Προς το περιεχόμενο

audiophile 24/192 πρόβλημα στην αντιγραφή


halfmoon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

kalispera ime neos se ayto to forum kai apofasisa na kano mia egrafh....

exo thn audiophile 24/192 kai otan exo anixto to media player na pezei mia tainia kai meta anigo kai to wave lab h to sound forge etsi oste na paro kapia efe h logia poy xriazomai.den moy bafazei katholoy input signal diladi ohxos akougete kanonika alla sthn eisodo den mporo na do tipota kai na hxografhso.

mipos mporei kapios na boithisei ?

euxaristo prokatabolika

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δε καταλαβαίνω τι γράφεις.Έχεις ανοιχτη ταινία,την κλείνεις να υποθέσω και ανοίγεις το soundforge να πάρεις εφε και να τα πας που;Λόγια;

Μπαφάζει;Σκαμπάζει ή μπαφάρει;

Σόρυ ξαναταξινόμησε τις σκέψεις σου στα Ελληνικά για να μπορέσει κάποιος να βγάλει άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενοω οτι δεν μπορο να ηχογραφισω τιποτα και με οπιοδιποτε προγραμα

πχ΄ εχο ανοιχτο το media player να πεζει μια ταινια και προσπαθω να ηχογραφησω το σημα δηλαδι ενα κοματι ηχου ετσι οστε να το χρισιμοπιισω αλλου,αυτη τη διαδικασια την κανο με το wavelab h to sound forge αλλα δεν βλεπο καθολου ηχο και ετσι οταν πατησο στοπ δεν εχο ιχογραφισει τιποτα και παλι ευχαριστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος βρε παιδιά με αυτά τα ελληνικά! Πως έχουμε φτάσει να μιλάμε έτσι? :evil:

 

Σε λίγο δε θα μπορούμε να συνεννοηθούμε...

 

Δε μπορεί ο καθένας να κάνει έστω και μία μικρή προσπάθεια για τουλάχιστον ορθή σύνταξη των σκέψεών του?

 

Το φόρουμ και κάθε φόρουμ στηρίζεται αποκλειστικά στον γραπτό λόγο και αν αυτός πάσχει τότε το πρώτο πράγμα που βλάπτεται είναι η γενικότερη ευχρηστία του φόρουμ...

 

Για να μην σχολιάσω την ορθογραφία όσων γράφονται εδώ μέσα (που φυσικά εξαιρούνται τα λάθη λόγω βιασύνης... :? ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο το να κανουνε κριτικες μερικοι καλιτερα θα ιτανε να με βοιθησει καπιος παρακαλω

εχο παρει τη καρτα εδο και 2 μερες και ειμαι λιγο πανικοβλιμενος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο το να κανουνε κριτικες μερικοι καλιτερα θα ιτανε να με βοιθησει καπιος παρακαλω

εχο παρει τη καρτα εδο και 2 μερες και ειμαι λιγο πανικοβλιμενος

 

Λεβεντιά θα σε βοηθήσω εγώ. Αν θες να πάρεις ήχο από κάποια ταινία dvd ή κάποιο βίντεο, δεν χρειάζεται να το "ηχογραφήσεις". Το βίντεο θα ανοίξει μαζί με τον ήχο του σε κάποιο πρόγραμμα όπως το Cubase ή το Vegas ή το Premiere. Αν είναι dvd, τότε μπορείς να "εξάγεις" τον ήχο του (σε wav ή mp3), χρησιμοποιώντας διάφορα utilities που υπάρχουν γι' αυτό το σκοπό. Ένα τέτοιο, υπάρχει εδώ (www.imtoo.com/dvd-audio-ripper.html ).

 

Πέραν αυτών, συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο που είπε για τα ελληνικά. Αν κάποιοι δεν θέλετε να σας καταλαβαίνουν οι άλλοι όταν μιλάτε ή γράφετε, είναι δικαίωμά σας, αλλά παράλληλα είναι απαράδεκτο διότι αν το έκανα και εγώ αυτό τώρα θα ήσουν ακόμη στο σκοτάδι, ενώ δεν είσαι. Σωστά;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμετανόητος...

 

Αυτό που θα κοιτάξεις είναι να δρομολογήσεις το εξωτερικό σήμα στην είσοδο της κάρτας σου μέσω του πάνελ που λογικά θα σου δίνει τέτοια δυνατότητα.

 

Θα κοιτάξεις δηλαδή εκεί που σου λέει για εγγραφή να είναι με κάποιον τρόπο τικαρισμένη η επιλογή "είσοδος γραμμής" ή κάτι ανάλογο (όπως τουλάχιστον το διατυπώνει ο κατασκευαστής)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok αλλα και παλυ νομιζο οτι κατι δεν παει καλα γιατι πειτε οτι εγω θελω να εχω ανοιχτο το qbase μαζι με το wavelab και να ηχογραφω αλλα δεν μπορο να τα κανω λετε να φταιει η καρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok αλλα και παλυ νομιζο οτι κατι δεν παει καλα γιατι πειτε οτι εγω θελω να εχω ανοιχτο το qbase μαζι με το wavelab και να ηχογραφω αλλα δεν μπορο να τα κανω λετε να φταιει η καρτα?

 

Το Cubase και το Wavelab δεν μπορούν να μοιραστούν την ίδια κάρτα, την ίδια στιγμή.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου