Προς το περιεχόμενο

Tι έχετε να πείτε; Απόψεις.


ex-VangelisV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Στα σπάργανα της τότε η ιδιωτική τηλεόραση και ο ίδιος ...ό,τι μπορούσαν-ξέρανε , αυτό κάνανε.

 

Το γράφω σαν επεξηγηση του ανωτέρω ποστ μου, μη θεωρηθεί ότι απαξιώνω τα 90's συλληβδην, τα οποία τα θεωρω μιας από τις πιο στυλάτες και δημιουργικές 10 ετίες παγκοσμίως.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, LK said:

Το γράφω σαν επεξηγηση του ανωτέρω ποστ μου, μη θεωρηθεί ότι απαξιώνω τα 90's συλληβδην, τα οποία τα θεωρω μιας από τις πιο στυλάτες και δημιουργικές 10 ετίες παγκοσμίως.

Λυπάμαι αλλά μου καταστρέψατε την ειδυλλιακή εικόνα που είχα για την εποχή εκείνη και γι'αυτό θα πρέπει να πλερώσετε.

Θα κινηθώ νομικά και θα ήθελα να με εκπροσωπήσετε στην δίκη εναντίον σας.

 

Υ.Γ Μισά μισά οτι φάμε.

  • Χαχα 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
11 ώρες πριν, manosx είπε

Ακριβώς, και σε ότι αφορά χορευτικές φιγούρες και τη μουσική του θέματος, επιμένω ότι αυτό που βλέπω είναι ένα άφωνο νευρόσπαστο. Δε με νοιάζει αν είναι πρώτο στο χωριό, τόσο χειρότερο για το χωριό. Δε με νοιάζει με ποιους κοιμάται τα βράδια, ή αν είναι ωραίο παιδί, γιατί δεν σκοπεύω να κοιμηθώ μαζί του. Δε με νοιάζει ούτε τι ψηφίζει, ούτε τι κόμμα γουστάρει, δε θα αλλάξει η πολιτική τη γνώμη μου για αυτόν, όπως δε θα αλλάξει τη γνώμη μου για τον Αϊζενστάιν.

 

Αυτό που με νοιάζει όμως, ΤΟ ΜΟΝΟ που με νοιάζει, είναι σε αυτή τη θάλασσα από ΑΗΔΙΕΣ, που έχουν σαν στόχο την “επιτυχία” και τη “διασκέδαση”, να διατηρήσω για όσο μπορέσω αλώβητη την αισθητική μου. Και ας χρειαστεί να κάνω καμπούρα σαν του τύπου στην Παναγία των Παρισίων, κανένας αριθμός από Ρουβίτσες που ουρλιάζουν δε θα πάρει το φως από τα μάτια μου, και ας μείνω ο τελευταίος που θα βλέπει. 

 

πολύ "μένος" ρε Μάνο μ' από κάποιον(ους) που δεν τον(ους) νοιάζει ούτε "αυτός" ούτε το χωριό, οπότε θα μπορούσε(αν) απλά να του "γυρίσει(ουν) την πλάτη" να μην τον βλιεπ' τον φούστη λέμε, κρατώντας αλώβητη την "αισθητική" του(ς)...

 

ρε λες τελικά να χει δίκιο ο "μεγάλος" και η μεταβολή είναι στις 360 μοίρες?...🤓 έχω αρχίσει και αμφιβάλω σοβαρά (όπως και για το αν κάποιοι "τιμητές" του -από τους άλλους τους "σπουδαίους" μωρέ που του τα χώσαν κατά καιρούς-  είχαν κάποτε γκόμενα ρουβίτσα ε και όσο νάναι απέκτησαν δικαιολογημένα "απωθημένα")...😎

 

ΥΓ. φιλικά (ελπίζω να) εννοείται και πάντα ευκαιρίας δοθείσης...😘

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ναι, πράγματι αν εμφανιζόταν εν έτη 2019 ένας τέτοιος κλόουν, δεν θα τον είχα πάρει χαμπάρι, και δε θα με ένοιαζε. Εν έτη 1992 όμως ήταν πολύ, ΠΟΛΥ μα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ πιο δύσκολο να αποφύγεις τα σκουπίδια της TV, ούτε ίντερνετ υπήρχε, ούτε νέτφλιξ, ούτε κινητά, και οι οικογένειες δυστυχώς ή ευτυχώς τύχαινε να πρέπει να μοιραστούν το σαλόνι τους, με ελάχιστες επιλογές στην ΤιΒι τους. Παρ όλη αυτή την ένδεια όμως, και εδώ διαφωνώ με τον ΛΚ, ο Ρουβάς ήταν τότε ακόμα πιο γελοίος από ότι σήμερα, γιατί δυστυχώς για αυτόν στις ελάχιστες επιλογές περιλαμβανόταν και το MTV που τότε θέριζε.

 

 Και για να έχεις γκόμενα ρουβίτσα έπρεπε να είσαι αισχρός και κατάπτυστος παιδεραστής, εκτός αν τότε πήγαινες δημοτικό και με τον όρο γκόμενα εννοούσες κάνα χέρι στη Μαιρούλα.

Επεξεργασμένο από manosx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ούτε εμένα μου άρεσε το κινητικό μέρος (αν λέγεται χορευτικό).

Και ούτε ήξερα ποιός εκινείτο.

Μετά το κατάλαβα από τα συμφραζόμενα.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
1 ώρα πριν, manosx είπε

Και για να έχεις γκόμενα ρουβίτσα έπρεπε να είσαι αισχρός και κατάπτυστος παιδεραστής, εκτός αν τότε πήγαινες δημοτικό και με τον όρο γκόμενα εννοούσες κάνα χέρι στη Μαιρούλα.

 

δεν ξέρω σε ποιο περιβάλλον μεγάλωσες παράλληλο με τον Ρουβά και χαίρομαι (?) για σένα που μπόρεσες να είσαι τόσο επιλεκτικός (αλλά ταυτόχρονα να βγάζεις και πλειοψηφικά αξιωματικά συμπεράσματα υπέρ των συνόρων του), αλλά ρώτα και μένα που (δυστυχώς ή ευτυχώς) εκτός του αυστηρά επιλεγμένου μικρόκοσμου μου, λόγω επαγγέλματος στην νύχτα εχω γνωρίσει (αναγκαστικά και μη) χιλιάδες μεθυσμένους ανθρώπους (από "του πανεπιστημίου" έως "του πεζοδρομίου") γυμνούς στην αλήθεια τους και όχι στα κοστούμια των ρόλων της καθημερινότητας τους... ε θα απογοητευτείς από το ποσοστό των "ρουβίτσων" (κρυφών και φανερών) σε όλα τα κοινωνικά στρώματα και σε όλες τις ηλικίες... ειδικά στα τέλη των 90ς από 2 φορές που έτυχε να παίξω σε χώρους που ήρθε σαν πελάτης, ακόμα έχω τραυματικές εμπειρίες από φτιαγμένες λυσσάρες των άντα και ήντα... τύφλα να χαν τα νήπια που βαυκαλίζεσαι ότι αποκλειστικά αποτελούσαν το φανατικό του κοινό... οπότε μην βάζεις το χέρι στην φωτιά για τις Μαιρούλες εκτός του δημοτικού σου... 😎

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manosx είπε

 Ναι, πράγματι αν εμφανιζόταν εν έτη 2019 ένας τέτοιος κλόουν, δεν θα τον είχα πάρει χαμπάρι, και δε θα με ένοιαζε. Εν έτη 1992 όμως ήταν πολύ, ΠΟΛΥ μα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ πιο δύσκολο να αποφύγεις τα σκουπίδια της TV, ούτε ίντερνετ υπήρχε, ούτε νέτφλιξ, ούτε κινητά, και οι οικογένειες δυστυχώς ή ευτυχώς τύχαινε να πρέπει να μοιραστούν το σαλόνι τους, με ελάχιστες επιλογές στην ΤιΒι τους. Παρ όλη αυτή την ένδεια όμως, και εδώ διαφωνώ με τον ΛΚ, ο Ρουβάς ήταν τότε ακόμα πιο γελοίος από ότι σήμερα, γιατί δυστυχώς για αυτόν στις ελάχιστες επιλογές περιλαμβανόταν και το MTV που τότε θέριζε.

 

 Και για να έχεις γκόμενα ρουβίτσα έπρεπε να είσαι αισχρός και κατάπτυστος παιδεραστής, εκτός αν τότε πήγαινες δημοτικό και με τον όρο γκόμενα εννοούσες κάνα χέρι στη Μαιρούλα.

από αυτά που διαβάζω καταλαβαίνω πως δεν πρέπει να σου αρέσει πολύ ο Ρούβας.

 χαχαχαχχαχχα

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Το περιβάλλον που μεγάλωσα ήταν αυτό της πανκ αλητείας, με ευχάριστα διαλείμματα rave κοσμικού οργασμού. Μα την παναγία δεν έχω ποτέ κάνει παρέα με κανέναν ρουβίτσο ή ρουβίτσα, οπότε i 'll take your word for their age and status.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Πάντως μας τρόλλαρε καλά ο VagelisV, ξεφτίλα, κάποτε τσακωνόμασταν για Μπετόβεν και Μπίτλς, και τώρα για Ρουβά; ΞΕΦΤΙΛΑ, καυγάδες με Πασοκ, καυγάδες με Σύριζα. 

 

 Απογοήτευση, αν είναι να τη βρούμε με 90ies σκουπίδια, να τη βρούμε τουλάχιστον με τα καλά, κάνα ερωτοδικείο, κάνα ζευγάρι  της χρονιάς, μιλάμε για έπη τώρα, ποιος Πολάκης και ποιος Ρουβάκης

 

 

 

 

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • LK changed the title to Tι έχετε να πείτε; Απόψεις.

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου