Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοσία πεταλιών


JAM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...κι όπως έχουμε ξαναπεί, η αξιοπιστία των γραφόμενων στα user reviews του Harmony Central είναι σχεδόν μηδενική, και ότι χρησιμεύει μόνο στο να βλέπεις γνώμες από άγνωστους και τυχαίους που δεν γνωρίζεις την πείρα τους, κι ότι είναι καλό απλά για να διαβάζεις εντελώς αντιφατικές εντυπώσεις, και βεβαίως όχι για να κοιτάς τις βαθμολογίες...

 

μην ξεχνάς φίλε μου όμως ότι δε μιλάμε για πεταλάκια(που ο καθένας μπορεί να λέει οτιδήποτε, βάζοντας τη προσωπική του γνώμη)αλλά για τροφοδοσία, οπότε ακόμα και ο πιο άσχετος θα καταλάβει αν βγάζει φύσιμα ή περίεργους θορύβους.

Συνεπώς κατ'εμέ όταν έχεις ένα σύνολο 50 ατόμων βγάζεις ένα γενικότερο συμπέρασμα. Όχι με σφραγίδα γνησιότητας αλλά είναι ένα συμπέρασμα.

myspace.com/figurantinyesterdaysplay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 115
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όπως τα έχουμε ξαναπεί στο παρελθόν, είναι καλό σαν μια συλλογή απόψεων που υποδηλώνει μια κατεύθυνση που μπορεί να σε βρει εντελώς αντίθετο όταν το ακούσεις ή, ακόμη χειρότερα, όταν ζήσεις μαζί του για ένα σεβαστό χρονικό διάστημα.

 

Και θα εκπλαγείς πόσοι φορτώνουν τα μαύρα χάλια του ηλεκτρικού σετάπ τους στην τροφοδοσία. Φύσημα ή περίεργποι θόρυβοι μπορούν να προκύψουν από πολλούς παράγοντες, και θέλει πείρα για να αποδόσεις πραγματικά το φταίξιμο στην τροφοδοσία σου. Πάρε για παράδειγμα τι κάνω εγώ για τα ηλεκτρικά μου:

http://www.noiz.gr/index.php?topic=9121.msg125375#msg125375

http://www.noiz.gr/index.php?topic=9121.msg125417#msg125417

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παιζω με τροφοδοτικα (σταθεροποιημενα) απο την τοπικη αγορα ηλεκτρονικων (Θεσσαλονικη),

και δεν εχω κανενα προβλημα (με 1,8Α τι προβλημα να εχω...)

 

ποσα πεταλια εχεις πανω του? (κι εγω το ιδιο εκανα αλλα οταν καποια στιγμη εφτασα τα 6-7 πεταλια αρχισαν διαφορα προβληματα, τα οποια ελυσε το one spot - ασε που πιανει λιγοτερο χωρο και δεν παιζει να αλλαξεις την ταση η την πολικοτητα κατα λαθος)

 

συνηθως παιζω με 3, αλλα το εχω φορτωσει και με πολλα περισσοτερα.

δεν θυμαμαι να ειχα ποτε προβλημα.

 

τα δικα μου τα ειχα παρει απο το μουτσιουλη.

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ρε παιδια εγω οταν ημουν ...μικρος :)  και πριν ανακαλυψω την Tonelab

ΟΛΑ αυτα με ΕΝΑ one spot τα οδηγουσα και δεν ακουγονταν "κιχ"..μηπως ηταν ΑΛΛΟΥ το προβλημα του θορυβου?

 

0914686888fcb27298be9c0bd732a8e25850554cc1bcc82d3a1e1eaa.jpg

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτο και τα εστειλα ολα και τωρα ειμαι...βασιλιας με το TL (και εχω και καλυτερο ηχο)

 

Ενας pro jr ειναι,κορυφαιο ενισχυτακι ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...σκυλι το one spot!

 

πολυ εφε ρε συ SF!...  ;D

 

Σκυλί δε λες τίποτα...

 

Κοίτα και τα δικά μου πετάλια (πριν τα ξεφορτωθώ)...

 

Όλα με 1 One Spot τα τροφοδοτούσα....

 

SG4.jpg

 

Μάλιστα είχα ταυτόχρονα 2 ψηφιακά delays που τρώνε πολύ ρεύμα...

 

ΥΓ: Την SG την κρατούσα υπό απειλή όπλου...Για αυτό είμαι με τα ...μουτρα κάτω... ;D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η sg ΕΙΝΑΙ όπλο, δεν μπορεί να σε απειλήσει κανείς όταν την κρατας  :D :D :D

 

Μια χαρά τροφοδοτώ τα πεταλάκια μου με το one spot! Αθόρυβα, πάμφθηνα, χωρίς διάφορες συσκευές βαριές και χωρίς άπειρα καλωδιάκια....!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οίτα και τα δικά μου πετάλια (πριν τα ξεφορτωθώ)...

 

Όλα με 1 One Spot τα τροφοδοτούσα....

 

ΥΓ: Την SG την κρατούσα υπό απειλή όπλου...Για αυτό είμαι με τα ...μουτρα κάτω... ;D

 

Η Strat_ουλα ομως παραμονευει...

 

Πολλα εφφε ρε παιδια...

 

Εγω παρολο που εχω φτιαξει τα κερατα μου σε πεταλια συνηθως παιζω με 3-4 και αυτα οχι παντα On...

 

Να:

 

Pedals_.jpg

 

Απλα τελευταια εχω προσθεσει και το uni-vibe...

 

αν και συντομα θα φτιαξω ενα sparkle-drive και αν μου αρεσει θα προστεθει κι αυτο, η θα αντικαταστησει το FD-II...

Ιδωμεν!...  ;D

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να λέμε και των άλλων (στραβών κι ακριβότερων) τροφοδοτικών το δίκιο, το One Spot (που έχω κι εγώ) δεν μπορεί να δώσει μικρότερη ή μεγαλύτερη τάση από 9V, ή το γνωστό sag που παρέχει μια απλή μη αλκαλική εννιάβολτη μπαταριούλα. Μερικά πετάλια κερδίζουν σε μπάσα, οutput, μειωμένο compression και ελαφρώς τονισμένο gain με μεγαλύτερη τάση αντί για το default των 9V (αρκεί να είναι φτιαγμένα να το αντέχουν - και δεν είναι λίγοι οι κατασκευαστές που τα σχεδιάζουν να αντέχουν μέχρι και 18V σήμερα, πχ το Fulldrive που βλέπω πιο πάνω).

 

 

Eλαβντου με τι αντικαταστάθηκε το... δάσος από πετάλια; Bλέπω την απάντηση να έρχεται... μήπως με Του Λου;!;;

 

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου