Προς το περιεχόμενο

Έπαιξα πρώτη φορά ακριβή κιθαρα


elephant

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ είδα το φώς το αληθινό όταν έπαιξα για πρώτη φορά με την Richie Kotzen signature Tele ενός φίλου μου και την signature stratocaster του Blackmore (κάποιου γνωστού που μου την παραχώρησε για λίγο)

Εκεί κατάλαβα την διαφορά στο playability ανάμεσα στις φτηνές κιθάρες και στις ακριβές και επώνυμες

 

Επεξεργασμένο από bathan

Οχι άλλο κάρβουνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

Είμαι τεράστιος με μεγάλα χέρια και μάλλον το μπάσο θα μου ταίριαζε περισσότερο. Η κιθάρα ζητάει ένα delicacy που δεν το έχω.

Είμαι 1.90, 125 κιλά, 48 νούμερο στο παπούτσι, δε με θεωρώ παίκτη αλλά πρώτη φορά μου έρχεται λογισμός ότι ίσως να είμαι delicate. Μέχρι τώρα με θεωρούσα παρτάλι. Thanks Πάνο 😅

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα μεγαλυτερο ενδιαφερον εχει το ερωτημα: Παίξατε ποτέ με μια φτηνή κιθάρα και ειχατε την αίσθηση οτι παιζετε με ακριβή?

 

Όχι τπτ αλλο αλλα αν αυτο συμβαινει για τωρινα προιοντα στην αγορά να ξοδεψουμε κανα χρημα ρε παιδακι μου σαν πενηνταρηδες που ειμαστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

αλλά νομίζω οτι είναι σωματικό το πρόβλημα. Είμαι τεράστιος με μεγάλα χέρια και μάλλον το μπάσο θα μου ταίριαζε περισσότερο

 

πΓιο τεραστιος και με πΓιο μεγαλα χερΓια απο αΦτον αποκλειεται 🤣

 

 

  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, geka είπε

ακομα μεγαλυτερο ενδιαφερον εχει το ερωτημα: Παίξατε ποτέ με μια φτηνή κιθάρα και ειχατε την αίσθηση οτι παιζετε με ακριβή?

Εγώ με τα λίγα που ξέρω και το τονίζω αυτό, αυτήν την αίσθηση έχω κάθε φορά που θα τυχει να παίξω με κιθάρα της σειράς Classic Vibe. Ειχα 2 stratocaster 60's και τώρα έχω μια CV Tele 70's Custom

H αίσθηση που δίνουν είναι πως είναι πολύ πιο ακριβές και premium

  • Συμφωνώ 1

Οχι άλλο κάρβουνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, geka είπε

ακομα μεγαλυτερο ενδιαφερον εχει το ερωτημα: Παίξατε ποτέ με μια φτηνή κιθάρα και ειχατε την αίσθηση οτι παιζετε με ακριβή?

 

Όχι τπτ αλλο αλλα αν αυτο συμβαινει για τωρινα προιοντα στην αγορά να ξοδεψουμε κανα χρημα ρε παιδακι μου σαν πενηνταρηδες που ειμαστε

Ακριβή όχι. Ακριβότερη απο όσο πληρώνεις ναι. Και ειμαι οκ με αυτο. Τίμιο είναι.

  • Συμφωνώ 1

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, geka είπε

Παίξατε ποτέ με μια φτηνή κιθάρα και ειχατε την αίσθηση οτι παιζετε με ακριβή?

 

ακριβη οχι, υπαρχουν σημαντικες διαφορες αν ξερεις που να κοιταξεις ή τι να ακούσεις , killer value for the money ναι, πολλες κιθαρες υπαρχουν που πληρουν αυτα τα κριτήρια ειδικά μετά από ένα καλό set up.  

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Συμφωνώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
24 λεπτά πριν, geka είπε

να ξοδεψουμε κανα χρημα ρε παιδακι μου σαν πενηνταρηδες που ειμαστε

Τα 50 θέλουν καλοπέραση 😆

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 λεπτά πριν, Nestoras είπε

Και τα 60 χαμομήλι;

Κοιτά δεν ξέρω, αλλά ειλικρινά το λέω, κάθε δεκαετία που περνάει...η επόμενη είναι καλλίτερη.

Οπότε φαντάζομαι τα 60 σαν κάτι μαγικό.

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου