Προς το περιεχόμενο

Άλλος ένας διαγωνισμός από την Adam


panorios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 13/11/2018 στις 7:48 ΜΜ, dimsonic είπε

δεν είναι κοινότυπο, όπως επίσης του Φώτη αλλά η γνώμη μου είναι ότι δεν δένουν με την εικόνα.

 

 

 +1...........🤭 και κάτι άλλο για το κομμάτι σου Δημήτρη......με άγχωσε και αυτό δεν ξέρω εάν είναι καλό ή κακό!

Επεξεργασμένο από cigaret13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλό είναι! (αυτός είναι ο σκοπός του)

Επεξεργασμένο από dimsonic

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημήτρη πολύ ωραίο και το δικό σου! Να πω την αλήθεια μου θύμισε Matrix και δεν το συνέδεσα πολύ με την φωτογραφία που δίνει ο διαγωνισμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, geodimitri είπε

Δημήτρη πολύ ωραίο και το δικό σου! Να πω την αλήθεια μου θύμισε Matrix και δεν το συνέδεσα πολύ με την φωτογραφία που δίνει ο διαγωνισμός.

Πρέπει να μπείτε βαθειά στο σενάριο...

  • Like 1
  • Χαχα 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cigaret13 είπε

  Ο Κώστας είναι ταλέντο, τελεία και παύλα!  Τον "παρακολουθώ" από το 2008 (πριν ακόμη γίνω μέλος του σάιτ) και πέρα από την πλάκα και τα αστεία (και τις αριστερές του ιδέες χαχαχαχαχαχαχαχα...📢ίσως και εάν οι περιστάσεις ήταν διαφορετικές να ήταν διάσημος και δεν εννοώ μόνο στον μικρόκοσμο του Noiz.                  Και όχι δεν με πλήρωσε, δεν μου έταξε θέση στο δημόσιο και ούτε κάποια άλλα "προνόμια"  για να τα γράψω όλα αυτά.....😎

 

 Δεν σου ήρθε ακόμα ο διορισμός? Κατσε να παρω τηλέφωνα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

 

1 ώρα πριν, dimsonic είπε

λοιπόν...μια και είναι συλλογική εργασία, ορίστε

 

απόσπασμα από κάτι που φτιάχτηκε πριν από σχεδόν 10 χρόνια...με ορισμένες επεμβάσεις.

 

αναμένω σχόλια, προτάσεις, και τα συναφή.

 

 

 

Your browser does not support the HTML5 audio tag.
 
 
 


dimsonic_adam&eve.mp3

 

 

 Αν και η κρίση του διαγωνισμού είναι υποκειμενική, δηλώνουν ως προϋποθέσεις τη μουσικότητα και το ποσο δενει με την εικόνα μαζί με την δημιουργικότητα.

 Στους προηγούμενους νικητές τα σχόλια των κριτών έδειξαν πως δινουν βάση κυρίως στην μουσικότητα της σύνθεσης και σε κανα εφφε που δένει με την εικόνα.

 Έχεις μια καλή βάση με καλή ηχητική απόδοση.

 Θα πρότεινα οπωσδήποτε γιατι μπορείς άνετα, να παίξεις π.χ. με κιθάρα πάνω στην μελωδικότητα του εφφέ συγχορδιακά και μελωδικά κάτι. Για να προσθέσεις και να πιάσεις περισσότερο την μουσικότητα και να αυξήσεις τις πιθανότητες.

 Στον προπέρσινο π.χ. αν θυμάμαι καλά εκτιμήθηκε κάτι ανάλογο με το δικό μου, οτι φάνηκε πλουσιότερο/μεγαλύτερο μουσικά μιας και ο τύπος έκανε αρκετές αρμονικές και μελωδικές παραλλαγές στο νικητήριο κομμάτι.

 Αυτό ενδεικτικά.

 Το ιδιο ίσχυε και για τα 2α και τρίτα.

 

 φιλικά

 cos_dr

 xaxaxaxaxaxxa

 

 

 

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω βρε Κώστα τι κιθάρα να βάλω και ποιά μελωδικότητα, όταν σχεδόν όλο ήταν (είναι) ατονικό ή έστω μονοτονικό.

Εξ αρχής το κομμάτι ήταν meta industrial στα δικά μου αυτιά και όλο το πόνημα πάει σε επιστημονική φαντασία, ζοφερό μέλλον και καταστροφικά σενάρια (σωστά το αισθάνθηκε ο Φώτης).

Κράτησα τη βασική δομή και έπαιξα λίγο με θορύβους, είναι ουσιαστικά σχεδόν πλήρες απόσπασμα, και ό,τι δούλεψα ήταν για να του δώσω ένα κάποιο τέλος.

(εντάξει δεν θα αφιερώσουμε και κανα μήνα, για αυτούς... και ξέρω ότι η κυρία θα ψάχνει αρμονικές ελλάσσονες...)

Πλάκα κάνουμε κυρίως μεταξύ μας.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, dimsonic είπε

δεν ξέρω βρε Κώστα τι κιθάρα να βάλω και ποιά μελωδικότητα, όταν σχεδόν όλο ήταν (είναι) ατονικό ή έστω μονοτονικό.

Εξ αρχής το κομμάτι ήταν meta industrial στα δικά μου αυτιά και όλο το πόνημα πάει σε επιστημονική φαντασία, ζοφερό μέλλον και καταστροφικά σενάρια (σωστά το αισθάνθηκε ο Φώτης).

Κράτησα τη βασική δομή και έπαιξα λίγο με θορύβους, είναι ουσιαστικά σχεδόν πλήρες απόσπασμα, και ό,τι δούλεψα ήταν για να του δώσω ένα κάποιο τέλος.

(εντάξει δεν θα αφιερώσουμε και κανα μήνα, για αυτούς... και ξέρω ότι η κυρία θα ψάχνει αρμονικές ελλάσσονες...)

Πλάκα κάνουμε κυρίως μεταξύ μας.

 

 ο τονος που ακούω είναι μι μολις μπαίνουν τα πιατίνια.

 Με την τονική αυτή ξεκίνα με ενα strum μι μινόρε με μεγάλη εβδόμη και κανε ενα κατέβασμα παιχνιδιάρικο να συνοδεύεις. 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cos_dr είπε

 

μι μινόρε με μεγάλη εβδόμη

Τελικά είσαι και συ τζαζίστας.:classic_cool:

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου