Προς το περιεχόμενο

Μελέτη σε πολυκατοικία


Gr3gg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συναδελφοι εχουμε προδικασει τον γειτονα ως Μαλακα επειδη το κοιταμε μονο απο την δικη μας σκοπιά; Συμφωνω, αγενεστατος να κλεισει την πορτα του ανθρωπου στα μουτρα αλλα απο εκει και περα δεν βλεπω τον λογο για τον οποιο θα πρεπει να ανεχεται ρυθμικο και συνεχομενο θορυβο για την διαρκεια της μελετης του συμφορουμιτη. Οσοι ζησαμε/ζουμε σε πολυκατοικια ξερουμε πως τα ξυλινα πατωματα μεγεθύνουν τον παραμικρο ηχο και ενισχυουν τις χαμηλες συχνοτητες. Ισως ο θορυβος να ειναι ανυποφορος για τον ιδιο και την οικογενεια του, και φυσικα δεν βοηθαει την κατασταση η απροθυμια του να συνεργαστει. Μην ξεχναμε πως ζουμε σε διαμερισματα και οχι μουσικα στουντιο καταλληλα εξοπλισμενα για μελετη και ευχαριστηση.

 

Προς τιμην του ο συμφορουμιτης μας προσπαθει να ειναι οσο γινεται λιγοτερο ενοχλητικος, αλλα οσο ενοχλει τον γειτονα του ειναι υποχρωμενος να βρει τροπο να μελεταει και να μην ενοχλει. Οι υπολοιποι γειτονες τι σου λενε; Σε ακουν οταν μελετας; Τι ανθρωπος και τι ηλικιας ειναι ο εν λογω κυριος;

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Update: Καλή χρονιά σε όλους!! 

 

Η πλατφόρμα ολοκληρώθηκε με μια μικρή παραλλαγή την θέση από τα μπαλάκια του τένις πήραν σαμπρέλες ποδηλάτου. Το εάν τελικά έκανε δουλειά δεν μπορώ να το διαπιστώσω. Κατέβηκα την ημέρα που ολοκλήρωσα την κατασκευή στο διαμέρισμα του από κάτω αλλά απλα με κοίταξε από το ματακι στην πόρτα , μου άνοιξε και μου έκλεισε την πόρτα πριν καν μιλήσω....  2 στα 2 με εχει !

 IMG_20210209_142822.thumb.jpg.652efa02905593de6f6dc6c7a5492d7f.jpgIMG_20210209_142841.thumb.jpg.039cb0a56a4275a77a9bc679c7801e49.jpg

Εκτός από την πλατφόρμα με κάποια από την ξυλεία που μου εχει περισσέψει σκεφτομαι να κανω και ένα κουτί με ηχομονωτικό υλικό για το καλοριφέρ και κάπου εκεί να σταματήσω γιατι δεν βγάζει κάπου ο κόπος μου  ...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να βρεις λύση γρήγορα και χωρίς έξοδα πολλά.

Εγώ κάποτε είχα γείτονα που ψιλοτσίναγε εάν έπαιζα με τον ενισχυτή χεβιμέτα.

Ευγενικός αλλά πάντα χτυπούσε την πόρτα να δει αν ήμουν καλά , ντεμέκ ενδιαφέρον. Απλά μου έκοβε το παίξιμο .

Μετά από καναδυο φορές που τον πήρα χαμπάρι , έκανα πως μελετούσα Sfak Attack (αγαπημένος του) "Είσαι ένα μπιστόλι, Σώμα μου φτιαγμένο από τεφλόν και τέτχια "  Με db εμφανώς περισσότερα από τα db της μελέτης Manowar.

 

Δεν ξαναχτύπησε ξανά. Καλός άνθρωπος ήταν , απλά ήταν του Hard Dog ουδόλως του Χεβιμεταρεμ0uv1@.

Για να του δείξω πως και εγώ καταλάβαινα , στη χάση και στη φέξη του έριχνα κανέναν Bill Kar και όποτε με έβλεπε μου έκλεινε το μάτι με νόημα λέγοντας " Να πείτε χαιρετίσματα ..."

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Καλησπέρα!

@Gr3gg έχω παρόμοιο θέμα. Τώρα είδα αυτό το post.
Η δική μου περίπτωση είναι εδώ:



Ήθελα να σε ρωτήσω γιατί έχει περάσει ένας γεμάτος μήνας από την τελευταία φορά που ενημέρωσες εδώ.
Δουλεύει η πλατφόρμα σου? Ξανά είχες παρατήρηση από γείτονα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου