Προς το περιεχόμενο

Μερικές σκέψεις πάνω στα κανάλια του Youtube με μουσικό περιεχόμενο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Yannis Methenitis είπε

Μη δίνεις σημασία.🤣

δεν ξέρω, είμαι απο χωριό....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, JimmyPap είπε

1. Και αυτό γιατί αυτά τα κανάλια έχουν αποδείξει ότι σε κρατούν περισσότερη ώρα στην οθόνη σου πράγμα που σημαίνει ότι θα παρακολουθήσεις περισσότερη διαφήμιση.

 

2. κάποιος άλλος αποφασίζει ότι αυτή είναι η καλύτερη επιλογή για να παρακολουθείς μπροστά από την τηλεόραση ή το κομπιούτερ σου αντίστοιχα. Αν αυτό δεν είναι τηλεόραση τότε τι είναι?

 

 

3. Τουλάχιστον όταν πας ένα ωδείο έχεις κάποια εχέγγυα ότι αυτά που θα μάθεις δεν είναι μπούρδες.

 

4. Τις προάλλες ας πούμε είδα πασίγνωστο Έλληνα δάσκαλο κιθάρας της metal κατευθύνσης, να λέει ότι αν βάζεις τον αντίχειρα του αριστερού χεριού πάνω από την ταστιέρα (όπως ο hendrix) είναι λάθος μπορεί να οδηγήσει σε τραυματισμούς και σύστησε στο συγκεκριμένο βίντεο σε όσους τον βλέπουν να μην το κάνουν επειδή είναι λάθος. Και αυτός ο άνθρωπος εκπαίδευσε εκατοντάδες μαθητές κιθάρας τα τελευταία χρόνια.

 

 

 

 

Βρε Τζίμη μου, δύο σχόλια πρόχειρα πάνω σ' αυτά που έγραψες ...

 

1. Καμία αντίρρηση από μέρους μου. Ένας που είναι επαγγελματίας, δεν κάνει το κέφι του για πλάκα, έχει στόχο το monetization, αλλιώς δεν έκανε αυτή την δουλειά. Το θέμα είναι αν το monetization είναι αυτοσκοπός, ή επακόλουθο της δουλειάς του.

Έτσι κι αλλιώς τα πάντα και παντού σήμερα γίνονται monetize, ειδικά στα social media, ο χρόνος, η γνώση, το show, το ψώνιο, τα πάντα.

Δεν βλέπω σε τι θα μπορούσε να διαφέρει το youtube και γιατί.

 

2. Κάποιος άλλος απλά προτείνει, εσύ είσαι αυτός που παίρνει την απόφαση να "σκάψει" παραπάνω, να δει κάτι διαφορετικό, ή να αποδεχτεί τις προτάσεις του κάθε αλγόριθμου (ότι σκοπούς και να εξυπηρετεί αυτός).

Στην τηλεόραση, είτε αποδέχεσαι, είτε δεν την χρησιμοποιείς (την κλείνεις, γιατί λίγο πολύ όλα είναι σχεδόν ίδια, και οι προτάσεις της ελάχιστες, εκτός και αν πας σε συνδρομητική).

 

3. 4. Κοίτα τι λες εδώ. Ο συγκεκριμένος κιθαρίστας είσαι σίγουρος ότι δεν έχει διδάξει και σε ωδείο (γιατί ιδιαίτερα κάνει σίγουρα)?

Και άντε και πήγες για μάθημα σ' αυτόν, σου τα λέει "έτσι" και τα πιστεύεις (είναι ο δάσκαλός σου).

Στο youtube έχεις την δυνατότητα να δεις κι άλλες απόψεις, να συγκρίνεις, να μπορέσεις να σχηματίσεις μια πιο εμπεριστατωμένη άποψη αν σε ενδιαφέρει το θέμα.

 

Το πνεύμα των post σου το καταλαβαίνω, απλά νομίζω ότι γίνεσαι απόλυτος και αφοριστικός.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Δυστυχώς ο JimmyPap αιτήθηκε τη διαγραφή του, οπότε συμμετέχει πλέον σιωπηλά ως επισκέπτης. 

  • Λυπάμαι 2
  • Μπερδεύτηκα 2

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

Δυστυχώς ο JimmyPap αιτήθηκε τη διαγραφή του, οπότε συμμετέχει πλέον σιωπηλά ως επισκέπτης. 

 

Κρίμα ρε γμτ, κρίμα.

  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

Δυστυχώς ο JimmyPap αιτήθηκε τη διαγραφή του, οπότε συμμετέχει πλέον σιωπηλά ως επισκέπτης. 

 

δεν θα ήθελα να πιστεψω ότι ήμουν κατα καποιο τρόπο η αιτία, πλην όμως εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω την όλη του παρέμβαση στο νήμα

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dimsonic είπε

εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω την όλη του παρέμβαση στο νήμα

 

Εγώ καταλαβαίνω μια χαρά το πνεύμα του, απλά θεωρώ ότι είναι υπερβολικός και απόλυτος στα συμπεράσματά του.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Εγώ καταλαβαίνω μια χαρά το πνεύμα του, απλά θεωρώ ότι είναι υπερβολικός και απόλυτος στα συμπεράσματά του.

δεν ξέρω. Δεν τον γνωρίζω άλλωστε

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
10 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Εγώ καταλαβαίνω μια χαρά το πνεύμα του, απλά θεωρώ ότι είναι υπερβολικός και απόλυτος στα συμπεράσματά του.

Εγω πάλι σαν άσχετος με τα διαδικτυακά δεν κατάλαβα το πνεύμα του παρα τα τεκμήρια που παρέθεσα απο το Youtube σε αντίθεση με εκείνον που απλά έλεγε πως γίνεται χωρίς στοιχεία.

Αλλά δεν έχει σημασία και ας μην μιλάμε για κάποιον που δεν έχει λόγο και βήμα να απαντήσει απο επιλογή.

  • Συμφωνώ 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to Μερικές σκέψεις πάνω στα κανάλια του Youtube με μουσικό περιεχόμενο
22 ώρες πριν, panorios είπε

Ειδικά σε καλλιτεχνικά-τεχνικά αντικείμενα το σημαντικότερο που σου προσφέρουν οι σχολές είναι η αλληλεπίδραση, η κοινότητα. 

Πολύ σωστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου