Προς το περιεχόμενο

Πόση μνήμη βλέπουν τα Windows


dima

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τελείως φιλικά ... παντού υπάρχει ένας ...μύθος :D

 

Ποιος ειναι ο μυθος φιλε sunrise?

Αν εννοεις παντως τα Mac κανεις λαθος. Προκειται για φοβερα εργαλεια. Δεν πιστευω οτι ειναι τυχαιο οτι οποιος θελει να κανει πιο σοβαρη δουλεια δεν εμπιστευεται τα pc αλλα τα macintosh. Δεν υπαρχει καμια σχεση μεταξυ τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ο ανθρωπος γραφει οτι το pc του γενικα βλεπει 3 gb και οχι οτι εχει προβλημα με καποιο συγκεκριμενο προγραμμα....ξεφυγαμε λιγο..

...δεν μου λες dima,otan to pc μπουταρει στην αρχη,ποση μνημη βλεπει???

μηπως εχεις καποιο amd με nforce 4 chipset??an οχι πες μας ακριβως τι εχεις... :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελείως φιλικά ... παντού υπάρχει ένας ...μύθος :D

 

Ποιος ειναι ο μυθος φιλε sunrise?

Αν εννοεις παντως τα Mac κανεις λαθος. Προκειται για φοβερα εργαλεια. Δεν πιστευω οτι ειναι τυχαιο οτι οποιος θελει να κανει πιο σοβαρη δουλεια δεν εμπιστευεται τα pc αλλα τα macintosh. Δεν υπαρχει καμια σχεση μεταξυ τους.

 

...αυτα που λες ειναι πραγματα που ισχυαν πριν καποια χρονια...kala προανεφερε καποιος...μυθος!!!τα πραγματα εχουν αλλαξει.Πλεον μπορω να σε παω σε πολλα επαγγελματικα studios κ επαγγελματιες που δουλευουν με pc...κ τα εμπιστευονται... :wink: :wink: :wink: απλα τα pc θελουν σωστο στησιμο και περισσοτερη ενασχοληση ....εχω στησει παρα πολλα συστηματα σε studios k σε μουσικους για live χρηση κ ειμαι σιγουρος οτι θα εντυπωσιαζοσουν....κ μην ξεχνας οτι πλεον κ τα mac ειναι...pc απο θεμα hardware....kai oσο περναει ο καιρος μικραινει η αποκλιση κ στο software...ασε που μπορεις να βαλεις λειτουργικο μαψ σε pc...

απλα με τα pc υπαρχει απο την μια ευκολη προσβαση κ αφθονια προγραμματων απο την αλλοι ολοι κανουν τις αθωες κατ'αυτους ''επεμβασεις'' τους με αποτελεσμα το συστημα να γινεται..ανω κατω.. :wink: :wink: [/img]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

...αυτα που λες ειναι πραγματα που ισχυαν πριν καποια χρονια...kala προανεφερε καποιος...μυθος!!!τα πραγματα εχουν αλλαξει.Πλεον μπορω να σε παω σε πολλα επαγγελματικα studios κ επαγγελματιες που δουλευουν με pc...κ τα εμπιστευονται... :wink: :wink: :wink: απλα τα pc θελουν σωστο στησιμο και περισσοτερη ενασχοληση ....εχω στησει παρα πολλα συστηματα σε studios k σε μουσικους για live χρηση κ ειμαι σιγουρος οτι θα εντυπωσιαζοσουν....κ μην ξεχνας οτι πλεον κ τα mac ειναι...pc απο θεμα hardware....kai oσο περναει ο καιρος μικραινει η αποκλιση κ στο software...ασε που μπορεις να βαλεις λειτουργικο μαψ σε pc...

απλα με τα pc υπαρχει απο την μια ευκολη προσβαση κ αφθονια προγραμματων απο την αλλοι ολοι κανουν τις αθωες κατ'αυτους ''επεμβασεις'' τους με αποτελεσμα το συστημα να γινεται..ανω κατω.. :wink: :wink: [/img]

 

Τοτε μαλλον εγω ειμαι ακομα "της παλιας σχολης" και θα μεινω στο καινουριο MacPro μεχρι να πειστω για το αντιθετο. :lol:

 

http://www.rainbow.gr/apple/hardware/macpro.html

 

Πες μου αν το συναγωνιζεται καποιο pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μου αν το συναγωνιζεται καποιο pc.

 

Καλά ρε apost... σε μία συζήτηση όπου συμμετέχουν άνθρωποι που έχουν πραγματική εμπειρία εργασίας (στην περίπτωσή μου και με τις δύο πλατφόρμες), εσύ αντιπαραθέτεις μία... διαφήμιση της Rainbow η οποία δεν γράφει καν τιμή;;;;!!!!

 

Πλάκα μας κάνεις ρε μπαγάσα; Τις βλακείες με τις οποίες σας έχει ψήσει η Apple εσύ τις αρθρώνεις σαν επιχειρήματα; Και (εν πάσει περιπτώσει) ακόμη και αν εσύ έχεις επιλέξει να είσαι της "παλιάς σχολής" (πόσο παλιάς αλήθεια;) θεωρείς ότι αυτό από μόνο του καταξιώνει την άποψή σου;

 

Τα Mac είναι καλά μηχανήματα, αλλά οι τιμές τους και η ελληνική αντιπροσωπεία τους είναι για τα πανηγύρια (ο συνδυασμός που σκοτώνει). Αυτή είναι η πραγματικότητα. Τουλάχιστον στα PC δεν πληρώνουμε design και κερατιάτικα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μου αν το συναγωνιζεται καποιο pc.

 

Καλά ρε apost... σε μία συζήτηση όπου συμμετέχουν άνθρωποι που έχουν πραγματική εμπειρία εργασίας (στην περίπτωσή μου και με τις δύο πλατφόρμες)' date=' εσύ αντιπαραθέτεις μία... διαφήμιση της Rainbow η οποία δεν γράφει καν τιμή;;;;!!!!

 

Πλάκα μας κάνεις ρε μπαγάσα; Τις βλακείες με τις οποίες σας έχει ψήσει η Apple εσύ τις αρθρώνεις σαν επιχειρήματα; Και (εν πάσει περιπτώσει) ακόμη και αν εσύ έχεις επιλέξει να είσαι της "παλιάς σχολής" (πόσο παλιάς αλήθεια;) θεωρείς ότι αυτό από μόνο του καταξιώνει την άποψή σου;

 

Τα Mac είναι καλά μηχανήματα, αλλά οι τιμές τους και η ελληνική αντιπροσωπεία τους είναι για τα πανηγύρια (ο συνδυασμός που σκοτώνει). Αυτή είναι η πραγματικότητα. Τουλάχιστον στα Ppc C δεν πληρώνουμε design και κερατιάτικα.[/quote']

 

Ειμαι αρκετα παλιας σχολης φιλε Wow!. Εβαλα την ελληνικη σελιδα για το MacPro. Δεν ηθελα να κανω παραπανω διαφημιση απλα να δειξω τα χαρακτηριστικα του. Με συγχωρεις αν το πηρες ως διαφημιση, δεν ηταν αυτος ο σκοπος μου. Δεν παιρνω και ποσοστα απο τις πωλησεις... :wink:

Παντως και εγω μιλαω επειδη εχω χρησιμοποιησει παλιοτερα και pc και ειχα συνεχως προβληματα.(για θεματα μουσικης παντα). Με το που δοκιμασα Apple, το οποιο το πηρα απο Ολλανδια γιατι οντως η αντιπροσωπια στην Ελλαδα ειναι για κλαματα, ολα πηγαν μια χαρα. Τα προβληματα ελαχιστοποιηθηκαν. Βεβαια, δεν λεω, παντα θα εχουμε προβληματα με αυτους τους υπολογιστες.

Σιγουρα ομως, αν μεινω ικανοποιημενος απο pc, τοτε θα παρω σιγουρα pc.

Μεχρι τοτε θα το χρησιμοποιω για παιχνιδια και ιντερνετ.

Ελπιζω να μην παρεξηγηθηκα και αν ναι, ζητω συγγνωμη. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω να μην παρεξηγηθηκα και αν ναι' date=' ζητω συγγνωμη. :lol:[/quote']

 

Όχι, δεν παρεξηγήθηκες ως "διαφημιστής", απλά λέω ότι στο φόρουμ είναι καλύτερα να συγκρίνουμε τις όποιες πραγματικές εμπειρίες μας, όχι τις ανακοινωμένες από τις εταιρείες προδιαγραφές των μηχανημάτων τους.

 

Μπορώ και εγώ να σου βρώ διαφημίσεις που βγάζουν τα PC που διαφημίζει ο ευαγγελάτος ως τα καλύτερα της αγοράς, αλλά αυτό δεν είναι αλήθεια. Επίσης (παραδέξου το) εσείς οι Μακάδες την έχετε πάει πολύ μακρυά την πέρδικα (so to speak), i mean... πραγμάτικά νομίζετε ότι είναι πολύ καλύτερα τα Μακ, σε τέτοιο σημείο που θάβετε τα PC που μπορεί να έχουν πολύ από την τελευταία φορά που τα είδατε (και μάλλον έτσι είναι).

 

Για να επανέρθουμε στο τόπικ, το πρόβλημα της μνήμης είναι αλήθεια ότι δεν υπάρχει στα Mac, αλλά επίσης είναι αλήθεια ότι ελαχιστότατοι άνθρωποι χρειάζονται τόση πολύ μνήμη, ενώ η διαφορά τιμής (όπως τεκμηριώθηκε) είναι πράγματι τεράστια.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτά τα λεφτά όχι μακπρο, αλλά θα πάρω ισχυρότερο ψ, με σωστά σεταρισμένα παράθυρα, επιλεγμένο hardware και με αποφυγή εισόδου σαβουρών στο μηχάνημα και με περισσότερες επιλογές τόσο σε hard όσο και σε soft (και θα μου μείνουν και λ7 για κάτι περαιτέρω), θα έχω καλύτερο όργανο!

 

Απλ θα προτιμούσα μέχρι πριν 1-2 χρόνια. Τότε που πραγματικά διέφεραν (και οι επεξεργαστές ήταν όντως ισχυρότεροι). Τώρα που μου έγιναν ψ με ωραίο (δεν μπορώ να πω) case σιγά μην σκάσω τόσα.... Ή μήπως αξίζει τόσα παραπάνω το os;

 

Για να μην πιάσω στο στόμα μου την αντιπροσωπία. Πήγα να ρωτήσω για τον μινι και μόνο ξύλο δεν έφαγα από δαύτους...... Ρωτώ αν θα μπορέσει να σηκώσει το logic (ο intel duo στα 1.8ghz) χωρίς προβλήματα και μου απάντησαν: Ρε φίλε mac παίρνεις, τι ρωτάς τώρα; Τράβα μάθε τι είναι μακ και έλα να μας πεις....

 

Βρε ουστ από δω χάμω.... Ποτέ να μην τους μάθω....

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου