Προς το περιεχόμενο

Τι τρώτε σήμερα/τώρα?


gmoukou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, fusiongtr είπε

Γι' αυτό θέλω τα specs, να ξέρω τι έχει μέσα δηλαδής.

Η συνταγή είναι απλή. 3 αυγά, ηλιέλαιο, μία Rio Mare Μεξικάνα (τόνος, κόκκινα φασόλια, καρότα, πιπεριές, καλαμπόκι), αλάτι & ρίγανη. Συνοδεύεται με τυρί φέτα, ψωμί και Coca Zero με μπόλικη ασπαρτάμη και πάγο.image.gif.25bb211a042e1b29d9af462128498a52.gif

Από την Μεξικάνα είχα βγάλει προηγουμένως το καλαμπόκι γιατί δεν είμαι fan.

  • Ευχαριστώ 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Coca Zero με μπόλικη ασπαρτάμη και πάγο

Αν βγάλουμε το κομμάτι "υγεία", όπου καταλαβαίνω για ποιους λόγους κάποιος θα απέφευγε την κανονική, δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ ελκυστικό στην Zero ρε φίλε... Μάλλον τον μπόλικο πάγο τον ήθελες για να ξεχνιέσαι 😄

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Αν βγάλουμε το κομμάτι "υγεία", όπου καταλαβαίνω για ποιους λόγους κάποιος θα απέφευγε την κανονική, δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ ελκυστικό στην Zero ρε φίλε... Μάλλον τον μπόλικο πάγο τον ήθελες για να ξεχνιέσαι 😄

Διαφωνω. Η Ζηρο δεν εχει καμμια σχεση με τη λαητ. Μια χαρα ειναι. Η κανονικια ειναι καλυτερη φυσικα, αλλα η ζηρο ειναι η μονη απο τις μοντερνες εκδοσεις ανευ ζαχαρης η οποια στεκει κ μονιτς 😊

Επεξεργασμένο από vrasidas27
  • Συμφωνώ 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Διαφωνω. Η Ζηρο δεν εχει καμμια σχεση με τη λαητ. Μια χαρα ειναι. Η κανονικια ειναι καλυτερη φυσικα, αλλα η ζηρο ειναι η μονη απο τις μοντερνες εκδοσεις ανευ ζαχαρης η οποια στεκει κ μονιτς 😊

Συμφωνώ σε όλα όσα είπες. Ίσως είναι το ότι η κανονική είναι το σημείο αναφοράς και υπάρχει αρκετά μεγάλη γευστική διαφορά αυτό που με χαλάει.

 

Δες τα monster πχ. Ωραίο το πράσινο με τη ζάχαρη, αλλά το άσπρο που είναι χωρίς ζάχαρη κάτι κάνανε και μου αρέσει εξίσου, αν όχι περισσότερο

  • Χαχα 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Αν βγάλουμε το κομμάτι "υγεία", όπου καταλαβαίνω για ποιους λόγους κάποιος θα απέφευγε την κανονική, δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ ελκυστικό στην Zero ρε φίλε... Μάλλον τον μπόλικο πάγο τον ήθελες για να ξεχνιέσαι 😄

Όπως έγραψα και σε κάποιο άλλο θρεντ (ή ήταν σ'αυτό?🤔) η γεύση της καινούργιας Zero μ'αρέσει περισσότερο από τη γεύση της κανονικής Coca. Δεν ξέρω πως και γιατί, αυτό δεν συνέβαινε με την παλιά Zero που ήταν μάπα. Το ανακάλυψα τυχαία και άραξα σ'αυτή, δεν την πίνω δηλαδή για λόγους δίαιτας αλλά γιατί πραγματικά μ'αρέσει.

Κάνε μια δοκιμή.

  • Like 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Όλοι στη δίαιτα βλέπω. Και σωστά, καλοκαιράκι έχουμε, τρώμε ελαφριά...😌

Ορίστε για να μη λες δηλαδης 

(Και landscape μάλιστα)IMG_20230702_224224.thumb.jpg.2d0669bda437dd5f0bfb31d110c2db74.jpg

  • Like 3
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Κάνε μια δοκιμή.

Μόλις ξεθύμανε μετά από δυο βδομάδες μπουκάλι που είχα στο ψυγείο και έγινε γλυκό μαύρο νερό. Να το ήξερα θα στην έστελνα 😄

Πάλι καλά που μου την είχαν φέρει δώρο ασούμε γιατί θα έκλαιγα το δίευρω. Τέσσερις πένες είναι φίλωζ

1 λεπτό πριν, Spyros Delta είπε

Ορίστε για να μη λες δηλαδης 

(Και landscape μάλιστα)IMG_20230702_224224.thumb.jpg.2d0669bda437dd5f0bfb31d110c2db74.jpg

 

Σπύρο τρώω μια τέτοια για να μου ανοίξει η όρεξη για το κυρίως πιάτο 🤣

  • Χαχα 3

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Σπύρο τρώω μια τέτοια για να μου ανοίξει η όρεξη για το κυρίως πιάτο 🤣

Αληθεια λεω ειναι πληρες γευμα. (Μαρουλι, τονος, ντοματινια απο τον κηπο, κασερι, παξιμαδι, ελαιολαδο, ξυδι, αλατι, πιπερι)

Και αληθεια μου αρεσει περισσοτερο κι απο το παστιτσιο που εβαλα το μεσημερι.
Κανονικα δεν θα ετρωγα τωρα, αλλα την κυνηγαω να την φαω απο χθες που πηρα τα υλικα και δεν με αφηνει η γυναικα με τα παστισια που εφτιαξε σημερα και τα κρεατα χθες.

Και απο τακτ τα εφαγα για να μην την προσβαλω. 😆

  • Χαχα 2
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Μόλις ξεθύμανε μετά από δυο βδομάδες μπουκάλι που είχα στο ψυγείο και έγινε γλυκό μαύρο νερό. Να το ήξερα θα στην έστελνα 😄

Πάλι καλά που μου την είχαν φέρει δώρο ασούμε γιατί θα έκλαιγα το δίευρω. Τέσσερις πένες είναι φίλωζ

Βρε δοκίμασε την που σου λέωωωωωω και δεν θα χάσεις....🙄 Κοίτα να είναι το μπουκάλι με το μαύρο καπάκι και να γράφει Coca cola με μαύρα γράμματα, το παλιότερο "μοντέλο" της Zero έγραφε Coca Cola με άσπρα γράμματα και ήταν μάπα.

Πάρε μια φωτό σε portrait mode για να καταλάβεις.😌

 

image.png.d0714f3ae31bd911a2e0500822b25493.png

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Βρε δοκίμασε την που σου λέωωωωωω και δεν θα χάσεις....🙄 Κοίτα να είναι το μπουκάλι με το μαύρο καπάκι και να γράφει Coca cola με μαύρα γράμματα, το παλιότερο "μοντέλο" της Zero έγραφε Coca Cola με άσπρα γράμματα και ήταν μάπα.

Πάρε μια φωτό σε portrait mode για να καταλάβεις.😌

 

image.png.d0714f3ae31bd911a2e0500822b25493.png

Δοκιμασα.
Μαλακια ειναι κι αυτη και η παλια.
Ασε που την ασπαρταμη την εχω χεσμενη απο τοτε που βγηκε. Καλυτερα  να πιω μια κανονικη μια φορα την εβδομαδα παρα καθε μερα μια τετοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου