Προς το περιεχόμενο

Tι έχετε να πείτε; Απόψεις.


ex-VangelisV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακριβώς, και σε ότι αφορά χορευτικές φιγούρες και τη μουσική του θέματος, επιμένω ότι αυτό που βλέπω είναι ένα άφωνο νευρόσπαστο. Δε με νοιάζει αν είναι πρώτο στο χωριό, τόσο χειρότερο για το χωριό. Δε με νοιάζει με ποιους κοιμάται τα βράδια, ή αν είναι ωραίο παιδί, γιατί δεν σκοπεύω να κοιμηθώ μαζί του. Δε με νοιάζει ούτε τι ψηφίζει, ούτε τι κόμμα γουστάρει, δε θα αλλάξει η πολιτική τη γνώμη μου για αυτόν, όπως δε θα αλλάξει τη γνώμη μου για τον Αϊζενστάιν.

 

Αυτό που με νοιάζει όμως, ΤΟ ΜΟΝΟ που με νοιάζει, είναι σε αυτή τη θάλασσα από ΑΗΔΙΕΣ, που έχουν σαν στόχο την “επιτυχία” και τη “διασκέδαση”, να διατηρήσω για όσο μπορέσω αλώβητη την αισθητική μου. Και ας χρειαστεί να κάνω καμπούρα σαν του τύπου στην Παναγία των Παρισίων, κανένας αριθμός από Ρουβίτσες που ουρλιάζουν δε θα πάρει το φως από τα μάτια μου, και ας μείνω ο τελευταίος που θα βλέπει.

Επεξεργασμένο από manosx
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, manosx said:

κανένας αριθμός από Ρουβίτσες που ουρλιάζουν δε θα πάρει το φως από τα μάτια μου, και ας μείνω ο τελευταίος που θα βλέπει.

Σε φαντάστηκα Μελ Γκίμπσον στο Braveheart στον τελευταίο του λόγο πριν τον φάνε 😄

 

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αν είχε καταλάβει ο κόσμος τι ζημιά του έχουν κάνει οι Ρουβάδες, θα όρμαγε σαν τους Σκοτσέζους να τους φάει ζωντανούς. Μιλάμε για τους αρχιερείς της πολτοποίησης των μαζών, πολύ πάνω από δημοσιογράφους και πολιτικούς.

Επεξεργασμένο από manosx
  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, manosx είπε

 Αν είχε καταλάβει ο κόσμος τι ζημιά του έχουν κάνει οι Ρουβάδες, θα όρμαγε σαν τους Σκοτσέζους να τους φάει ζωντανούς. Μιλάμε για τους αρχιερείς της πολτοποίησης των μαζών, πολύ πάνω από δημοσιογράφους και πολιτικούς.

H ζημια ξεκινησε καμια 30αρια χρονια πριν απο το Ρουβα..{για την Ελλαδα μιλαω..}

Δεν ειναι το πρωτο ομορφοπαιδο που εκανε καριερα στο τραγουδι {με κριτηριο το οτι ειναι ...ομορφος}

Εχουν προηγηθει κι αλλοι.

Επεξεργασμένο από vagelism
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vagelism είπε

H ζημια ξεκινησε καμια 30αρια χρονια πριν απο το Ρουβα..{για την Ελλαδα μιλαω..}

Δεν ειναι το πρωτο ομορφοπαιδο που εκανε καριερα στο τραγουδι {με κριτηριο το οτι ειναι ...ομορφος}

Εχουν προηγηθει κι αλλοι.

Για τον Dim μιλάς...;😎

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, manosx είπε

 

 

Εγώ πάλι βλέπω ότι βλέπω, και ακούω ότι ακούω. Ο Freddy ήταν "αδελφή" όπως λες, αλλά ήταν και ένα αηδόνι. Ο Νουρέγιεφ ήταν και αυτός σε τέτοια φάση, αλλά ήταν ένα ελάφι.

 

 

Eντάξει ο Freddy τώρα.

 Αν τον συγκρίνουμε με τον Freddy, συγκρίνουμε την lamborghini avendator με το kle το πεντακόσα.

Εγώ και την ταινία που είδα και λένεται πως ο μαλεκ τον έπαιξε καλά, για εμένα δεν τον έφτασε ούτε σε τρίχα απο τα τέτοια του.

 Μιλάμε για άλλη φάση. Ο τυπος πέταγε στα πάντα, βγαίνει ένας τέτοιος στα 1000 χρόνια. Ηταν natural.

 

 Αυτός..................... τέτοια ταλεντάρα μπορούσε να ήταν ότι θέλει και να τον βλέπεις και να προσκυνάς, τέλος.

 Τέτοιοι σαν τον Freddy θέτουν τα στάνταρ στη ζωή.

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Η προσέγγισή μου, έτσι όπως τίθεται το ερώτημα, είναι η εξής:

 

Μιλάμε για μια τηλεοπτική εκπομπή πριν 26 χρόνια και για χορευτικές φιγούρες και καλλιτεχνικό στυλ με την ίδια χρονική απόσταση με το σήμερα.

 

Όσο μπορώ να θυμηθλω, το όλο θέαμα , τότε έστεκε , και με επιτυχία.

Πλέον δεν στέκει.

 

Το μόνο συμπέρασμα ασφαλές που μπορώ να βγάλω είναι, πως συνολικά το όλο κοσνεπτ, σίγουρα δεν είναι διαχρονικό.

Υπάρχουν αντίστοιχα με την ίδια ή και μεγαλύτερη χρονική από το σήμερα απόκλιση , που στέκονται άνετα στο τώρα.

 

Ε, αυτό δεν είναι ένα από αυτά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, LK είπε

Η προσέγγισή μου, έτσι όπως τίθεται το ερώτημα, είναι η εξής:

 

Μιλάμε για μια τηλεοπτική εκπομπή πριν 26 χρόνια και για χορευτικές φιγούρες και καλλιτεχνικό στυλ με την ίδια χρονική απόσταση με το σήμερα.

 

Όσο μπορώ να θυμηθλω, το όλο θέαμα , τότε έστεκε , και με επιτυχία.

Πλέον δεν στέκει.

 

Το μόνο συμπέρασμα ασφαλές που μπορώ να βγάλω είναι, πως συνολικά το όλο κοσνεπτ, σίγουρα δεν είναι διαχρονικό.

Υπάρχουν αντίστοιχα με την ίδια ή και μεγαλύτερη χρονική από το σήμερα απόκλιση , που στέκονται άνετα στο τώρα.

 

Ε, αυτό δεν είναι ένα από αυτά.

εμ.

 Τον Freddy σε όποιο footage και να τον δείς, οτιδήποτε και να κάνει ξεχωρίζει, φαίνεται.

 Τον Σακή μπορεί και να τον δουν και να χαρεί ευρύτερης αποδοχής αλλά υπό προϋποθέσεις.

 Αθώος ο κατηγορούμενος χαχαχαχαχαχαχαχα

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου