Προς το περιεχόμενο

About bass amplifier


Vasilis1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Δηλώνω κι εγώ ότι το οξυγόνο σκοτώνει μάγκες, και αν ζήσεις 100 χρόνια αναπνέοντάς το πάλι καλά να λες.

 

Την μεγαλύτερη ζημιά την κάνει το νερό.

Πιάνεις άλατα και σκουριάζεις εσωτερικά.

Όλα αυτά τα προβλήματα που δημιουργεί το νερό, τα λύνει το αλκοόλ.

Μπύρα, κρασάκι, βότκα, ουίσκυ, τσίπουρο, ότι θέλεις.

Καθαρίζει το εσωτερικό μας, αποβάλλει τα άλατα και την σκουριά που δημιουργεί το νερό.

Έτσι κι αλλιώς, με το οινόπνευμα καθαρίζονται οι περισσότερες βρωμιές παντού.

Όπου μπει το νερό κάνει ζημιά.

Το ξύλο το φουσκώνει, το σίδερο το σκουριάζει, την φωτιά την σβήνει, κλπ.

  • Like 1
  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Την μεγαλύτερη ζημιά την κάνει το νερό.

Πιάνεις άλατα και σκουριάζεις εσωτερικά.

Όλα αυτά τα προβλήματα που δημιουργεί το νερό, τα λύνει το αλκοόλ.

Μπύρα, κρασάκι, βότκα, ουίσκυ, τσίπουρο, ότι θέλεις.

Καθαρίζει το εσωτερικό μας, αποβάλλει τα άλατα και την σκουριά που δημιουργεί το νερό.

Έτσι κι αλλιώς, με το οινόπνευμα καθαρίζονται οι περισσότερες βρωμιές παντού.

Όπου μπει το νερό κάνει ζημιά.

Το ξύλο το φουσκώνει, το σίδερο το σκουριάζει, την φωτιά την σβήνει, κλπ.

Συμφωνώ φίλε .Εγώ μόνο κρητική ρακή πίνω.Και ρούμι κουβανέζικο.Νερο πίνουν οι γαϊδάροι.

Και κάπνισμα φουλ άσχετα αν ο γιατρός μου τραβάει τα μαλλιά του μετά την πνευμονία και την εντατική.Απλα δεν ξέρει .

Επεξεργασμένο από Κβαντική Διεμπλοκή
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Έχεις αναφέρει την λογική για να χρησιμοποιήσει κανείς ώστε να εξηγήσει ένα δόγμα.

 Τι ισχύει από τα δύο; Το δόγμα και η πίστη ή ο ορθολογισμός που βασίζεται στα επιστημονικά δεδομένα;

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Μάλλον όχι.Οποτε ο δεύτερος ισχύει.

Πολύ ωραία. Άρα, δεν το βάζει το χέρι γενικά. Οπότε, όταν εγώ εκοιτώ εις το είδωλο, και βλέπω αφροδίτη μισοφέγγαρο (σφαίρα), φεγγάρι μισοφέγγαρο (σφαίρα) κι από κει και έξω άρη (με το ζόρι), δία, κρόνο να είναι σαν πεντάρες ολοστρόννννγγυλα πάντοτε, τι σημαίνει αυτό: 1) για τη γη; 2) για τη θέση των πλανητών όλων;

 

Ξύνοντας τις κουρούπες και πέφτοντας σε βαθείς συλλογισμούς γι' αυτά τα δύο θέματα, κατάλαβαν από τότε οι αρχαίοι ότι είναι στρογγυλή η γη, ο ήλιος στο κέντρο, κι όλα έρχονται γύρω.

 

Κι εκτίμησαν την αισθητική αυτής της δημιουργίας, ότι οι ουράνιες σφαίρες βρίσκονται σε αρμονία (αρπακολιάζονταν λίγο για τις λεπτομέρειες, κάτι επίκυκλους κάτι τέτοια τροχιακά), αλλά γενικά το έβλεπαν το πράγμα ότι έχει ομορφιά.

 

Τι ομορφιά τώρα έχει σε μια τέλεια μηχανή να έρθει ο μάστορας να βάλει το χέρι να κάνει τη γη τηγανήτα, δεν ξέρω.

35 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Και ρούμι κουβανέζικο

Και βενεζουέλα το λέει.😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
7 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

φεγγάρι μισοφέγγαρο (σφαίρα)

Μπααα... Και το φεγγάρι flat είναι (flat moon), μην πιστεύεις τώρα σε... στρογγυλές μοντερνο- θεωρίες. 

  • Like 1
  • Χαχα 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Μπααα... Και το φεγγάρι flat είναι (flat moon), μην πιστεύεις τώρα σε... στρογγυλές μοντερνο- θεωρίες. 

 

Όταν πάει ο άνθρωπος κάποτε εκεί, ίσως μάθει.

  • Like 1
  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

Έχεις αναφέρει την λογική για να χρησιμοποιήσει κανείς ώστε να εξηγήσει ένα δόγμα.

 Τι ισχύει από τα δύο; Το δόγμα και η πίστη ή ο ορθολογισμός που βασίζεται στα επιστημονικά δεδομένα;

 

Επιστήμη δεν μπορεί να είναι θεωρία χωρίς αποδείξεις. Μοναδική επιστήμη είναι τα μαθηματικά δηλαδή 1+1=2.Οταν ο άλλος λέει ότι ο τάδε αστερισμός είναι τόσα έτη φωτός χωρίς να μπορεί να το μετρήσει δεν είναι επιστήμη αλλά θεωρία ή παραμύθι το ίδιο είναι.Μπορει κανένας να αποδείξει το μπιγκ μπαγκ με απτά στοιχεία;Οχι.Οταν λεω πίστη εννοώ πιστεύω σε αυτό που έχω βιώσει οντολογικά και όχι κάτι υποθετικό. Υπάρχει κάτι στην ζωή μας που να το κάνουμε χωρίς πίστη στο αποτέλεσμα;Μάλλον όχι αλλιώς δεν θα το κάναμε.

12 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Μπααα... Και το φεγγάρι flat είναι (flat moon), μην πιστεύεις τώρα σε... στρογγυλές μοντερνο- θεωρίες. 

Το φεγγάρι είναι αντανάκλαση του χάρτη της γης .

 

  • Μπερδεύτηκα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Και το φεγγάρι flat είναι (flat moon)

Αυτό δεν το έχω δει, αλλά άντε, πες ότι πέφτει η σκιά της τηγανήτας απάνω και βγαίνει έτσι μηνίσκος, στην αφροδίτη τι πέφτει; Ο ήφαιστος;

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Όταν πάει ο άνθρωπος κάποτε εκεί, ίσως μάθει.

Έχω πάει εγώ για τσίπουρα πριν τους Αμερικάνους.Μαζι με τον Στάνλεϊ Κιούμπρικ.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Αυτό δεν το έχω δει, αλλά άντε, πες ότι πέφτει η σκιά της τηγανήτας απάνω και βγαίνει έτσι μηνίσκος, στην αφροδίτη τι πέφτει; Ο ήφαιστος;

Είναι αποδεδειγμένο, το λέει το τραγούδι: Τhe moon hits your eye like a big pizza pie. Η πίτσα είναι flat 😄

 

 

  • Χαχα 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου