Προς το περιεχόμενο

My Rig Rundown (2018) [Wet - Stereo Dry - Wet]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Iliaspap είπε

 

2158 GBP ή 2,405.84 euros

To reverb module έχει 358 GBP και το trem έχει 238 GBP.

 

 

Καλα ειναι,η Fender πουλαει τον Deluxe Signature του Edge με Alnico Blue (τι σας αρεσει σε αυτο το μεγαφωνο δεν κΣερω :classic_biggrin: ) 2 χιλιαρικα

 

https://www.thomann.de/gr/fender_the_edge_deluxe_amp.htm?sid=fe1ad6014a009880f15e2bf8ced554f5

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ένα τόσο "απλό" θεωρητικά κύκλωμα όπως του 5Ε3 πουλιέται τόσο ακριβά. 

Αν είναι handwired από boutique κατασκευαστές να το δεχτώ.

Αλλά αν ας πούμε η fender ή bugera ή οποιοσδήποτε άλλος πιο γήινος σε τιμές κατασκευαστής, τον βγάλει με κατασκευή pcb (όπως π.χ. την σειρά hot rod), πόσο θα τον χρεώνει και πόση διαφορά θα έχει ηχητικά από έναν handwired;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειδα μολις το ανεβασες, πριν το δω εδω :classic_biggrin:

 

Νταξ, φοβερο σεταπ! Ηδη μπηκα στην τριγκα να κανω και μερικα απο τα mods της στρατ σου! 

 

Υλικο που να παιζει live εχεις; Πολυ θα ηθελα να δω το στυλ και πώς βγαινει στην σκηνη (αν υπαρχει, γιατι στο καναλι δεν βρηκα τιποτα)

 

Καλη συνεχεια!

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Holystone είπε

Το ειδα μολις το ανεβασες, πριν το δω εδω :classic_biggrin:

 

Νταξ, φοβερο σεταπ! Ηδη μπηκα στην τριγκα να κανω και μερικα απο τα mods της στρατ σου! 

 

Υλικο που να παιζει live εχεις; Πολυ θα ηθελα να δω το στυλ και πώς βγαινει στην σκηνη (αν υπαρχει, γιατι στο καναλι δεν βρηκα τιποτα)

 

Καλη συνεχεια!

 

Δυστυχώς δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο βίντεο από live μας να σου προτείνω. Στο youtube τα περισσότερα video από συναυλίες μας είναι από κινητό.

"Everything should be made as simple as possible, but no simpler" (except my pedalboard)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν είμαι ο Πάνος, αλλά έχω βάλει δίπλα δίπλα το Mooer Radar με το Torpedo Captor και το Torpedo Live. Είναι εξαιρετικό για τα χρήματα, αν δε χρειάζεται κάποιος να είναι και loadbox το IR loader του, είναι μακράν η καλύτερη λύση, μιας και κοστίζει πολύ λιγότερα χρήματα από το Torpedo CAB.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος θέλει απλά ένα IR Loader (χωρίς δυνατότητα πλοήγησης με footswitch) το Radar είναι η καλύτερη λύση. Στα αφτιά μου έχει τον ίδιο ήχο με το Torpedo CAB (σε αντίθεση με το AmplifireBox, που έχω στη μικρή μου πεταλιέρα, το οποίο για κάποιο λόγο έχει άλλο ήχο με το ιδιο IR).

 

Αλλά.. το Torpedo CAB έχει μακράν καλύτερο power amp section από το Mooer οπότε για μένα ειναι μονόδρομος (μιας και στέλνω μόνο τα delay μου στα mooer δεν με πειράζει που δεν είναι και τόσο καλή η προσομοίωση του τελικού).

Επεξεργασμένο από panos1984
  • Like 1

"Everything should be made as simple as possible, but no simpler" (except my pedalboard)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
9 λεπτά πριν, dimsonic είπε

...το ξέρω ότι δεν είσαι ο Πάνος...

Καλά ντε... 

 

9 λεπτά πριν, panos1984 είπε

 (σε αντίθεση με το AmplifireBox, που έχω στη μικρή μου πεταλιέρα, το οποίο για κάποιο λόγο έχει άλλο ήχο με το ιδιο IR).

Μήπως αυτό συμβαίνει γιατί το AmplifireBox τρέχει τα samples σε 48khz; Αν του βάλεις υψηλότερα khz τα κάνει downsize στο δικό του format και ίσως γι'αυτό ακούγονται διαφορετικά, μπορεί να μην έχει υψηλές δυνατότητες re-sampling των IRs. Στο Amplifire 3 που είχα πάντως έτρεχε πολύ ωραία τα IRs που χρησιμοποιώ πάντα. (OwnHammer-Celestion)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

Μήπως αυτό συμβαίνει γιατί το AmplifireBox τρέχει τα samples σε 48khz; Αν του βάλεις υψηλότερα khz τα κάνει downsize στο δικό του format και ίσως γι'αυτό ακούγονται διαφορετικά, μπορεί να μην έχει υψηλές δυνατότητες re-sampling των IRs. Στο Amplifire 3 που είχα πάντως έτρεχε πολύ ωραία τα IRs που χρησιμοποιώ πάντα. (OwnHammer-Celestion)

 

Δεν νομίζω γιατί χρησιμοποιώ 48k/24 IRs.

"Everything should be made as simple as possible, but no simpler" (except my pedalboard)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου