Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοσία πεταλιών


JAM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι αυτο δυστυχως ειναι η μοιζερη πραγματικοτητα. Να πηγαινεις στο ταχυδρομειο της περιοχης σου μετα την 3-4 μερα που σου ειπαν οτι το εστειλαν και να ρωτας, βασικα να πιεζεις οχι μονο να ρωτας, γιατι ολοι κοιμουνται ορθιοι. Μακαρι να ηταν λιγο ποιο φθηνα τα courier...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 115
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ έπαθα το άλλο:

Μου ήρθαν τα πράγματα σε 7 μέρες όμως έλειπαν σχεδόν τα μισά απ'οσα ειχα παραγγείλει !!

Γύρω στα 50 ευρω μεσα θα έμπαινα.

τους έστειλα e-mail και μου είπαν οτι θα μου τα στειλουν αμέσως, ακόμα βέβαια δεν ήρθαν αλλά αφου μου παν οτι θα τα στείλουν...πάλι καλά.

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ξεχνάτε για ότι αγοράζετε να γράφετε κάποια στιγμή ένα review. ειναι μια ευκαιρία για να πείτε πόσο καλό ειναι' date=' ή να βοηθήσετε τους άλλους να αποφύγουν τις "παγίδες" της αγοράς.noiz reviews :wink:

 

Ας κάνω πρώτος την αρχή:

http://www.noiz.gr/modules.php?name=Reviews&rop=showcontent&id=32

 

Σημείωση: Να ευχαριστήσω δημόσια τον Jam μιας και, παρόλο που δε γνωριζόμαστε εκτός froum, με εμπιστεύτηκε και αγοράσαμε από κοινού το one spot! THANKS JAM... :wink:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδού η απορία μου: Έχω 2 πεταλάκια της Boss το Chorus CE-3 και το Equalizer GE-6 τα οποία από κάτω (στην ετικέτα της boss) γράφουν ότι θέλουν ACA-220 adaptor σε αντίθεση με τα πιο πρόσφατα που θέλουν PSA-220 adaptor. Τι ακριβώς γίνεται?

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 πεταλάκια που έχω Boss, το Chorus CE-3 και το Digital Delay/Pitch Shifter PS-2 είναι ACA και λειτουργούν κανονικά με το 1-spot. Βέβαια το PS-2 βγάζει λίγο θόρυβο στην επανάληψη , να’ναι γι αυτό το λόγο ??

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να λειτουργήσεις το Pitch Shifter με μπαταρία & τα υπόλοιπα πετάλια με το 1 spot αν ο θόρυβος συνεχίζεται τότε φταίει το πετάλι.

Εχω συνδέσει σε μια άλλη πεταλιέρα 8 πετάλια BOSS μεταξύ των οποίων και το δικό σου Pitch Shifter/Delay & δενέχω απολύτως κανένα πρόβλημα.

Το 1 spot είναι ισχυρότερο απο το VL (είναι 1700 MA!!).

Ο θόρυβος που ακούς τι είναι βόμβος ή φύσιμα (κάποια delay βγάζουν φύσιμα στις μεγάλες επαναλήψεις)?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Katarxin sorry gia ta greeklish alla grafo apo "3eno" mac ipologisti.

 

Jam gia ta petalia sou eixa pei kai oi diafores einai autes pou sosta egrapse o feather se proigoumeno post 8)

 

An sindesis to Spot1 me kapio apo ta ACA petalia auta DEN PREPEI na douleuoun ektos kai an einai tropopoiimena. An omws sindeseis ta petalia mazi me alla effe kai to spot1 tote 8a deis oti douleuoun mia xara! Ta aca exoun allo "sistima" stin trofodosia pou den epitrepei se ena regulated power supply na doulepsei.

Epeidi omws otan sindeeis ta aca petalia sou me patch cables kai to daisy chain tou Spot1 ta "braxikikloneis" a8ela sou tote auta douleuoun kanonika!8O Den iparxei logos na fobase aplos na 3ereis oti den mporeis na ta xrisimopoiiseis mona tous me to spot1 alla kai opoiodipote allo adaptor!

 

Sto Voodoo pragmati exeis epilogi gia ACA-PSA kai episis mporei na trofodotisi perissotera petalia apo to Spot1 afou se ka8a e3odo tou mporeis na baleis daisy chain 8)

Gia paradeigma mporeis na epile3eis mia e3odo apo to Voodoo na einai ACA kai ekei na baleis ola ta petalia sou.

Gia ta proterimata autou tou power supply exoume milisei kai egw kai o feather alla epimeno oti to Voodoo den ta a3izei tosa fragka pou kanei... Kala ekanes kai pires to 1-spot alla na 3ereis oti exei kai mionektimata pou pi8anon den exeis anakalipsi akomi...opws gia paradeigma to "para3eno" fainomeno ta petalia na leitourgoun otan einai stin petaliera sou alla oxi kai mona tous 8)

 

To fisima diskola na proerxete apo to 1-spot alla 8a sou apantisw argotera giati auta ta greeklish kourasan kai emena :?

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου