Προς το περιεχόμενο

Γνώμη για τον 12ο πίθηκο


Jim04

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Τρία μπουκάλια βότκα έχουν 75 ευρώ.Τι κομμουνισμός είναι αυτός;Με χαβιάρι την πίνουν την βότκα;

 

Επί ΕΣΣΔ ήταν ,σχεδον,δωρεάν .

Ψωμί δεν είχαν,σαπούνι δεν είχαν αλλά βότκα τζάμπα από τα κρατικά εργοστάσια.

Είδος πρώτης ανάγκης το μόνο αγαθό που δεν είχε δελτιο,λογικό αφού χωρίς αυτό ο κομμουνισμος θα ειχε πέσει από το 1920.

Καλά μη νομίζεις και τώρα στη Ρωσία λόγω αυτής δεν πέφτει ο ΠουΣτιν...ετσι και ξεμεθυσει ο μέσος Ρώσος θα τον κάψουν στην κόκκινη πλατεία μέσα σε μια εβδομάδα  

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, fusiongtr είπε

 

Να το γυρίσεις στο 18-20, γιατί στις 16-18 παίζει εισαγγελέας, και να μείνεις εκεί για πάντα.

Μετά "χαλάνε", είναι σαν τα αυτοκίνητα, όσο μεγαλώνουν βγάζουν προβλήματα, και θέλουν συνέχεια "τάισμα".

Μια δαχτυλίδια, μια συνολάκια, κλπ.

 

Δε μ'αρεσει να πηγαίνω με μεγαλύτερες, συνομηλικες η κάνα μικρότερες, σιγά τι 17 τι 18?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα κάπου πως δεν θεωρούμε το rap και το hip hop μουσική εδώ στο φόρουμ γιατί έχει samples, κάτι τέτοιο .

 

 Εγώ προσωπικά τα θεωρώ μουσική αυτά τα είδη, μουσική που την άκουσα, τη μελέτησα, όπως έχω πει είναι το είδος ένας παράγοντας σημαντικός που με οδήγησε να φύγω από το κλασσικό πιάνο και να ασχοληθώ με τα samplers και τα συνθεσάϊζερς και να γίνω ο GURU που είμαι σήμερα. (γιατί ο cos_dr και αν μεγάλωσε, ακόμα έχει το μικρόβιο της περιαυτολογίας, της αυτοπροβολής, του αυτοθαυμασμού κλπ. συμπεριφορά που πηγάζει από τα κόμπλεξ που......... και ο σοσιαλισμός................. χαχααχαχαχαχα🤪🤣

 

 Οχι, το rap και το hip hop είναι μουσική και ιδιαίτερα εν έτει 2022 ελπίζω να εκφράζω την πλειοψηφία των μελών του forum αλλά και εν γένει των μουσικών και της κοινωνίας.

 

 Τώρα που βλέπω πως αναφέρεται η παιδεραστία.

 

 Μου ήρθε στο νου ένα  από παλιό ελληνικό ραπ/πρώτες προσπάθειες 

κομμάτι του Μήτσου του Βρωμύλου - μετέπειτα Δημήτρη Μεντζέλου των Ημισκουμπρίων

 

 

 

  • Like 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cigaret13 είπε

Το βιβλίο δεν το έχω διαβάσει, έχω δει όμως την ταινία του Κιούμπρικ με τον James Mason αλλά και την άλλη με τον Τζέρεμι Άιρονς και καταλαβαίνω τι εννοείς...

 

Η ταινία είναι πολύ καλή, την έχω δει κι εγώ.

Αλλά το βιβλίο είναι άλλο πράγμα.

Μπαίνει βαθιά σε ψυχισμούς, πράγμα που η ταινία δεν μπορεί να το κάνει.

 

Είναι πραγματικά ένα καταπληκτικό, όσο και αμφιλεγόμενο βιβλίο.

Σου το συστήνω.

 

Για τους "κανονικούς" παιδεραστές, μαζί σου φυσικά, δεν το συζητώ.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Superfunk είπε

 

Ούτε για πλάκα. 

Απλά ΠΙΝΟΥΝ πολύ και όπως μου έλεγε ένας Ρωσοποντιος φίλος μου που δραπέτευσε από τον κομμουνισμο στα 80s όταν τον ρώτησα πως αντέχει ο κόσμος τον κομμουνισμο και την εξαθλίωση ..."Μέτα το 3ο μπουκάλι βότκα παντού καλά  είναι ". (Βασικά μου είπε ότι μετά το 3ο μπουκάλι βότκα κομμουνισμος και καπιταλιΖμος είναι το ίδιο αλλά you get my drift).

 

Άλλωστε οι τραγικοί μπεκρηδες αγγλοτουριστες που λυμαίνονται την Ελλάδα το καλοκαίρι...η...πλειοψηφία είναι δες τους προσεκτικά και πες μου μετά αν...περνάνε καλύτερα από τον μέσο Έλληνα...

 

Όπως σου είπαν και παραπάνω ταξίδεψε. 

Άνθρωπος αταξιδευτος ξύλο απελεκητο. 

Καλά το ότι μεθάνε δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν περνάνε καλά στη χώρα τους, έτσι είναι απλά εκεί πίνουν πολύ. Αλλά δεν νομίζω ο μέσος Άγγλος η Γάλλος να μην ζει μια σχετικά άνετη ζωή, εκεί στην Αγγλία έχουν έντονη νυχτερινή ζωή όλο βγαίνουν μετά τη δουλειά είμαι σίγουρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Jim04 είπε

είμαι σίγουρος

 

Παραεισαι σίγουρος. 

Βάστα και μια πισινή, που μου έλεγε ο πατέρας μου ;)

3 λεπτά πριν, Jim04 είπε

έτσι είναι απλά εκεί πίνουν πολύ.

 

Δεν υπάρχει "έτσι ειναι",πάντα υπάρχει ΛΟΓΟΣ που κατι..."είναι έτσι ".

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Παραεισαι σίγουρος. 

Βάστα και μια πισινή, που μου έλεγε ο πατέρας μου ;)

 

Δεν υπάρχει "έτσι ειναι",πάντα υπάρχει ΛΟΓΟΣ που κατι..."είναι έτσι ".

 

Δεν υποφέρουν οι άνθρωποι, μόνο καλά περνάνε στον ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ και αν δεν είναι έτσι μάλλον ΑΥΤΟΙ κάνουν κάτι ΛΑΘΟΣ!!!!!

 χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα🤣

  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως το hip hop και το trap κ. α. να είναι τελικά μουσική, ίσως και όχι, το σίγουρο είναι ότι με κάνουν να κριντζάρω πολύ, κριντζαρω πριν ακόμα ανοίξουνε το στόμα τους από τις πόζες και τις κινήσεις των χεριών και μόνο. Μόλις αρχίσουν να ''τραγουδάνε'' το κρίντζ περνάει στις φλέβες μου, αδυνατώ να κοιτάξω την οθόνη, είναι τα νοήματα σε συνδυασμό με την εικόνα, δεν μπορώ να το προσδιορίσω ακριβώς, και όχι δεν είναι η ηλικία, δεν κριντζάρω με αυτά που άκουγα μικρός, ακόμα μπορώ να τα ακούσω, οι ράπερ φταίνε που είναι τόσο κρίντζ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Παραεισαι σίγουρος. 

Βάστα και μια πισινή, που μου έλεγε ο πατέρας μου ;)

 

Δεν υπάρχει "έτσι ειναι",πάντα υπάρχει ΛΟΓΟΣ που κατι..."είναι έτσι ".

Γιατί πολλοί λένε ότι οι χώρες τις βόρειας Ευρώπης πρέπει να αποτελούν "πρότυπα" για την Ελλάδα? Ότι είναι πολύ πιο πολιτισμένοι και ότι σχεδόν όλα πάνε ρολόι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου