Προς το περιεχόμενο

Η "νέα" μου Fender Stratocaster 2005


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Είπα να πάρω κι εγώ ένα μικρό δώρο στον εαυτό μου αυτές τις μέρες και χτύπησα την συγκεκριμένη κυρία απο τις αγγελίες. Μια American Stratocaster '05. Πρόκειται για τη φάση 2000-2008 που η Standard ονομάστηκε American και μετά πάλι άλλαξε κλπ κλπ. Marketing stuff.

 

Η κιθάρα του yameth

 

Έχει ωραίο και ισορροπημένο ήχο σε όλους τους μαγνήτες, ενώ το μπράτσο μου φαίνεται κάπως φαρδύ αλλά δεν είναι μιας και είναι 43 χιλ. (στανταρ δηλαδή) και παίζω άνετα. Αλλά σαν να με ξένισε κάπως στην αρχή και θέλει να το συνηθίσω.

Για να σας δώσω ένα ηχητικό δείγμα έγραψα όσο πιο απλά μπορούσα απο το κινητό (όρθιο), νομίζοντας πως θα το ανέβαζα στα Shorts του Youtube μιας και είναι ένα λεπτό. Ελα όμως που το πήγε στα κανονικά... κι εγω το γύρισα σαν ινφλουένσερ (απο το influenza που σημαίνει γρίπη μάλλον 😄 ).

Τεσ' πα ιδού η νέα μου κυρία κι ας είναι μισή.

 

 

  • Like 24

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Με 'γειες αφεντικό!

 

Τρώγομαι κι εγώ για μια Fender Strat και κοιτούσα τέτοιες χρονιές. Μόλις περάσεις λίγο παραπάνω χρόνο μαζί της, γράψεις και κάνα τραγουδάκι, πες μας επιπλέον εντυπώσεις.

 

Πάντως έχει ήχο STRAT, the sound, τέλος λαίμαι.

  • Like 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλόπαιχτη η κυρία Γιάννη μου!

 

Αφτοί οι influencers γενήκανε μόδα μου φαίνεται. :classic_tongue:

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγειες! Κούκλα και με σωστό ήχο.

 

Το μανικι θυμίζει slimtaper? Έπαιξα πρόσφατα με μια standard usa και ειχε τέτοιο μανίκι. Μου θύμιζε την prs. Φαρδύ και λεπτο.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικη Γιάννη... και επιτέλους κάτι άλλο εκτός από Tele εδώ και πολύυυυ καιρό στο Νοιζ!

 Τα καπάκια από μαγνήτες, knobs και διακόπτη θα τα αφήσεις ή θα αλλάξεις μόνο το pickguard...; 

  • Like 2
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γεια!!!!!!

 Καλόπαιχτη!!!!!

 💪

 Από κιθάρες δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται και πάρα πολύ όμορφη!!

Επεξεργασμένο από cos_dr

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με γειες. ομορφη και με ωραιο ηχο. μολις εδω και 2 βδομαδες εχω και γω μια στρατ( thn πρωτη μου) απο 1996 μεταχειρισμενη mexico

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
41 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

Καλορίζικη Γιάννη... και επιτέλους κάτι άλλο εκτός από Tele εδώ και πολύυυυ καιρό στο Νοιζ!

 Τα καπάκια από μαγνήτες, knobs και διακόπτη θα τα αφήσεις ή θα αλλάξεις μόνο το pickguard...; 

Το 'πιασες ρε φίλε. 😄 Στο μυαλό μου είσαι!

Αρχικά σκεφτηκα να βαλω λευκό parchment αλλά δεν βρήκα χτες στην αγορά και πήρα σκέτο άσπρο που δεν μου αρέσει τελικά. Το κρεμ που έχει πάντως είναι το εργοστασιακό (συνδυάζεται ωραία με το μπράτσο) και σκέφτομαι να βάλω κρεμ knobs και ίσως καπάκια μαγνητών. Δεν ξέρω ακόμα... έχεις κάποια πρόταση;

 

Επίσης να προσθέσω πως είναι 3.6 κιλά, όσο η Les Paul μου, που είναι ελαφρωμένη αλλά θα την προτιμούσα κάτω απο 3.5 κιλά.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Yannis Methenitis είπε

Το κρεμ που έχει πάντως είναι το εργοστασιακό και σκέφτομαι να βάλω κρεμ knobs και ίσως σίγουρα κρεμ καπάκια μαγνητών. 

Σοφή σκέψη....

Τώρα βέβαια εάν προχωρήσεις σε αλλαγές πλαστικών, μπορείς να την κάνεις έτσι....

 

Strat black.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to Η "νέα" μου Fender Stratocaster 2005

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου