Προς το περιεχόμενο

(8 set) Απο την Κίνα με αγάπη (και 15 EUD συνολικά) (Αναγνώστηκε 8 φορές)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σχεδόν πάντα Ernie Ball 10ρες φοράω. Μια χαρά τις αισθάνομαι, ο ήχος τους είναι καμπάνα και η αλήθεια είναι ότι ξεχνάω να τις αλλάξω (από βαρεμάρα)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ παίζω με αυτές, ή με το 10-46 σετ. Αλλάζω που αλλάζω κάθε 3-4 μήνες, τουλάχιστον να βαστάνε και να έχουν ωραίο feel. Είναι πολύ ακριβές για τα γούστα και το πορτοφόλι μου, αλλά αξίζει.

 

ÎÏοÏέλεÏμα εικÏÎ½Î±Ï Î³Î¹Î± daddario nyxl 10 52

  • Like 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν με κάνατε και τις έβαλα πάνω, τις 9άρες...

 

θετικά :

- κανένα κερί, μια χαρά αίσθηση, κτλ

- ήχος μια χαρά

 

αρνητικά :

- χμμμ ίσως έχοντας να παίξω καιρό με 9άρες το παράκανα με τα bends...., και την ψιλή την 9άρα την πήρα στο χέρι 2 φορες (την επισκεύασα και ξανα-έσπασε σε άλλο σημείο), γκρρρρρ

- αυριο θα αλλάξω την 9άρα με μια φθηνή γνωστή (dunlop) απο το μαγαζί που ψωνίζω γλυφαδα (ARCO) και θα ξαναδοκιμάσω... αν και γενικά στα bends σπάω και 10άρες στην LP με λίγη προσπάθεια... θα δείξει...

Επεξεργασμένο από rgxinap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο σφηνα αλλα συγχωρατε με - @dimsonic ποιες Thomastik χρησιμοποιεις? Εχω χρησιμοποιησει χορδες τους σε κλασσικη, ακουστικη και κοντραμπασο αλλα ηλεκτρικο σετ δεν δοκιμασα ποτε, εχεις καποιο συγκεκριμενο σετ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, odis13 είπε

Λιγο σφηνα αλλα συγχωρατε με - @dimsonic ποιες Thomastik χρησιμοποιεις? Εχω χρησιμοποιησει χορδες τους σε κλασσικη, ακουστικη και κοντραμπασο αλλα ηλεκτρικο σετ δεν δοκιμασα ποτε, εχεις καποιο συγκεκριμενο σετ?

 

Δεν ειμαι ο Dimsonic  🙂 αλλά εγώ χρησιμοποιώ αυτές σε μια tele που παιζει αποκλειστικα ανοιχτα καθαρά ακόρντα σε κομμάτια που δεν θελουν μεγάλο spread & overtones  

 

https://www.juststrings.com/toi-js110.html

 

ειναι σαφως οι καλυτερες fw που εχω δοκιμάσει....ο αρχικος ηχος τους (πεθαμενος βεβαια οπως ολες οι fw αλλα οχι εντελως πεθαμένος),κραταει....αιώνια.....και έχουν και ωραίο ..παλιακό Twang (TζεϊμΗς Μποντ 😁 ) στη ΜΙ και ΛΑ. 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε συγχωράμε βεβαίως...

 

και εγώ τις ίδιες ακριβώς στην epiphone dot και μάλλον θα πάω για 11άρες σύντομα.

Ευχαριστώ σφ για το τιπ, γιατί ήθελα να τις βάλω στην τελε...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimsonic είπε

 

και εγώ τις ίδιες ακριβώς στην epiphone dot και μάλλον θα πάω για 11άρες σύντομα.

γιατί ήθελα να τις βάλω στην τελε...

Επηρεασμένος από τις thomastik 12 που χρησιμοποιώ (σε full hollow Ibanez), δοκίμασα να βάλω τις 10αρες swing στη Stratocaster (αφτές που έβαλε ο Superfunk στην tele). Μου αρέσει πόλυ, δεν χρησιμοποιώ όμως καθόλου γκάζι😴, παρά μόνο λίγο delay και στο τσακίρ κέφι λίγο chorus.

Σόρρυ για το off topic.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου