Προς το περιεχόμενο

το μέλλον στο mastering


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Ledge είπε

Σίγουρα θα έχουν διαφορές, απλά μια απορία: η σύγκριση γίνεται ανάμεσα σε remastered έκδοση βινυλίου ή με το πρώτο βινύλιο του 1980; 

 

 

ΚΑΙ με τα δυο  (original αμερικανικο βινυλιο  αγοραΖμενο τη χρονια που κυκλοφορησε  & remastered του 2014 (νομιζω μπορει να ειναι και του 2015) που μου εφερε ο ξαδερΦος μου απο την Ουασινγκτονα πριν 5 χρονια ) ειναι απο τους αγαπημένους μου δισκους τον εχω σε οτι εκδοση μπορεις να φανταστεις ...ακομα και σε ΚΑΣΣΕΤΑ...🤣

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Ledge είπε

ας μην ξεχνάμε όμως ότι το βινύλιο έχει πάντα διαφορετικό mastering από το cd, λόγω κατασκευής

 

 

ότι και να εχει...σκΑτα ακουγεται 🤣

 

ντιΓκιταλ και κΣερο πΣωμι φιλωΟυσ ...το αναλογΚ ΕΥΤΥΧΏς  μας αφησε ΧΡΟΝΟΥΣ.... (αυτο ισχύει και στην ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ (μπομπινα vs DAW) και στη ΜΙΞΗ και στο MASTERING στην τελική  ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗ )

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, dimsonic said:

Ποιος ειναι ο Κωστοβολος;

 

Έτσι τονε λέγανε και το άλλαξε σαν τον Νταράλα. 😜

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 minutes ago, cos_dr said:

Εγω ψωνίζω από τον Κλαουδατο. 

 

Περίεργο.

Νόμιζα ότι ψώνιζες από το ΑΚΡΟΝ ΙΛΙΟΝ ΚΡΥΣΤΑΛ.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Περίεργο.

Νόμιζα ότι ψώνιζες από το ΑΚΡΟΝ ΙΛΙΟΝ ΚΡΥΣΤΑΛ.

Αμε! Και μετά για να το γιορτάσω τρώω εργολάβους και καριόκες στο Μητροπολιτικόν

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, Superfunk said:

 

Εχω μόνιμα συνδεδεμενη την smart TV μου με το στερεοφΟνικο μου.

 

Ακουγοντας το ΙΔΙΟ album (Bruce Springsteen THE RIVER)  σε ΒΙΝΥΛΙΟ,CD & SPOTIFY το SPOTIFY εχει ΣΑΦΩΣ τον καλυτερο ηχο.

(το βινυλιο ειναι ΤΡΑΓΙΚΟ,το cd μια χαρα  και το SPOTIFY μαμει και δερνει)

 

το turntable ειναι MICRO SEIKI με κεφαλη KOETSU  (κοστιζε σε σημερινα λεφτα  2500 ευρω στα 80s) ,το cd ειναι ενα... DVD Player LG (το πηρα 35 ευρω απο τον Κωστοβολο) ,  ο ενισχυτης ειναι MISSON CYRUS (τον ειχα παρει μια περιουσια και αλλη μια στα 80s) και τα ηχεια κατι τερατωδη αρχαια MISSION (τα ειχα παρει 2  περιουσιες και αλλες 2 στα 80s) ,η smart TV ειναι μια κτηνωδης LG που πηρα περυσι 570 ευρω,παλι απο τον Κωστοβολο (ειμαι πελατης  😁) .

 

 

εγώ πάντως με ανάλογο αναλογικό σύστημα και πολύ πολύ καλύτερο ψηφιακό το αναλογικό πάντα  ακούγεται καλύτερα από το ψηφιακό. Το δε σποτιφαι υποφέρεται απλώς.

Τηλεόραση δεν έχω. Ούτε καν σμαρτ.

Μάλλον έχω μία 32 που αγόρασα για τους ολυμπιακούς του Λονδίνου....αλλά δεν κοιτάζω.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου