Προς το περιεχόμενο

Τι τρώτε σήμερα/τώρα?


gmoukou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

μου έλεγε ότι εμείς στην Γερμανία ακούμε για την διαφθορά στην Ελλάδα και γελάμε. 

 

Σε αυτό έχεις δίκιο

 

Αλλά άλλο το ένα , φοροδιαφυγή,και άλλο το άλλο, διαφθορά ,

....συν ότι ΤΟΥΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ,μια και η οικονομία τους είναι ισχυρή,εμάς δυστυχώς όχι.

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gmoukou είπε

Αν σε βγάλει ο δρόμος (είναι μακριά δυστυχώς) δοκίμασε Παναγιώτη και θα με θυμηθείς.

 

Ρε φιλωΟυζ αν είναι να πάω στο Περιστέρι για να φάω κεμπάπ πάω και στο Gaziantep που έχει το καλύτερο στον κόσμο,πιο γρήγορα θα φτάσω από Παγκράτι 🤣 

 

Έξω από την πλάκα το έβαλα στο bucket list ,ούτε μισή ώρα δεν είναι με το μετρο,μια και το σουβλάκι και κεμπάπ hunting είναι το γαστρονομικό πάθος μου δεδομένου ότι δεν υπάρχει καλύτερο φαγητό... (εντάξει το βάζω μαζί με το ramen στα τοπ δύο)

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Έξω από την πλάκα το έβαλα στο bucket list ,ούτε μισή ώρα δεν είναι με το μετρο,μια και το σουβλάκι και κεμπάπ hunting είναι το γαστρονομικό πάθος μου δεδομένου ότι δεν υπάρχει καλύτερο φαγητό... (εντάξει το βάζω μαζί με το ramen στα τοπ δύο)

Στο Λευτέρη στη Σατωβριάνδου πάς ή δεν κατεβαίνεις στο Αθηναικό San Diego? 😜

Επεξεργασμένο από shelter
  • Χαχα 1

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, shelter είπε

Στο Λευτέρη στη Σατωβριάνδου πάς ή δεν κατεβαίνεις στο Αθηναικό San Diego? 😜

 

Ναι ρε κλασσικά, κορυφή,καλό και το νέο του μαγαζί στη Ρόμβης αλλα άλλη χάρη έχει η παλια πλάκα...

  • Συμφωνώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Spyros Delta είπε

Ξέρω ένα ανέκδοτο με μακαρόνια.

 

Αυτο το ανεκδοτο με τα Ηλιος Σπυρο το ειχες ποσταρει καπου παλαιοτερα, και δε ξερω αν στο ειχα πει τοτε, αλλα μου εχει μεινει στη μνημη το σκηνικο - γυρναω αργα βραδυ σπιτι, δε ξερω και σε τι mood ημουνα, ανοιγω νοιζ, το διαβαζω και κοντευω να μεινω στον τοπο απο τα γελια, σκοτοδινη μου ηρθε. Με ειχε πιασει ενα νευρικο, μιλαμε κλονισμος κανονικος. Να'σαι καλα που μου το θυμησες παλι.

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, odis13 είπε

Αυτο το ανεκδοτο με τα Ηλιος Σπυρο το ειχες ποσταρει καπου παλαιοτερα, και δε ξερω αν στο ειχα πει τοτε, αλλα μου εχει μεινει στη μνημη το σκηνικο - γυρναω αργα βραδυ σπιτι, δε ξερω και σε τι mood ημουνα, ανοιγω νοιζ, το διαβαζω και κοντευω να μεινω στον τοπο απο τα γελια, σκοτοδινη μου ηρθε. Με ειχε πιασει ενα νευρικο, μιλαμε κλονισμος κανονικος. Να'σαι καλα που μου το θυμησες παλι.

Eιχα βαλει και φωτογραφια τη φατσα μου νομιζω, γιατι κανονικα απανταει με γκριματσα ψιλοαηδιας και λεει "εεεχχ", ενω κουναει το χερι σαν να εχει παρκινσον για να δειξει τη μετριοτητα.

 

 

.

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Spyros Delta είπε

Eιχα βαλει και φωτογραφια τη φατσα μου νομιζω, γιατι κανονικα απανταει με γκριματσα ψιλοαηδιας και λεει "εεεχχ", ενω κουναει το χερι σαν να εχει παρκινσον για να δειξει τη μετριοτητα.

 

 

.

Ετσι το ειχα μαθει πριν πολλα χρονια το ανεκδοτο

Με "εεεεχ" κ κουνημα χεριου

Δε θα μπορουσες να το περιγραψεις καλυτερα 😆

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως τα τιμαω τα μακαρονια καλα βρασμενα (οχι λιωμα) και με τον κιμα απο πανω. 😊

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/9/2023 στις 11:02 ΠΜ, gmoukou είπε

 

Πες μου οτι είναι ο Παναγιώτης στο Περιστέρι (δεν έχω φάει αλλού καλύτερο, τεράστιος μάστορας)

Τρώω στον Παναγιώτη.

Δεν είναι κάτι ιδιαίτερο το κεμπάπ του ΙΜΟ.

Πολύ λιπαρό και βαρύ για τα γούστα μου (πολύ αρνί μέσα) και όχι εύγευστο και μυρωδάτο όπως  αυτά που τρώω σε Λοτζα (Ηλιούπολη) και Αρίστο (Π. Φάληρο). 

Πατάτες προτηγανισμενες, φάουλ.

IMG_20230902_144743.thumb.jpg.951d83c70b9edcf7f2f1aaefab2a6e80.jpg

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Like 1
  • Μπερδεύτηκα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου