Προς το περιεχόμενο

Τραγούδια με θέμα το ρατσισμό.


zappa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ το αξιολογότατο φόρουμ.

 

Μου έχει ανατεθεί να αναζητήσω τραγούδια με αντιρατσιστικό ελληνικο στίχο για μια σχολική γιορτή. Επειδή μετά από αρκετή αναζήτηση στους δαιδαλώδεις διαδρόμους του διαδικτύου δεν εντόπισα αρκετά, θα ήθελα τη βοήθειά σας, αν έχετε κάποια συγκεκριμένα να μου προτείνετε.

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά! :)

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

WMA από Pearl Jam....αφιερωμένο σε μαύρο πολίτη της Αμερικής που ξυλοκοπήθηκε μέχρι θάνάτου από λευκό μπάτσο!Δεν ξέρω ακριβώς την ιστορία ...ας με διορθώσει όποιος ξέρει καλύτερα για το εν' λόγω τραγούδι! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...τραγούδια με αντιρατσιστικό ελληνικο στίχο

 

WMA από Pearl Jam....

 

Το γύρισε στα ελληνικά ο Vedder; 8O :? :lol:

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...τραγούδια με αντιρατσιστικό ελληνικο στίχο

 

WMA από Pearl Jam....

 

Το γύρισε στα ελληνικά ο Vedder; 8O :? :lol:

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Συγνώμη ρε 'σεις...Ορμισα μεσα στο thread έχοντας διβάσει μόνο τον τίτλο και απάντησα!!! :oops: :oops:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη ρε 'σεις...Ορμισα μεσα στο thread έχοντας διβάσει μόνο τον τίτλο και απάντησα!!! :oops: :oops:

 

No problem. :wink:

Εξάλλου είναι κομματάρα.

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δεν μπορω να σε βοηθησω αλλα ισως να δοκιμασεις να παρεις τηλεφωνο σε μερικα στουντιο και να ρωτησεις.

 

Ψαξε στο ιντερνετ να βρεις καποιο καταλογο με στουντιο και αρχισε τα τηλεφωνα. Ζητα να ακουσεις και κανενα ντεμο απο τα παιδια αν υπαρχει δηλαδη για να βρεις αυτο που θελεις.

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σμέρνα

Panx Romana

Γενιά Του Χάους

Αδιέξοδο

 

και εκατοντάδες άλλα ελληνικά punk συγκροτήματα μπορώ να σου προτείνω αλλά για τι είδος μουσικής μιλάμε?

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει ντε και καλά να είναι ελληνικά ?? τεσπα...

 

Τσεκαρε και μερικά τραγούδια παλιά απο Μικρουτσικο και Σαββόπουλο.....Επίσης κατι που κολλάει πάντα και παντού >>> Ιmagine all the people....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να σε βοηθησω αλλα ισως να δοκιμασεις να παρεις τηλεφωνο σε μερικα στουντιο και να ρωτησεις.

 

Ψαξε στο ιντερνετ να βρεις καποιο καταλογο με στουντιο και αρχισε τα τηλεφωνα. Ζητα να ακουσεις και κανενα ντεμο απο τα παιδια αν υπαρχει δηλαδη για να βρεις αυτο που θελεις.

 

ωχ παρεξηγηση, νομιζα οτι ψαχνεις για γκρουπακια. Γραψε λάθος.

 

Οπως ειπε και αλλος φιλος, μαλλον πρεπει να ψαξεις σε πανκ κομματια (αντιρατσιστικα, αντιπολεμικα κλπ). Υπαρχουν αρκετα τραγουδια που δεν ειναι ξεκαθαρα αντιρατσιστικα αλλα μπορεις υποθετω να τα χρησιμοποιησεις και για αυτο το λογο. Ελληνικα τραγουδια δεν μου ερχονται τωρα στο μυαλο με τετοια θεματολογια

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας είναι ο απόλυτος δίσκος γι'αυτό που ζητάς:Μανος Λοίζος- Γιάννης Νεγρεπόντης- Μαρία Φαραντούρη "Τα Νέγρικά". Ύπάρχει πολύ σπουδαίο υλικό εκεί μέσα για να βρεις και να παίξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου