Προς το περιεχόμενο

παρηκμασαν οι metallica μετα το black album?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τα άλλα δεν σου άρεσαν δηλαδή;

 

σαν σιντι ειναι σχετικα καλα.... αλλα δεν εχουν καμια σχεση με metallica... :evil:

τεσπα βαριέμαι να γράψω κι άλλο

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναστάση άνοιξες 1 άκυρο πάλι θέμα σε μια άσχετη ενότητα. Έλεος είναι το 3ο τέτοιο.

 

Αν εξαιρέσω το st anger που είναι για τα μπάζα (επιστροφή αχαχαχαχαχαχα), τα load-reload είναι δισκάρες. Εντάξει δεν έχουν καμιά σχέση με μεταλ και πάλι καλά να λες.

 

Όσο για το αν ξεφτυλλίζουν το μεταλ 1 θα πω. Αυτή η μουσική δεν χρειάζεται τους μεταλικα για να ξεφτυλιστεί. Υπάρχουν άλλοι "καλύτεροι" από αυτούς και πιο "true" από αυτούς :wink:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για παραδηγμα καποιος που ακουει βανδη....( χωρις να θελω να θηξω οσους ακουνε) αρχιζει και ακουει ταυτοχρονος.... αυτο εγω το θεωρω εξευτελισμο της μεταλ....

 

Καλά, ασ'το. Συγνώμη κιόλας, αλλά ο εξευτελισμός της metal είναι αυτά που λες και αυτό το τουπέ και η μούρη που πουλάνε οι μεταλάδες. Και μου αρέσει και που δε θέλεις να τους θίξεις κιόλας, δηλαδή αν ήθελες πώς ακριβώς θα το έθετες; Έλεος δηλαδή. Το "χωρίς να θέλω να τους θίξω" το λες όταν μια πρότασή σου μπορεί να παρεξηγηθεί. Στην προκειμένη περίπτωση δεν ήταν παρεξηγήσιμο αυτό που έγραψες, ήταν σαφές και όντως θίγεις αυτούς που δε θες να θίξεις.

 

Τέλος πάντων, δεν υπάρχει χώρος για συνενόηση προφανώς, από τη στιγμή που το μουσικό σου κριτήριο βασίζεται στο πόσο πουλάει ένα album. Κάνεις ό,τι κάνουν αυτοί που κατηγορείς, απλά από την αντίθετη πλευρά.

 

+1 στον boukaw, εξαιρώντας το St Anger (που αρχικά για 2-3 μέρες μου είχε φανεί καλό), όλα τα άλλα είχαν κάτι να πουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε και το Black album, το οποίο δεν το μπορώ από μουσικής πλευράς και όχι λόγω εμποριοποίησης κι έτσι

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 στον boukaw τον κωλογαυρο

 

+1 στον μενελαο.

 

Δεν αντεχω αλλους κολλημενους μεταλλαδες που νομιζουν οτι ακουνε την καλυτερη μουσικη στον κοσμο και νομιζουν οτι μπορουν να κρινουν τις αλλες μουσικες, ενω δεν βλεπουν τα μειονεκτηματα της ιδιας της μουσικης που ακουνε/με....

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι. Δε μου αρέσουν όλα τα albums τους' date=' αλλά μια χαρά είναι. Παρακμή για μένα είναι οι Maiden που βγάζουν τον ίδιο δίσκο με άλλο τίτλο κάθε 2 χρόνια.[/quote']

το ότι διατηρούν το ύος τους δεν σημαίνει βγάζουν ίδιο δίσκο...

 

ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΚΡΑΖΕΤΕ ΤΟΥΣ MAIDEN ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ..... :D :D :D :D

 

Ε, καλά κι άλλοι κράτησαν το ύφος τους ρε Παναγιώτη, αλλά έκαναν κι ένα βήμα μπροστά :) Τέλος πάντων, ό,τι θέλει ο καθένας παίζει κι οι από κάτω ακούνε όσο συνεχίζουν να γουστάρουν :) Απλά εγώ στη θέση τους θα είχα βαρεθεί χωρίς να κάνω και καμιά αλλαγούλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου