Προς το περιεχόμενο

About bass amplifier


Vasilis1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Πςςς, ούτε στον χειρότερο εχθρό μου κάτι τέτοιο.

 

Όταν ήμανε έξω, τα αυτοκίνητα τρέχανε, τα έβλεπα, όταν ήμανε μέσα, τρέχανε τα κάγκελα έξω.

Αφού σου λέω τα έβλεπα, ψεύτη θα με βγάλεις?

Εγώ λέω τι σου έλεγε η λογική σου με βάση το σύνολο των παρατηρήσεων που έκανες.Αρα άκυρο το επιχείρημα σου .

Επεξεργασμένο από Κβαντική Διεμπλοκή
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Εγώ λέω τι σου έλεγε η λογικής σου με βάση το σύνολο των παρατηρήσεων που έκανες.Αρα άκυρο το επιχείρημα σου .

 

Ε όχι και άκυρο.

Το συμπέρασμα που έβγαλα με βάση το σύνολο των παρατηρήσεων που έκανα, ήταν ότι όταν είσαι έξω από το αμάξι, τα άλλα αυτοκίνητα τρέχουνε, όταν είσαι μέσα, τρέχουνε τα κάγκελα έξω.

Απλά όπου είμαι εγώ και δεν κουνάω το σώμα μου, είμαι σταθερός/καθιστός, όλα κινούνται όταν μεταβάλλεται η θέση τους ως προς εμένα.

 

Απλά πράγματα είναι αυτά.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Υπάρχει πολύ συγκεκριμένος λόγος που δεν τα βλέπεις.Και όχι δεν είναι η καμπυλότητα αλλά η τεράστια απόσταση...

Έχω δει κι εγώ καμμένα βιντεάκια. Δεν με έπεισαν. Όσο καλύτερη η παραγωγή βέβαια, βλέπονται πιο ευχάριστα. Αλλά στο τέλος λέω "καλή φάση", δεν τα πιστεύω κιόλας. Ιδιαίτερα αφού είδα και 5-6 φορές με τηλεσκόπιο, έβγαλα και κανα 2 φορές φωτογραφίες από εύκολους στόχους, ένιωσα πραγματικό δέος. Σα να παίζουνε 300 ορχήστρες μαζί με όλα τα όργανα του πλανήτη και χορωδίες δισεκατομμυρίων δοξάζοντας το δημιουργό. Να είναι η γη επίπεδη και να έρχονται όλα (ΟΛΑ?...) γύρω γύρω από τη μιζέρια της... ξέρω γω μωρέ; σα να παίζει ο δημιουργός μόνος του μελόντικα πλαστική που είχαμε στο δημοτικό με τα κουμπιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε κοφτε τις μπουρδες και πειτε του ανθρώπου τι να καμει με τσι λαμπες του

  • Χαχα 3

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Ε όχι και άκυρο.

Το συμπέρασμα που έβγαλα με βάση το σύνολο των παρατηρήσεων που έκανα, ήταν ότι όταν είσαι έξω από το αμάξι, τα άλλα αυτοκίνητα τρέχουνε, όταν είσαι μέσα, τρέχουνε τα κάγκελα έξω.

Απλά όπου είμαι εγώ και δεν κουνάω το σώμα μου, είμαι σταθερός/καθιστός, όλα κινούνται όταν μεταβάλλεται η θέση μου ως προς αυτά.

 

Απλά πράγματα είναι αυτά.

Εντάξει εξαρτάται από την αντίληψη του καθενός....

4 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Έχω δει κι εγώ καμμένα βιντεάκια. Δεν με έπεισαν. Όσο καλύτερη η παραγωγή βέβαια, βλέπονται πιο ευχάριστα. Αλλά στο τέλος λέω "καλή φάση", δεν τα πιστεύω κιόλας. Ιδιαίτερα αφού είδα και 5-6 φορές με τηλεσκόπιο, έβγαλα και κανα 2 φορές φωτογραφίες από εύκολους στόχους, ένιωσα πραγματικό δέος. Σα να παίζουνε 300 ορχήστρες μαζί με όλα τα όργανα του πλανήτη και χορωδίες δισεκατομμυρίων δοξάζοντας το δημιουργό. Να είναι η γη επίπεδη και να έρχονται όλα (ΟΛΑ?...) γύρω γύρω από τη μιζέρια της... ξέρω γω μωρέ; σα να παίζει ο δημιουργός μόνος του μελόντικα πλαστική που είχαμε στο δημοτικό με τα κουμπιά.

Ακριβώς αυτός είναι ο λόγος που προβάλουν το παραμύθι της σφαιρικής γης μέσα σε ένα αχανές σύμπαν.Απο την μια είσαι ένα τίποτα από την άλλη κάτι μοναδικό και η κορωνίδα της Δημιουργίας.Και όλα αυτά πάνε βέβαια με την τυχαιότητα της δημιουργίας του σύμπαντος και την θεωρία της εξέλιξης κτλ .Αντί να βιώνεις το Θεοί έσται και Υιοί Υψίστου άπαντες βιώνεις την ύπαρξη σου σαν έναν απόγονο του χιμπατζή στην μέση του πουθενά.

Επεξεργασμένο από Κβαντική Διεμπλοκή
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

Ρε κοφτε τις μπουρδες και πειτε του ανθρώπου τι να καμει με τσι λαμπες του

 

Δεν έχει λάμπες μάνα μου, τρανζίστορ είναι.

Τις λάμπες να τις αλλάξει, να πάρει led από τις καινούριες, που είναι οικονομικές και οικολογικές.

Θα δει μεγάλη διαφορά στον λογαριασμό ρεύματος.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Ρε κοφτε τις μπουρδες και πειτε του ανθρώπου τι να καμει με τσι λαμπες του

Τώρα τις έχει κάψει ήδη ...,😁😁

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Εντάξει εξαρτάται από την αντίληψη του καθενός....

Ακριβώς αυτός είναι ο λόγος που προβάλουν το παραμύθι της σφαιρικής γης μέσα σε ένα αχανές σύμπαν.Απο την μια είσαι ένα τίποτα από την άλλη η μοναδική και η κορωνίδα της Δημιουργίας.Και όλα αυτά πάνε βέβαια με την τυχαιότητα της δημιουργίας του σύμπαντος και την θεωρία της εξέλιξης κτλ .Αντί να βιώνεις το Θεοί έσται και Υιοί Υψίστου άπαντες βιώνεις την ύπαρξη σου σαν έναν απόγονο του χιμπατζή στην μέση του πουθενά.

Και;

 

Έχεις παρατηρήσει εσύ ότι συμβαίνει κάτι διαφορετικό κι επι της γης;

 

Είσαι μεγάλος και τρανός, μιλάς στα πλήθη που πάλλονται, σου έρχεται μια ευκοίλια και γίνεσαι ρεντίκολο.

 

Πρώτος ντερβίσης και παλικάρι, έρχεται μια αρρώστια χτύπα ξύλο και σε θερίζει.

 

Ζεις δυστυχής στην ανέχεια σου λέει ένας μία μπούρδα σκας ένα χαμόγελο ζεσταίνεται η καρδιά.

 

Όλα και τίποτα, εδώ και τώρα.

 

Ομορφότερο, μεγαλύτερο, πιο θείο. Από το να είμαι απλά ένα προσχεδιασμένο σκετσάκι (καθ εικόναν βεβαίως βεβαίως) του δημιουργού.

 

Γνώμη μου εννοείται, ο καθένας μας έχει δικαίωμα να πιστεύει, και πρέπει να πιστεύει ό,τι τον κάνει να νιώθει καλά, ώστε να είναι ωφέλιμος άνθρωπος μεταξύ ανθρώπων. Αν θέλει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ο bass amplifier δεν είναι Bassman εδώ και δεκαετίες που οι μπασίστες το γύρισαν στα solid state.

Οπότε ο ιδιοκτήτης και ΟΡ που ξέρει τι έχει αλλά δεν έχει πει, μπορεί να κρίνει.

Οι λάμπες θελουν προσοχή αλλά μαλλον δεν έχει ο μέσος ενισχυτής μπάσου. Οπότε κάντον ότι θες.

Πλάι, όρθιο και ανάποδα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, noe13 είπε

Θα μου πεις τι γίνεται με την άκρη της γης και κανεις δεν έχει βγάλει φώτο? 

 

Εγώ θα σου πω.

Απαγορεύεται να μαθευτεί η αλήθεια.

Εκεί που υποτίθεται ότι είναι ο νότιος πόλος, υπάρχει μια τεράστια έκταση πάγου, μια τεράστια ήπειρος.

Ο πάγος αυτός είναι σαν τείχος γύρω γύρω από την επίπεδη γη μας.

Κάποιοι ελάχιστοι, έχουν πάει μέχρι ένα σημείο, αλλά δεν κατάφεραν να φτάσουν μέχρι τέρμα, είναι απίστευτα μεγάλη η έκταση.

Αλλά αυτά που είδαν εκεί, είναι επτασφράγιστα μυστικά.

 

Εμένα όμως με απασχολεί κάτι άλλο.

Πώς γίνεται και υπάρχει πάγος και στον βορρά και στον νότο, αφού ο ήλιος μας βλέπει όλους με την ίδια θερμική δύναμη αφού είμαστε επίπεδοι?

 

Μάλλον είμαι χαζός ασούμε.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου