Προς το περιεχόμενο

Πόση μνήμη βλέπουν τα Windows


dima

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να μην πιάσω στο στόμα μου την αντιπροσωπία. Πήγα να ρωτήσω για τον μινι και μόνο ξύλο δεν έφαγα από δαύτους...... Ρωτώ αν θα μπορέσει να σηκώσει το logic (ο intel duo στα 1.8ghz) χωρίς προβλήματα και μου απάντησαν: Ρε φίλε mac παίρνεις' date=' τι ρωτάς τώρα; Τράβα μάθε τι είναι μακ και έλα να μας πεις....

 

Βρε ουστ από δω χάμω.... Ποτέ να μην τους μάθω....[/quote']

 

Αυτο με την αντιπροσωπεια ειναι οντως αληθεια. Οι τυποι δεν εχουν ιδεα τι πουλανε και εχουν ενα υπεροπτικο υφος το "ειμεις πουλαμε mac και ειμαστε φοβεροι". Εγω οτι χρειαζομαι επικοινωνω με Ολλανδια. Καλυτερα συννενοουμαι.

Παντως μου ειναι δυσκολο ενω εχω τοσα χρονια mac και εχω συνηθισει, να αλλαξω σε pc.Ισως καποια στιγμη το προσπαθησω.

Ξεφυγαμε ομως, οντως απο το θεμα του φορουμ.

Αρχικα ξεκινησα οτι με το μακ δεν παιζει προβλημα μνημης.

Ο καθενας χρησιμοποιει οτι τον βολευει στην τελικη. Δεν θα κρινω καποιον επειδη χρησιμοποιει bc rich κιθαρα και οχι gibson.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ζητώ συγνώμη από τον dima, που συνεχίζω το offtopic θέμα για τα mac και pc αλλά πρέπει - και χωρίς να βγάζω τα mac άχρηστα - να ψηφίσω κι εγώ (για μία ακόμη φορά): "παντού υπάρχει ένας μύθος"

 

ήθελα να εξηγηθώ προκειμένου να καταρεύσει αυτός ο μύθος που σύγκρινε pc (μικρότερης αξίας και σχεδιασμένα στην τύχη) με mac με τα mac να κερδίζουν και συνήθως χωρίς να εξηγεί κανείς τι θεωρεί "pc" (αυτό που τρέχει μόνο windows - και ποια(?), αυτό που έχει intel - τώρα και οι mac intel έχουν, οτιδήποτε διαφορετικό από mac - τι τελικά (?))

αλλά βγήκαν μερικές σελίδες οπότε δεν το ποστάρω:)

 

τα πορτοκάλια με τα πορτοκάλια και τα μήλα με τα μήλα, αν θες να συγκρίνεις ένα mac με ένα pc πρέπει να του βάλεις τα αντίστοιχα κομμάτια, και μετά τα λέμε αν συγκρίνονται ή όχι - να σημειώσω ότι λόγω στοιχήματος έχω κάνει σύγκριση νομίζω του ακριβότερου mac με φτιαγμένο μηχάνημα στα ίδια λεφτά και το φτιαγμένο - λαμβάνοντας υπόψιν όλους τους παράγοντες - ήταν σαφώς ανώτερο του mac

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..to χειροτερο με την apple ειναι οτι απο την στιγμη που αποφασιζει να κανει καποια σημαντικη,καινοτομο αλλαγη σε καποια τεχνολογια της(βλεπε αγορα logic,mac-intel κ.α...) γραφει πραγματικα στα ...... της ολους τους πελατες της και προχωραει σε οποιαδηποτε αλλαγη χωρις να τους σεβεται,να τους λαμβανει υπ'οψιν τους.....και αυτοι ειναι αναγκασμενοι να τα ΞΑΝΑΧΩΣΟΥΝ χοντρα... :twisted: :twisted: :twisted: :evil: :evil: :evil:

ειμαι τσαντισμενος γιατι ημουν χρηστης logic στο pc....οχι πια ομως ...τωρα δουλευω cubase....δεν επεσα στην παγιδα τους να παρω mac..me to zori!! ηταν πολυ εκβιαστικο αυτο που εκανε η εταιρεια...ποτε μου δεν ακολουθησα-υποστηριξα τετοιες πολιτικες...και ουτε θα το κανω :wink: :wink: :wink: :lol: :lol:

Anyway....dima δεν μας ειπες τι motherboard-chipset και επεξεργαστη εχεις....αναμενουμε(για να ξαναμπουμε στο θεμα...) :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ, θα σκάσω. Sorry για τη συνέχεια του off topic, αλλά....

Πώς γίνεται να δουλεύω pc, με nuendo και όλα τα παρελκόμενα και να μη μου έχει δημιουργήσει προβλήματα ούτε με το software ούτε με το hardware? Όσο για format, ούτε λόγος.... Είμαι τρελός; Είμαι τυχερός; Τελικά μήπως είναι η επιλογή του hardware και του software που παίζει ρόλο;

Και πάλι sorry για το άσχετο...

 

Windows XP Professional and Windows Server 2003 Memory Support. The maximum amount of memory that can be supported on Windows XP Professional and Windows Server 2003 is also 4 GB. However, Windows Server 2003, Enterprise Edition supports 32 GB of physical RAM and Windows Server 2003, Datacenter Edition supports 64 GB of physical RAM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Όταν σέβεσαι το μηχάνημα και δεν το γεμίζεις σαβούρες, σκοτώνοντας έτσι την registry, δεν έχεις προβλήματα. Και σύνολο πήγε στα 1000¤. Που με αυτά που ζητάνε για το μακ. Τα μακ ίσως και να είναι και το πλέον overestimated μηχάνημα αυτή την στιγμή!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμώ τον 9600 μου κι ας μην δουλεύει!

Τον έχουν κάνει και upgrade με CPU από G3 (όχι, όχι, δεν είναι ο satriani μεσα στον υπολογιστή μου...)

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για σας σε ολους!

musictech εγω γενικα παντα μαζεβω μονος μου τα pc μου και αυτο δεν το εχω ξανα δει....ουτε στο καταστιμα που αγοραζω μπορεσαν να κανουν κατι...δεν λεω το μαγαζι να μιν το διαφιμιζω ειναι μεγαλι αλισιδα...

σχετικα κενουριο pc εχω παρει τα εξις..

pentium D 3.4ghz.

gigabite μητρικη με το νεο τσιπακι intel 975.

4gb ram στα 667mhz.

καρτα γραφικον παλι για να ειναι οσο σιμβατοτερα γινετε gigabite με τσιπακι geforce 7600gt

δυο σκλιρους εσοτερικους 320gb

και ακριβος αλους διο τετιους εξοτερικους..

ολα ειναι οκ bios μου διχνει 4gb ram... οταν φορτοσει το μιχανιμα τα windows xp μου διχνουν για ακριβια 3.25gb.

πιυα μου αλαξαν και της 4 ραμ και παλι ακριβος ετσι τα βλεπει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου