Προς το περιεχόμενο

Πόση μνήμη βλέπουν τα Windows


dima

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

1ο) Αρχικα γραφε καλύτερα στα ελληνικα....ειναι πιο βολικό....

 

2ο) Tι μνημες είναι....Τσεκαρες την συμβατότητα....? Προσπαθησε να δοκιμάσεις να την ξαναβάλεις....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gia sas sygnomh poy grafw gia asxeto thema...evala 4GB RAM sto pc kai doxnei mono 3 GB giati????

 

Δεν είναι άσχετο το θέμα.

Μην ανησυχείς, δε συμβαίνει τίποτε περίεργο.

Έχοντας βάλει 4 GB μνήμης, θα βλέπεις κάποιο νούμερο από 2.5 έως 3.5, ανάλογα με την ποιότητα των components και το αν έχεις πειρατικά windows ή όχι.

 

Περισσότερο από αυτό "βλέπουν" μόνο οι 64μπιτες εκδόσεις των Windows.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια? Αυτό σημαίνει κιόλας οτι δεν την χρησιμοποιεί και όλη τη μνήμη? Χρηισμοποιεί μόνο όση βλέπουν τα win?

 

Μερικές φορές, βλέπουν ακόμη λιγότερη. Για παράδειγμα, το Photoshop βλέπει μόνο 2 GB στο σύστημά μου, το οποίο έχει 4 GB. Υποθέτω ότι παρόμοια πράγματα ισχύουν και για τα μουσικά μας προγράμματα, αν και δεν έχω ψαχτεί επί τούτου.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το cubase' date=' επί παραδείγματι, πόση μνήμη μπορεί να δει max;[/quote']

 

2 GB σε όλες τις 32μπιτες εκδόσεις των Windows (και στα vista).

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για παράδειγμα' date=' το Photoshop βλέπει μόνο 2 GB στο σύστημά μου, το οποίο έχει 4 GB. Υποθέτω ότι παρόμοια πράγματα ισχύουν και για τα μουσικά μας προγράμματα, αν και δεν έχω ψαχτεί επί τούτου.[/quote']

 

Για το photoshop που ξέρω έχει ρύθμιση για το πόση μνήμη να βλέπει που είναι default sto 55% του συστήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το photoshop που ξέρω έχει ρύθμιση για το πόση μνήμη να βλέπει που είναι default sto 55% του συστήματος.

 

Σωστά, αλλά στο ίδιο πεδίο σου δείχνει πόση μνήμη ξέρει ότι έχει το σύστημα και (συνεπώς) το 55% σε τι αντιστοιχεί. Εγώ αυτό που εξήγησα είναι ότι βλέπει το 55% των 2 GB ενώ στον υπολογιστή υπάρχουν 4.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου