οχι οτι ετσι δεν ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Τι ωραία κομματάκια βρε παιδιά! Πατέρα δεν περίμενα κάτι άλλο λιγότερο καλό από σένα, Σπύρο απολαυστικότατο το άσμα σου.... αλλά κι ας με συγχωρέσουν όλοι εδώ,  το κομμάτι του Κώστα (πρώην cos-dr) κατά την ταπεινή μου γνώμη και γούστο μου, νομίζω ότι είναι το κάτι άλλο...φτιαγμένο για την 1st place!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ ωραία και του Νίκου (αβανταδόρικο για σινεμά) και του JJ (πιό μαύρο, σκοτεινό, κλαμπάτο, καπνισμένο)...

μέ κάνετε να θέλω να αναθεωρήσω το δικό μου πριν το στείλω.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα έχουν το ύφος τους και αυτό είναι το ενδιαφέρον της υπόθεσης κατ' εμέ. Πώς αντιλαμβάνεται ο καθένας την ατμόσφαιρα της φωτογραφίας δηλαδή. Του Κως και του Νίκου (npap) είναι υπερπαραγωγές βέβαια.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Jazzjoker είπε

Όλα έχουν το ύφος τους και αυτό είναι το ενδιαφέρον της υπόθεσης κατ' εμέ. Πώς αντιλαμβάνεται ο καθένας την ατμόσφαιρα της φωτογραφίας δηλαδή. Του Κως και του Νίκου (npap) είναι υπερπαραγωγές βέβαια.

Και το δικό σου ειναι δυνατό πραγματικά.

 Καλό είναι πάντως μηπως μπορέσεις να το κανεις ολοκληρωμένο.

 Ενα σκάσιμο που λεμε στη λαϊκή γιατί ειναι προϋπόθεση του διαγωνισμού.

 Στους αρχικούς προηγούμενους δεν το είχαν ξεκαθαρίσει (θυμάμαι το είχε επισημάνει ο npap στο θέμα που μπήκε πριν 2-3 χρόνια αν θυμάμαι καλά)

 Τώρα ειναι ξεκάθαρο και στους όρους.

 Οποτε αν δεν βαριέσαι κάνε εναν κόπο. :-)

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου