Προς το περιεχόμενο

Νέο Single - Flashback


marios_yjp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην παρέα,

 

Η χρονοκάψουλα είναι έτοιμη....επιβιβαστείτε!

 

Flashback is an 80s style Rock Instrumental

This is a collaboration we did with Vito and Tony who are great musicians and great people!
We share a passion for the sound of the 80s

If you like Van Halen and Michael Schenker, you'll love this!credits

released December 2, 2022
Mariosyjp (Composition, Guitars, Bass, Mixing, Mastering)
Vito Amato (Composition, Keyboards)
Tony Wolsey (Composition, Drums)

I hope you like it....
https://show.co/akpVYVZ

Flashback.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίοι ήχοι και θεματικά, αλλά χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω, για μένα υπάρχει πολύ μεγάλο πρόβλημα, τα τύμπανα.

 

Πέραν του ότι η μπότα και ειδικά το ταμπούρο χάνονται σε αρκετά σημεία, σχεδόν σε όλα δηλαδή εκτός από το κουπλέ, υπάρχει θέμα με το timing. Από το απλό hat στο κουπλέ που ακούγεται λίγο πιο πίσω (χρονικά) από ότι θα πρεπε, μέχρι και σε όλα τα γυρίσματα. Το σημείο 1:18 - 1:21 είναι το πιο φανερό. Επίσης στο 1:34 - 1:36 με τα blast beats, τι φάση? Δε θα έλεγα ότι ταιριάζει στο ύφος του κομματιού, ειδικά εφόσον μιλάμε για "flashback" με retro στοιχεία.

 

Τώρα θα μου πεις, γούστα είναι αυτά, και θα έχεις δίκιο.

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Alex Raptakis είπε

Ωραίοι ήχοι και θεματικά, αλλά χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω, για μένα υπάρχει πολύ μεγάλο πρόβλημα, τα τύμπανα.

 

Πέραν του ότι η μπότα και ειδικά το ταμπούρο χάνονται σε αρκετά σημεία, σχεδόν σε όλα δηλαδή εκτός από το κουπλέ, υπάρχει θέμα με το timing. Από το απλό hat στο κουπλέ που ακούγεται λίγο πιο πίσω (χρονικά) από ότι θα πρεπε, μέχρι και σε όλα τα γυρίσματα. Το σημείο 1:18 - 1:21 είναι το πιο φανερό. Επίσης στο 1:34 - 1:36 με τα blast beats, τι φάση? Δε θα έλεγα ότι ταιριάζει στο ύφος του κομματιού, ειδικά εφόσον μιλάμε για "flashback" με retro στοιχεία.

 

Τώρα θα μου πεις, γούστα είναι αυτά, και θα έχεις δίκιο.

Ευχαριστώ για την ακρόαση και για το σχόλιο! Είναι collaboration το κομμάτι οπότε οτι άρεσε στον ντράμερ έπαιξε,  εγώ έγραψα κιθάρες και μπάσο...για τα τύμπανα έλαβα μονο ένα τρακ για τη μίξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου