Προς το περιεχόμενο

Commodore pet 8032. Διασώθηκε.


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Εγώ πάντως Λάκη μας θα σου ευχηθώ- κάποια στιγμή- να μπορέσεις να εμπλουτίσεις τη συλλογή σου vintage υπολογιστών και με έναν τέτοιο...

 

Να έχεις τον πρώτο του είδους και άσε τους άλλους με τους... Commodore 😉

Mixanismow Antikithiron.JPG

  • Χαχα 4

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέχει Crysis αυτό το μηχάνημα? Ή έστω κανα DOOM? 🤣

 

(πάντως αν ήξερα από προγραμματισμό -υπολογιστές θα το έβρισκα ενδιαφέρον)

 

 

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν γνωστός 🤣 λάτρης της τεχνολογίας και μελετητής της χρήσης και της εξέλιξης των Η/Υ που είμαι.

 

Γνωρίζοντας την αγάπη σου για την vintage τεχνολογία και τη συλλογή που ανά καιρούς παρουσιάζεις.

 

Και επειδή έπεσα πάλι στο thread μου βγήκε αυθόρμητα η ανάγκη να γράψω τώρα πόσο σε θαυμάζω, πόσο με συγκινείς κάθε φορά με το θέμα αυτό και πόσο ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ είμαι και ΤΙ ΤΙΜΗ και ΔΕΟΣ που νιώθω που είμαι συμφορουμίτης σου.

 

 Υποκλίνομαι ταπεινά και σε ΛΑΤΡΕΥΩ.

 

 Συνεχίστε.

χαχαχαχαχαχαχχαχαχα😀

  • Χαχα 3

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Χαίρομαι που υπάρχει άλλος ένας τρελλός με την τεχνολογία αλλά ειλικρινά ανατρίχιασα με το θρεντ...και το λέω αυτό ως computer-head που ξεκινησε αρχές 80 με Spectrum 48K, μεταπήδησε σε Atari 1040ST (ίδια 10ετια, με εγχρωμο μόνιτορ, έτσι? Και εκει εγιναν και τα πρωτα βηματα προγραμματισμού) μετα σε PC compatible με 8088 (εγκατέστησα και τον μαθηματικό συνεπεξεργαστη 8087 με τα χεράκια μου και τον πρώτο σκληρό μου δίσκο που ήταν 5 κιλά, παλι ιδια 10ετια, α ρε DOS), σε 80287 κλπ κλπ...

 

Όσο και αν τα αγάπησα τότε, όσο και αν είμαι ακόμα τρελλός με την τεχνολογία και τους υπολογιστές, δεν θα ήθελα ούτε να βλέπω τα συγκεκριμένα συστήματα (βασικά οτιδήποτε πριν από intel sandybridge συστήματα).

 

Αλλά χαίρομαι που κάποιος τα αγαπάει, τα εκτιμά και τα φροντίζει ακόμα...

  • Like 1

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου