Προς το περιεχόμενο

Tι έχετε να πείτε; Απόψεις.


ex-VangelisV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πνοή και Νύξη με πέθανες με το Λυπηρίδη!(Airball σε βολή)!

Όσο για το "Whiplash"το είδα προχτές.

Ένας δάσκαλος, μπορεί να σου αλλάξει,όλη τη ζωή!

Συγνώμη για το εκτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
3 λεπτά πριν, sharpshooter είπε

Προσόν είναι η επιτυχία που έχει, από το τίποτα.


Αυτό δεν είναι προσόν όμως, είναι επίτευγμα. Επιτεύγματα έχουν όλοι να επιδείξουν, προσοντούχοι και μη, ταλαντούχοι και άμπαλοι.

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, Πνοή και Νύξη said:

Και επέλεξε το δρόμο του οικοδόμου/σερβιτόρου/μουσικού/αγρότη και μπράβο του. Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να επαινείται γι' αυτό κιόλας. Ή γιατί είναι προσόν το αυτονόητο;

 

Φάνη να σου πω την γνώμη μου γι' αυτό.

Σ' αυτό τον χώρο που κινείται, στην Ελλάδα, δεν είναι καθόλου αυτονόητο, σπανίζει θα έλεγα.

Και όταν γίνεται, γίνεται με διαφορετικό τρόπο.

Όσοι δουλεύουν πάνω στις αδυναμίες τους, ή/και για μεγαλύτερη ενίσχυση των δυνατών τους σημείων, συνήθως το κάνουν πριν την αναγνώριση.

Μετά ... κάθονται πάνω στο αυγό.

Αυτός συνέχεια βελτιώνεται σ' αυτό που κάνει, προσπαθεί να γίνει "ανταγωνιστικός" με τους συναδέρφους του στο εξωτερικό (προσπαθεί είπα).

Και πρόσεξε, δεν είναι το "δουλεύω" μόνο αυτό για άλλους.

Άλλοι δεν δούλεψαν ποτέ μ' αυτό τον τρόπο αλλά μόνο με τους "άλλους" τρόπους, πράγμα που είμαι σίγουρος ότι και αυτός το έχει κάνει, αλλά δεν έμεινε μόνο εκεί.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μια χαρά είναι ο Σάκης. Μετριότατος τραγουδιστής, εξαιρετικός performer και αν εξαιρέσει κανείς την πολιτική του εμπλοκή στα κοινά της χώρας, είναι και πολύ αξιοπρεπής ως παρουσία.

 

Δε βρίσκω κανένα λόγο να τον κράξω, έχω πάει και να τον δω live για να ρίξω μια Ρουβίτσα, μια χαρά είχα περάσει, κάνει πολύ καλό show. 

 

Πολλοί λέγανε στα 90s ότι ο Ρουβάς είναι one year wonder και θα σβήσει άμεσα. 30 χρόνια μετά και ο τύπος είναι ακόμα πρώτο όνομα. Respect μόνο και μόνο για αυτό. Τα υπόλοιπα περισσεύουν, ούτε γκόμενο τον θέλω, ούτε φίλο, ούτε νέο Freddy τον είπε κανείς.

Επεξεργασμένο από BillTrantos
  • Like 2

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BillTrantos είπε

Μια χαρά είναι ο Σάκης. Μετριότατος τραγουδιστής, εξαιρετικός performer και αν εξαιρέσει κανείς την πολιτική του εμπλοκή στα κοινά της χώρας, είναι και πολύ αξιοπρεπής ως παρουσία.

 

Δε βρίσκω κανένα λόγο να τον κράξω, έχω πάει και να τον δω live για να ρίξω μια Ρουβίτσα, μια χαρά είχα περάσει, κάνει πολύ καλό show. 

 

Πολύ λέγανε στα 90s ότι ο Ρουβάς είναι one year wonder και θα σβήσει άμεσα. 30 χρόνια μετά και ο τύπος είναι ακόμα πρώτο όνομα. Respect μόνο και μόνο για αυτό. Τα υπόλοιπα περισσεύουν, ούτε γκόμενο τον θέλω, ούτε φίλο, ούτε νέο Freddy τον είπε κανείς.

Πονηρο αγορι...

 

robertdowneyjrwink-a3535065fe241ad7ebfbe5e65fd29832_h.jpg

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, Πνοή και Νύξη said:


Αυτό δεν είναι προσόν όμως, είναι επίτευγμα. Επιτεύγματα έχουν όλοι να επιδείξουν, προσοντούχοι και μη, ταλαντούχοι και άμπαλοι.

Παίξαμε ωραία μπάλα, αλλά φάγαμε 3

δεν πειράζει όμως, παίζουμε θεαματικά, επιθετικά και ανοιχτά...

Το σκορ μετραεί μόνο😎

Τα προσόντα του καθενός είναι άχρηστα αν δεν είναι αξιοποιήσιμα.

 

Για το Σάκη να προσθέσω άλλο ένα μεγάλο +

στα διάφορα talent shows δε το παίζει μουσικάρα, αυθεντιάρα κλπ

είναι σεμνός, παρόλο το μέγεθος του,

σε αντίθεση με κάτι σούργελα που είναι ο ορισμός του "έβγαλε η μύγα ..."

δλδ ο άνθρωπος ξέρει τι του γίνεται, δεν πετάει στα σύννεφα.

 

 

Επεξεργασμένο από sharpshooter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, sharpshooter said:

Τα προσόντα του καθενός είναι άχρηστα αν δεν είναι αξιοποιήσιμα.

 

Με τον Ψινάκη προπονητή, μέχρι και εγώ θα έπαιζα εθνική.

  • Like 2
  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Παιδιά, φυσικά μια χαρά είναι ο Σάκης. Εγώ την ένστασή μου κατέθεσα σε όλά αυτά τα "δούλεψε πολύ", "δουλευταράς" κλπ. Και λέω ότι δούλεψε όσο σκληρά δουλεύουν οι περισσότεροι άνθρωποι σε αυτόν τον πλανήτη. Δεν είπα ούτε ότι δεν το αξίζει, ούτε ότι δεν είναι. Προσπάθησε, είχε αποτυχίες (όπως όλοι οι άνθρωποι), είχε τα κότσια να "παίξει" πολιτικά, παρέμεινε μετρημένος και σεμνός στη δημόσια σφαίρα, και διατηρεί το γυναικείο φύλο ακόμη σε εγρήγορση (δεν υπάρχει μη Ρουβίτσα, ας μη γελιόμαστε). Μια χαρά, θα μπορούσε να είναι και φίλος μου/υδραυλικός μου/ασφαλιστής μου κ.ο.κ.

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια...εγω μια φορα..δεν ξερω πως..αλλα με συρανε στο Διογενη κ επαιζε το αγορι...

με το που ακουσα για μακαροναδες με κιμα και  δικαση απο κατω..και το συνθηματικο...παμε.,....

εκανα αναστροφη κ οπου φυγει κ φυγει..

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
5 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Με τον Ψινάκη προπονητή, μέχρι και εγώ θα έπαιζα εθνική.

Φαντάσου να είχε Ιωαννίδη μάνατζερ

 

  • Χαχα 2

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • LK changed the title to Tι έχετε να πείτε; Απόψεις.

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου