Προς το περιεχόμενο

Squier Contemp Tele - Ναι ή Όχι


PAL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Οι Squier τώρα τελευταία βγάζουν συχνά πυκνά πρόβλημα με το παξιμάδι του truss rod. Ή αυτό ή εγώ είμαι εξαιρετικά άτυχος...

Επεξεργασμένο από kpeyos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία φορά θα το πειράξω και θα μείνει εκεί για πάντα 😀😀. Εννοώ ότι αν με βολέψει ένα setup δεν το αλλάζω εύκολα. Οπότε μάλλον δεν θα το ταλαιπωρήσω πολύ και ελπίζω να σταθώ τυχερός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ πάλι ως περίεργος γερούνδιος (και κσυλολάγνος) θα πω: ΟΚ να την πάρεις την tele, αλλά...

 

Βλέπω ότι από αυτές που έκαναν παρέλαση, οι πιο πολλές είναι "εφιάλτης στο δρόμο με τις λεύκες" (poplar) και "Ατλαντική Συμμαχία" (Nato).

 

Αφού τη θες πάρε μια "original"- ή alder ή ash. Θα κοστίσει παραπάνω, αλλά θα είναι "αυτό" και όχι κάτι σαν αυτό.

  • Συμφωνώ 2

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
23 λεπτά πριν, PAL είπε

Όταν μάθω να παίζω και θα έχω εξαντλήσει όλες τις δυνατότητες της fake θα πάρω και μια original 🙂

 

Αν αγοράζαμε όργανα με βάση το παικτικό μας επίπεδο, θα έπαιζα ακόμα το τριγωνάκι, άντε κάνα ντέφι στο τσακίρ.

 

Δεν είναι θέμα fake/original, ή το τι είναι Τέλε και τι όχι, το θέμα είναι ότι στα λεφτά που κοστίζουν πλέον καινούργιες, βρίσκεις μτχ Μεξικάνες Fender που έχουν καλύτερα ξύλα on paper.

 

Και θα πω κάτι που είναι σχετικά unpopular εδώ, αλλά χίλιες φορές Μεξικάνα Fender, παρά Squier, ακόμα κι αν χρειαστούν 1-2 upgrades (που θα τα έκανες και στη Squier 100%). 400ε για Squier; ΠΟΎ ΠΑΜΕ ΑΔΕΡΦΙΑ

 

 

  • Συμφωνώ 2

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω την δυνατότητα ένα ξεχωρίσω αν ένα μεταχειρισμένο όργανο είναι σε καλή κατάσταση γι αυτό πάω στην σιγουριά του καινούργιου. Τώρα αν υπάρχουν και άλλες προτάσεις κοντά στο budget είτε fake είτε original και έχουμε και links... τέλεια... θα ήθελα να ακούσω όλες τις προτάσεις. Ακόμα και για μεταχειρισμένα.

Επεξεργασμένο από PAL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
12 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Καλύτερα 550 μεταχειρισμένο mim, πάρα 400 καινούριο squier. Με 400, πάντως, δε βρίσκεις mim. 

 

Να ανοίξεις τώρα smartnoiz και να βρεις 15 MIM Tele σε αυτό το range δεν πρόκειται όντως. Με λίγη αναμονή (και έρευνα στο ενδιάμεσο), όλο και κάτι θα βρεις. Μπορεί να είναι στα 450 ή 500, αλλά εμφανίζονται. Για μένα αξίζει η αναμονή στη συγκεκριμένη περίπτωση.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Καλύτερα 550 μεταχειρισμένο mim, πάρα 400 καινούριο squier. 

είναι σίγουρο αυτό;

Επεξεργασμένο από mediumswing
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mediumswing είπε

είναι σίγουρο αυτό;

 

Όχι, κάθε όργανο είναι διαφορετικό.

Από άποψη specs μιλάει ο Bill.

  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου