Προς το περιεχόμενο

Γνώμη για τον 12ο πίθηκο


Jim04

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Άγιος είπε

Ίσως το hip hop και το trap κ. α. να είναι τελικά μουσική, ίσως και όχι, το σίγουρο είναι ότι με κάνουν να κριντζάρω πολύ, κριντζαρω πριν ακόμα ανοίξουνε το στόμα τους από τις πόζες και τις κινήσεις των χεριών και μόνο. Μόλις αρχίσουν να ''τραγουδάνε'' το κρίντζ περνάει στις φλέβες μου, αδυνατώ να κοιτάξω την οθόνη, είναι τα νοήματα σε συνδυασμό με την εικόνα, δεν μπορώ να το προσδιορίσω ακριβώς, και όχι δεν είναι η ηλικία, δεν κριντζάρω με αυτά που άκουγα μικρός, ακόμα μπορώ να τα ακούσω, οι ράπερ φταίνε που είναι τόσο κρίντζ

2 many unknown words.

Had to look it up...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Jim04 είπε

Γιατί πολλοί λένε ότι οι χώρες τις βόρειας Ευρώπης πρέπει να αποτελούν "πρότυπα" για την Ελλάδα? Ότι είναι πολύ πιο πολιτισμένοι και ότι σχεδόν όλα πάνε ρολόι?

 

Ανοίγεις κουβέντες που δεν μπορούν να γίνουν εύκολα σ' ένα φόρουμ.

Θέλει πολύ γράψιμο το πράγμα.

 

Επίσης κάθε χώρα είναι διαφορετική, ακόμα και μέσα στην κάθε χώρα θα συναντήσεις μεγάλες διαφορές.

Προσπάθησε να μην τσουβαλιάζεις (μην τσιμπάς από το τσουβάλιασμα που επικρατεί γενικά).

 

 

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Άγιος είπε

Ίσως το hip hop και το trap κ. α. να είναι τελικά μουσική, ίσως και όχι, το σίγουρο είναι ότι με κάνουν να κριντζάρω πολύ, κριντζαρω πριν ακόμα ανοίξουνε το στόμα τους από τις πόζες και τις κινήσεις των χεριών και μόνο. Μόλις αρχίσουν να ''τραγουδάνε'' το κρίντζ περνάει στις φλέβες μου, αδυνατώ να κοιτάξω την οθόνη, είναι τα νοήματα σε συνδυασμό με την εικόνα, δεν μπορώ να το προσδιορίσω ακριβώς, και όχι δεν είναι η ηλικία, δεν κριντζάρω με αυτά που άκουγα μικρός, ακόμα μπορώ να τα ακούσω, οι ράπερ φταίνε που είναι τόσο κρίντζ

Εσύ είσαι ακριβώς το αντίθετο με εμένα, εμένα μ'αρεσει η όλη κουλτούρα του χιπ χοπ, κάποια πράγματα ίσως να τα έχω κι εγώ υιοθετήσει κάπως στο στυλ, έχει φάση γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dimsonic είπε

2 many unknown words.

Had to look it up...

κριντζάρω

Επεξεργασμένο από Nestoras
  • Ευχαριστώ 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Jim04 είπε

Γιατί πολλοί λένε ότι οι χώρες τις βόρειας Ευρώπης πρέπει να αποτελούν "πρότυπα" για την Ελλάδα? 

 

Γιατί δεν έχουν πάει εκεί  ;)

 

Άλλο το "υπάρχει οργανωμένο και λειτουργικό κράτος " και αλλο το "περνά ο κόσμος καλά ".

 

8 λεπτά πριν, Jim04 είπε

και ότι σχεδόν όλα πάνε ρολόι?

 

Αυτό το "σχεδόν " κάνει την διαφορά  ;)

 

8 λεπτά πριν, Jim04 είπε

Ότι είναι πολύ πιο πολιτισμένοι

 

Πλάκα κάνεις. 

Άλλο το "δεν κάνω μαλακιες και ότι μου καπνίσει γιατί απλά φοβάμαι ότι το,υπάρχον και λειτουργικό κράτος, θα με μαμησει " και άλλο το "πολιτισμενοι".

 

Το ποσό πολιτισμενοι είναι το βλέπεις το Καλοκαίρι στη Χερσόνησο, τον Λαγανά και το Φαλιρακι όταν οι μάσκες πέφτουν... ή ακόμα ευκολότερα μετά το 4ο ποτήρι (όχι δικό σου,δικό τους) μπύρα,ουίσκι,κρασί,βοτκα κτλ. όταν είσαι εκεί. 

 

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fusiongtr είπε

 

Ανοίγεις κουβέντες που δεν μπορούν να γίνουν εύκολα σ' ένα φόρουμ.

Θέλει πολύ γράψιμο το πράγμα.

 μου άνοιξε το ενδιαφέρον τώρα γι'αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Jim04 είπε

εμένα μ'αρεσει η όλη κουλτούρα του χιπ χοπ ...

 

Όλο το μυστικό, εκεί βρίσκεται.

Όπως είδες, οι περισσότεροι από εμάς δεν εκπλησσόμαστε ούτε από τους στίχους, ούτε από την μουσική, είναι πολυφορεμένα όλα αυτά και στο παρελθόν.

 

Όλο το θέμα λοιπόν είναι στην αποδοχή ή μη της κουλτούρας κάθε μουσικού είδους.

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Jim04 είπε

 μου άνοιξε το ενδιαφέρον τώρα γι'αυτό

Ευτυχώς που πρόλαβα να γκριζάρω προτού κριντζάρω. 

  • Χαχα 2

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Γιατί δεν έχουν πάει εκεί  ;)

 

Άλλο το "υπάρχει οργανωμένο και λειτουργικό κράτος " και αλλο το "περνά ο κόσμος καλά ".

 

 

Αυτό το "σχεδόν " κάνει την διαφορά  ;)

 

 

Πλάκα κάνεις. 

Άλλο το "δεν κάνω μαλακιες και ότι μου καπνίσει γιατί απλά φοβάμαι ότι το,υπάρχον και λειτουργικό κράτος, θα με μαμησει " και άλλο το "πολιτισμενοι".

 

Το ποσό πολιτισμενοι είναι το βλέπεις το Καλοκαίρι στη Χερσόνησο, τον Λαγανά και το Φαλιρακι όταν οι μάσκες πέφτουν...

 

 

 

Δηλαδή οι Άγγλοι στην χώρα τους δεν βγαίνουν τα σαββατοκύριακα η γενικά αργα το βράδυ? Λογικά ο'τι κάνουν εδώ κάνουν κι εκεί. Και από ότι είπες και πριν μάλλον για να έχει αυξηθεί η εγκληματικότητα κάνουν αρκετές μαλακίες ανενόχλητοι

Επεξεργασμένο από Jim04
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Jim04 είπε

γενικά αργα το βράδυ?

 

Βγαίνουν.

Μέχρι τις 23.00 βαριά βαριά....στην Ολλανδία μεχρι τις 21.00 μετά δεν κυκλοφορεί ψυχή...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου